Sirotek, jenž své dětství prožil v drsných ulicích Clevelandu, Ir Danny Greene (Ray Stevenson), se dokázal vypracovat z přístavního dělníka v odborového předáka a spojence mafie. Když ho agenti FBI z odborů vytlačili, Danny začíná novou kariéru vymahače dluhů pro lichváře Shondora Birnse (Christopher Walken) a navíc pořád spolupracuje s mafiánským bossem Johnem Nardim (Vincent D’Onofrio). Danny, kterému je v patách detektiv Joe Manditski (Val Kilmer), rychle získává vlastní moc a dostává se do sporu s Italy, kteří brzy pochopí, že zabít ho nebude vůbec snadné. Jejich vzájemná nevraživost vyvolává v clevelandských ulicích krvavou válku a město získává nelichotivou přezdívku “Bomb City”. Film Sejmout zabijáka, který vznikl podle skutečných událostí, přináší příběh muže, jenž mentalitu irského válečníka propojil se směsí pýchy, brutality, ctižádosti a zásadovosti. V 70. letech minulého století se stal ústřední postavou války podsvětí, která jednou provždy změnila organizovaný zločin v Americe. (oficiálny text distribútora)

Marsik

Tohle bylo hoodně dobrý. V první půlce jsem si sice na ošklivého Raye Stevensona musel zvykat, ale od druhý půlky jsem mu fandil a na konci jsem byl smutnej, že to taky koupil. Nicméně film se mi moc líbil, gangsterky jsou moje krevní skupina. 90% ()

PauloZ

Pěkně vyprávěný příběh o jednom "malém" irském mafiánovi a jeho životní cestě z odborového dělníka až k samotné mafii. Ray si hlavní roli mlaskl parádně a jeho neokoukaná tvář filmu prospěla. Konec s hudbou Cassidyho je impozantní! Tohle je velmi vkusná a dobře koukatelná pocta gangsterek 70. a 80. let. ()

Astaroth12

Paráda , gangsterka ako lusk. Nechýbajú tu výbuchy, streľba za bieleho dna, či človek, ktorého nejde zabiť a to tu snaha bola zo všetkých možných strán. Vynikajúco spracovaný príbeh, záživný i napätí. Len škoda, že príbeh bol zameraný hlavne na výbuchy a nie na strelné zbrane, práve v tom by to bolo osobnejšie a dosť často aj efektnejšie či psychologickejšie. Ale príbeh sa opiera o skutočnosť, tak je jasné, že sa film musel niečoho držať a tak tam veľa možností nemal. ()

JimWayne

Sejmount zabijáka film pri ktorom som sa neskutočne bavil a dostal ma svojim podaním príbehu pre diváka.Ray Stevenson vo vynikajúcom hereckom výkone aký sa podarí málokedy.Tak dobrý mafiánsky film tu už dlho nebol a určite ašpirant na top 5 filmov tohto roka.95% ()

agentmiky

Jonathan Hensleigh mě opět mile překvapil, po výborném Punisherovi jsem dostal atmosférickou lahůdku z mafiánského podsvětí. Natočit dobrý gangsterský film není jednoduché, chce to především osvědčená herecká jména a kvalitní scénář, aby výsledek stál za to. Tady se povedly obě zmíněné věci. Ray Stevenson je neskutečný sympaťák, věřte, že si jeho postavu irského mafiána oblíbíte (což je s podivem, když to vlastně není žádný hrdina), doopravdy úžasný výkon po všech stránkách. Že se celý film může opřít o reálnou věrohodnost je na místě, v té době bych v Clevelandu žít nechtěl, neboť bych určitě nasedl do špatného auta a to pak udělalo bum. Příběh je hlavním kladem filmu, nemá to sice nikterak úžasný spád, ale silných momentů zde najdete habaděj (závěrečná scéna doprovázená irskými tóny pomalu vehnala až slzu do očí, i když člověk ví, jakým zloduchem bezesporu Greene byl). Vedlejší role jsou přímo luxusně obsazené, ať už se jedná o Kilmera, který toho jako policista stejně moc nezmohl, po Walkena ztvárňujícího lichváře konče D'Onofriem. Triky popravdě moc neohromí, ty digitální výbuchy aut v některých chvílích drásaly mé oči, ale o to tady nejde. Za docela malý peníz skvělá zábava, u které by v případě rychlejšího odsýpání člověk uvažoval i o plném počtu. Takto dávám "jen" silné čtyři. Hodnocení: 82 % ()

MartinezZ

Průměrný filmek o dvou soupeřících mafiích v Clevelandu. Nic, co byste už neviděli jinde. Irská hudba, běžná porce vyhlazování konkurence, nepřesvědčivá finální rozhodnutí, Vincent D'Onofrio a Val Kilmer podstatně přibrali. Nic víc si z toho neodnesete. ()

SaNcHeZ_cz

V Americe zločinu nevládli jen Italové. V 70. letech jim ukázal Ir s tváří Raye Stevensona, že zahrávat si s Iry není úplně ten nejlepší nápad pod sluncem. Sejměte zabijáka je sice béčková podívaná s nepříliš vydařenými zvláštními efekty, nicméně prodává příběh který vyvrcholil v jednu z největších mafiánských válek v historií se sympatickým tempem které by mu mohla velká část konkurenčních podobně laděných snímků závidět. Nejedná se sice o kdoví jakou hitovku, avšak retro kriminálek které zaujmou a nenudí zase v poslední době tolik není. ()

Paxxx.cz

Zajímavý film popisující pro mě neznámou kapitolu o mafii v Cleevlandu. Palec nahoru za Raye Stevensona a stylovou atmosféru, bohužel palec dolů za některé výkony jiných herců a hlavně za předvídatelnost příběhu- 6/10. ()

UncleG

Kdyby se pan Danny Greene stihnul ohlídnout za svým životem, než mu bouchla mafináská bomba do ksichtu, nejspíš by se nezaradoval. Přestože se tvářil jako ohromnej chlapák, férovej grázl a mafiánskej dobroděj... Ve skutečnosti nebyl víc než ubohej srab, kterej si založil kriminální živnost na terorizování poctivejch živnostníků - a aby se to nepletlo, byli to rovnou popeláři. Veškerou konkurenci likvidoval tím nejzákeřnějším způsbem, náložemi v autě - neměl ani koule někoho odprásknout z očí do meziočí. A jeho časté pěstní souboje? Ty bych osobně taky nepovažoval za nic jiného než zálibu v ubližování "bližnímu". Danny byl zkrátka špatný člověk, jehož přesvědčení o nedotknutelnosti pramenilo hlavně z faktu, že zabijáci Clevelandských taliánů byli do jednoho amatérský kopyta. Jakákoli snaha o glorifikaci takovýho sráče jde u mě absolutně mimo mísu. No, to by bylo tedy k hlavnímu hrdinovi. A teď k filmu samotnému: 30% děj, 70% kecy vo ničem. Scénárista se při psaní nejspíš levou rukou drbal na zadku a současně se palcem pravý nohy rejpal v nose, protože takovou sérii oslích můstků a nevydařených vypravěčských berlí jsem vážně hodně dlouho neviděl. Jaká byla úhola Kilmerova policajta, kromě toho, že nás svým vojsouvrem uváděl do aktuálního děje nebo se snažil přiblížit nám Dannyho nitro? Celkem: zdlouhavé, nudné, místy k neskousnutí. 30% pro tuctovku, jaká tu byla už tisíckrát, většinou v mnohem lepším podání a se sympatičejším hrdinou, kterej měl aspoň dostatek sebeúcty, aby nemlátil popeláře. ()

zipper111

Neschoponost tehdejší mafie sejmout jednoho zrzka je vskutku obrovská. Jedno se Dannymu ale musí nechat. Vkus na ženy má moc pěknej. Jenže to je v podstatě tak všechno, co si za týden budu z tohoto filmu pamatovat. Kill The Irishman je zajímavá jednohubka, u které se rozhodně nebudete nudit, mě bavil hodně, ale není to film, ze kterého by jste mohli být dlouho paf, kde by jste mohli vyzdvihnout nějakého herce, dokonce i Walken mě tu moc nebavil... Ray Stevenson je přesvědčivý a celý příběh je docela zajímavý, jenže tady se teprv dá krásně pozorovat, jak je mistr Scorsese geniální režisér mafiánských filmů. Danny Green byl každopádně chlap s velkejma koulema, ale taky očividně udělal spoustu hovadin. Rozporuplná osobnost.Val Kilmer byl jen na špatnou okrasu. ()

kaylin

Nemůžu si pomoct, ale za mě je tohle film, který sice může být podle skutečné události, ale zůstává nesmírně předvídatelný a nesledujeme zde postavy, které by byly nějak výjimečně zajímavé. Ztvárnění je celkem realistické, ale postavám to překvapivě nepřidává, ale ještě ubírá na jejich filmové obyčejnosti. ()

italka63

Já se u téhle gangsterky typu jak chudý , ale hrdý Ir do mafie vešel, trochu s ní zamával i proti její vůli ,ani chvilku nenudila.Ne, že by zrzavý Ray Stevenson byl takový fešák, ale určitě měl jeho hrdina něco do sebe.Mírně oplácaný a zestárlý Val Kilmer coby clevelandský policista a Christopher Walken mafiánem...hezká hudba a s čistým svědomím čtyři hvězdy. ()

Thomassi

Největším plusem na této mafiánské kriminálce je, že si na nic nehraje. Nesnaží se být cool filmem, ale právě že jím nechce být, tak v závěru se jím stane. Sejmout zabijáka je parádní stylovka, která boduje skvělou atmosférou 70. let, dokonce jsem měl nejednou pocit, že sleduji film starý čtyřicet let. Na začátku to sice pokulhávalo, ale postupem času se vše rozjíždělo na maximální otáčky. Filmu také prospívá skvělý hudební doprovod, irské melodie jsou geniální. Ray Stevenson jako Danny Greene skvěle vynikl na jedné straně jako gangster, na druhé jako dobrý člověk. A v obou rolích dokázal zaujmout. I když na podobné téma vzniklo už dost filmů, pořád má tento žánr co nabídnout, a pořád se na to skvěle kouká. ()

MATADOR

"To je prostě frajer", řekl jsem si několikrát při sledování filmu. Danny Greene byl prostě frajer, klobouk dolů před ním a jeho náturou, výborný film"! ()

Foma

Lehce nadhodnocuju vzhledem podle mýho názoru podhodnocenýmu přijetí. Skvělej film, něco na způsob Serpica, myslím náladou, taková retro sedmdesátka, že zapomenete, že to je retro. I příběh je dechberoucí a herci fakt dobrý. Stevenson vynikající. ()

Dubro

Ako hovoria v hriňovskej dupárni a na okolitých lazoch (Horný Pičíndol nevynímajúc), „Not so bad“! Aj keď divák má občas chuť miesto Íra zložiť režiséra, tak Stívenzn a jeho Kvíl lend to do tej trojky potiahnu. Dokonca ani sumo Kilmer nevadí, hoci si v tejto sedemdesiatkovej gangsterke len omočil párok. ()

Fanucci

Mafiánské béčko. Neurazí, ale rozhodně nenadchne. Navíc Ray Stevenson (přestože mne nadchnul v seriálu Řím) mně v roli Dannyho Greena absolutně neseděl. ()

M.i.k.e

nenápadný,avšak stylový mix Amerického Gangsera s Veřejným Nepřítelem č.1,který má spád,dobrý soundtrack a výborné obsazení.Ray Stevenson si střihnul svojí zatím životní roli a jeho Danny Green má koule,charisma a old school gangstera mu sežerete i s navijákem.Nakonec mi ani nevadilo,že všechny události se odehrávají tak nějak jednoduše a mnohdy až nemafiánsky amatérsky.70% ()

Martin741

Zatial posledny film Jonathana Hensleigha a komercne to bol pekny prepadak pozeram. Chce to byt a vypadat ako kultove gangsterky povedzme Kmotr alebo Scarface ..... ale vysledkom je podpriemerne tempo, slaboduche dialogy ... navyse v planych kulisach. Val Kilmer moc hrat nevie, Hensleigh tape vo vedeni hercov /jediny kto nevedie hercov je Terence Malick, ale Hensleigh nie je Malick, ze jo/, dej je dost jednoduchy, nasilny, bez vyraznejsich odbociek. Mozno si reziser Hensleigh myslel, ze ludom stacipar vybuchov aut, prestreliek a vybuch domu - skor nie nez jo. Vysledkom je napokon ciry sivy sedivy priemer, ktory sa urcite nestane kultom, to viem. Napokon, Hensleigh si dal aj 10 rocnu prestavku po tomto filme : 52 % ()

bourec

Celkem koukatelný,taková x-tá varianta na britský gangsterky,navíc poměrně dobře hrající enkláva známejch herců.Celkem v poho.60%. ()