Umbrella Academy

• USA The Umbrella Academy
USA, (2019–2024), 30 h 11 min (Minutáž: 40–60 min)

Predloha:

Gerard Way (komiks), Gabriel Bá (komiks)

Elliot Page, Tom Hopper, David Castañeda Jr., Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan, Aidan Gallagher, Mary J. Blige, Cameron Britton, Adam Godley, Colm Feore (viac)

Odcizení sourozenci s výjimečnými schopnostmi se znova setkají po smrti svého otce a odhalí šokující rodinná tajemství a nebezpečí pro celé lidstvo. (Netflix)

Recenzie používateľa PenelopaW k tomuto seriálu (5)

Vídáme se jen na svatbách a funusech (2019) (S01E01)

Seriál mi už dříve doporučoval známý, ale teprve nyní jsme si ho pustili. Musím říct, že mně se to tedy líbilo :-). Jak si obvykle tohoto nevšímám, oceňuji skvělý soundtrack; taneční scéna a potom bitka v restauraci byly skvělé. Ze všech sourozenců mne zatím nejvíc zaujal Klaus (Luther je neslaný, nemastný, Allison se zatím moc neprojevila, Šestka se jen mihnul a Diego toho zatím příliš nepředvedl, kromě svého oblečku s postrojem). Ovšem když na scénu vstoupil Pětka, naprosto si mne získal (a nejen proto, že vypadá jako osoba, která nám seriál doporučovala :-D). Říkám si, že Vanya určitě bez schopností nebude. Jsem tu jediná, kdo si klade otázku, co se stalo s těmi ostatními dětmi, které "výstřední milionář" neadoptoval?? ()

Zdrhej chlapče! (2019) (S01E02)

Číslo 5 žije! Já jsem za to ráda, protože s tímhle hošíkem nuda nebude, ale jiní tak rádi nejsou. Dolores mne upřímně dojala. Klaus se při jednání s neoblomnými osobami inspiroval zřejmě filmem Prohnilí, ale tím si jen u mne získal další plusové body. ()

Velmi neobvyklé (2019) (S01E03)

Čuju, že Vanya nakonec nebude tak obyčejná, jak si všichni včetně jí samé myslí. Jen ten studentík hry na housle mi moc nesedí... Překvapivě mě baví i zabijáci, kteří mají za úkol najít 5, i když scéna s majitelem odtahovky v předchozím díle být nemusela. Netušila jsem, že absolventi Umbrella Academy dostanou na zadek. Luther mne stále nechává zcela chladnou. Mnohem větším šokem pro mne v této epizodě bylo zjištění, že Diego jako dítě koktal. ()

Muž na Měsíci (2019) (S01E04)

Klaus je pro mne pořád ta nejvíc cool postava a doufám, že svoje schopnosti konečně začne opanovat a využívat ku prospěchu dobra, ale především sám sebe. Nový Vanyin přítel se mi ale vůbec nelíbí. Hazel a Chacha skončí doufám špatně (paní policistky je mi upřímně líto!), ale předtím bych se chtěla dozvědět, kde se tihle dva vyloupli. Snad se v další epizodě ukáže, k čemu všemu je kufřík dobrý. ()

Číslo Pět (2019) (S01E05)

!!! POZOR SPOILERY !!! Na tuhle epizodu jsem se moc těšila už jen kvůli názvu, který sliboval, že se dozvíme něco víc o Číslu 5 (které stále žije) a jeho cestováním časem. Ve finále se toho v rámci stopáže dílu moc neodkrylo, Dolores se již stává spíše komickým prvkem, a otázky spíše přibyly, tak snad příště. Kdyby bylo epizod v rámci série více, chtěla bych sledovat Klausovy osudy v roce 1968. Jsem ráda, že se mi potvrdilo, že Leonard je šmejd (i když by mne zajímalo, proč se u Umbrella Academy hrabal v odpadcích.) Allison zatím stojí v pozadí a Luther mne stále nezajímá. Účinkování Kate Walsh potěšilo a hrozně moc bych si přála, aby Hazel našel svoje štěstí s koblihářkou a rozhodl se kvůli ní zachránit svět. Vypadá to, že zkázu nakonec všem přinese Vanya. ()

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

29.08.2022

Po úspěchu s komiksovou Umbrella Academy se showrunner Steve Blackman ujme na Netflixu rovněž adaptace populární hry Horizon Zero Dawn. Nebude na to navíc sám, po ruce bude mít ještě producentku… (viac)

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

06.05.2021

Herečka Blake Lively (Mělčiny, Město) bude produkovat a zároveň si zahraje i hlavní roli v nové chystané adaptaci drsného komiksu Lady Killer pro Netflix. Scénář k filmu napíše Diablo Cody (Juno,… (viac)

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

02.01.2020

Přestože dostal Netflix v roce 2019 dva silné konkurenty v podobě Apple TV+ a Disney+, stále se jedná o jednoznačně největší a nejúspěšnější streamovací službu na světě. Důvodů je spousta, když se… (viac)