Vzácny papagáj Blu žije v malom meste so svojou paničkou Lindou, s ktorou tvorí nerozlučnú dvojicu. Linda ho pred rokmi zachránila pred pašerákmi, ktorí ho ešte ako mláďa ulovili uprostred brazílskeho pralesa a odviezli do zasneženej Minnesoty. Blu sa kvôli tomu nikdy nenaučil lietať, no v bezpečí a pohodlí Lindinho domova sa natoľko zabýval, že preňho nie je problém uvariť kávu, spraviť raňajky, vyčistiť si zuby alebo poslúžiť Linde ako osobný budík. Keď jedného dňa Blu zistí, že ani zďaleka nie je posledným papagájom svojho druhu tak, ako si doteraz myslel, neváha a spolu s Lindou sa vydá na cestu do exotickej Brazílie za papagájicou Perlou, ktorá žije v samotnom srdci mesta Rio de Janeiro. Krátko po tom, ako sa stretnú, ich unesie skupinka obchodníkov so zvieratami. S pomocou šikovnej a životom na ulici ostrieľanej Perly a partičky ukecaných vtákov sa im podarí škodcom uniknúť, no vyhrané ešte nemajú. Dokáže Blu s pomocou nových priateľov nájsť odvahu, aby sa naučil lietať, zmaril plány únoscom, ktorí sú im stále v pätách a vrátil sa späť ku svojej milovanej paničke Linde? (TV JOJ)

GaryRoach odpad!

Upříme rozumím tomu že se nekomu tenhle film líbi,ale.... ALE JA MEZI TU SKUPINU NEPATŘÍM fakt me se to zda takova ******** ze z toho skoro nemůžu spát dokud nepřemejšlim nad tím jak je přizabít.... možná se vám budu zdát divnej ale já to tak cítím. pro mě se neda hodnotit jinak než odpad. mimochodem podle me to jsou společně s Alfa a Omega prozatím 2 nejhorší filmy co jsem kdy viděl PS:5 hvezdicek ANI VE SNU NEEE!!! ()

StandikK

Zklamání není, ale mohlo by být lepší. Trochu mi tu chyběla sranda a lepší nápad na zakončení.... Ale jinak se dalo vydržet. Suma sumárum Blu je pěkný papoušek. ()

onevoice

Prečo tak slabé hodnotenia. Ja som sa bavil veľmi dobre. Dobrá animácia, kopec srandy a skvelé zobrazenie karnevalu v Riu. Námet takisto zaujímavý. Keď berieme do úvahy, že hlavní protagonisti sú vtáci tak je to určite vhodnejšie pre deti ako napr. Legenda o sovích strážcoch. Hudba takisto nebola zlá. Hýrilo to pestrými farbami skratka veľmi príjemné sledovanie. ()

hanzikk

Hezký animáček na pohodový večer, ale jinak nic zvláštního. Při filmu jsem se pousmál ale nijak nezasmál :) Animace je jinak hezká a člověk se nenudí. ()

Heliooos

No, s Dobou Ledovou se to srovnávat nedá, ale ani tak to nebylo špatné. Animace fajn - lidi jsou sice docela stylizovaní (připomnělo mi to Zataženo, občas trakaře/Cloudy with a Chance of Meatballs), ale zvířata jsou animovaná moc pěkně, zvláště ti dva papoušci (Blu je prostě úžasný). Jasně, scénář je předvídatelný, některé postavy se chovají kapku stupidně, ale já se u toho stejně celkem bavil. Některý fórky - jak Nigel naletěl do elektriky, slepice nabarvený na modro nebo ten uslintanej buldok byly dobrý. Muzikálové scény mne moc nenadchly, ale ono je to film hlavně pro děti, tak si nemůžu stěžovat, Samozřejmě nesmí chybět totální happyend, což je ale u takovéhleho filmu skoro samozřejmost. CZ dabing tradičně na dobré úrovni. Pro mne solidní víkendová relaxačka. :-) ()

matkoslav1

Pro děti asi hezké, ale do té doby, než se na animáky budu koukat s mojí malou Naděnkou, ještě hodně vody Labem proteče. Takže čistě za sebe dvojhvězda. ()

rhodos

Milý a zábavný je tento rodinný animák z nevšedního prostředí, čímž je exotické Rio de Janeiro. Hlavním hrdinou je sympatický papoušek Blu, který je jediný svého druhu na světě, od čehož se vyvíjí zajímavý příběh. Z příběhu také nevyznívá žádné morální ponaučení pro děti, čímž má ode mne tento animák bod navíc. Další body patří hudbě Johna Powella a muzikálovým číslům, které mne pobavily. Tento animák mne po delší době zkrátka dostal na sto procent. A mám chuť koupit si papouška a odjet s ním do Rio Janeira po shlédnutí tohoto filmu. ()

Ollivander

Jo, příběh je asi trochu jednodušší a je tam spousta scén, který bych okamžitě vystříhal a zahodil, ale po celou dobu jsem se bavil a užíval si povedené motivy z dílny Johna Powella, takže ve výsledku spokojenost. Hudba (John Powell): 4z5 (80%) ()

altumm

Animák by v dnešní době měl trochu více překvapit, aby více vynikl mezi ostatními, ale jinak milý nenáročný příběh . ()

CrashHP

Viac ako len na "zabitie času". Pestrá animovaná tvorba s množstvom vtipných scén, ktoré diváka bavia od začiatku až po samotný koniec. ()

torn666

Film o ptacich z roku 2011 stejne jako "Zambezia", ta je podlemne celkovo trosku lepsi ale Rio je zas v nekterych vecech mozna o neco zajimavejsi i pro stari divaky - tema nelegalniho obchodu z exotickymi druhy je a bohuzel asi i bude aktualni, dobre udelany je i karneval a dalsi napady. Nicmene i kdyz jsem se bavil na druhe skouknuti to uz promne neni, me hodnoceni takove lepsi 3*. ()

el.bee

Plné barev, plné radosti. Ale nikde žádná veverka, oslík, nebo začarovaný les. Bezduchá pohádka, pro děti do pěti let. Ale dětem stejně radši pustím Shreka, či Dobu ledovou. ()

Lucinka591

Ja som im proste celú túto rozprávku "zbaštila". Ary sú nádherné zvieratá a BLU je proste neskutočný, milujem jeho chodzu, jeho pohyby, jeho hlas, proste celého ho žerem a chcem takého domov :) Jedna z najkrajších rozprávok aké som kedy videla :) Balím a idem do RIA :)) ()

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky