Umbrella Academy

• USA The Umbrella Academy
USA, (2019–2024), 30 h 11 min (Minutáž: 40–60 min)

Predloha:

Gerard Way (komiks), Gabriel Bá (komiks)

Elliot Page, Tom Hopper, David Castañeda Jr., Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan, Aidan Gallagher, Mary J. Blige, Cameron Britton, Adam Godley, Colm Feore (viac)

Odcizení sourozenci s výjimečnými schopnostmi se znova setkají po smrti svého otce a odhalí šokující rodinná tajemství a nebezpečí pro celé lidstvo. (Netflix)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (11)

Série 1 (2019) (S01)

The Umbrella Academy se rozhodně nezařadí mezi mé top seriály, ale nemůžu říct, že bych se u tohoto počinu nebavila. Přišel mi kapku nevyrovnaný a bohužel dost předvídatelný. Od rozpačitého začátku jsme se nakonec dostali přes lepší díly k... no vlastně ani nevím k jakému konci. Protože to nám odhalí v další řadě. A já se na ni těším. A hlavně se těším na další vyloupnutí jednotlivých postav ze své ulity. Zatím mi furt připadají tajemný jak hrad v Karpatech. ()

Vídáme se jen na svatbách a funusech (2019) (S01E01)

První díl je jak jinak spíš než co jiného představování postav. A jak už to tak bývá, některé jsou zajímavější než druhé a některé sympatičtější než... však víte. Popravdě nevím, nebýt Roberta Sheehana, díky kterému jsem ten první díl zapnula, jestli bych pokračovala. Ale on i Pětka (Aidan Gallagher) působí fakt zajímavě. No uvidíme, co se z toho vyklube. ()

Zdrhej chlapče! (2019) (S01E02)

Nemám pocit, že by se to někam posunulo. Diego je mi čím dál tím nejsympatičtější. Doufám, že se brzy více vyloupnou i další postavy, než je Pětka a Klaus. Luther a Allison jsou zatím dost šediví. Vanya divná. ()

Velmi neobvyklé (2019) (S01E03)

Zatímco jiným začínají postavy přirůstat k srdci, mě některé začínají docela štvát. Třeba Vanya už v mém osobním žebříčku nepopularity předběhla Diega. Velmi sebelítostivá postava a jestli to vše směřuje ke klišoidní zápletce, že právě ona v sobě najde tu největší sílu (schopnost) a bude tím, kdo bude moct za konec světa... a ještě by to mohlo být kvůli tomu frajerovi, se kterým se teď sbližuje tak... prosím!!! ať se mýlím. Aspoň, že se ukázali celkem zajímaví záporáci, kteří mě uměli překvapit. Dějově je posun nula nula nic. ()

Muž na Měsíci (2019) (S01E04)

Jeden se ani nediví, že je Klaus takovej magor, že? Každopádně tuhle epizodu si ukradl pro sebe (+ záporáci, že). SPOILER!! Narozdíl od jiných jsem v závěru epizody kapesníky vytahovat nemusela, neb je mi Diego tak nesympatický, až to přenesl na vše, co se jeho osoby týká. :D ()

Číslo Pět (2019) (S01E05)

Já nevím, mám pocit, že se to všechno tak nějak motá, ale nic moc z toho. Posunulo se to vlastně někam? ()

Den, který nebyl (2019) (S01E06)

Už jsem se bála, že mě kromě toho tanečku (zejména na Luthera byla radost pohledět, když na sobě nemá tu horu svalů), v tomto dílu nic doopravdy bavit nebude. Ale pak to vzalo rychlej spád. A dobrej. I když... SPOILER!! jako fakt jsme se půl dílů koukali na to, co se nestalo?? :D // A Hazel se definitivně řadí mezi mé oblíbené postavy. ()

Den, který byl (2019) (S01E07)

Jsem vážně zvědavá, co scénáristi v dalších třech epizodách vykouzlí. Tento díl podle mě sice nebyl žádná pecka, ale pozornost udržel. Jasně, že opakování muselo být, ale chvílemi mě nudilo. Klaus a Hazel skvělí. ()

Něco se proslýchá (2019) (S01E08)

SPOILER!! Že je Vanya slaboch byl fakt. Ale že je to taková slabošská pizda jsem nečekala. ()

Změny (2019) (S01E09)

Aby toho nebylo málo, přidává se nám do klubu ublížených kňučen ještě Luther. Vlastně když se nad tím člověk zamyslí, tak jediná neubečená je tam Allison (i když taky má proč). Žebříček mých neoblíbenců stále vede Vanya, následovaná Diegem, v těsném závěsu s ublíženou Cha-chou a Lutherem. Naopak díky za Klause, Pětku a Hazela. Doufám, že v tom posledním dílu dostanou hodně prostoru. Tři a půl *. ()

Bílé housle (2019) (S01E10)

Slušné zakončení první série. Oblíbené postavy: Klaus, Pětka, Hazel. Neoblíbené: Vanya (ne, není mi jí líto), Luther, Diego. Jsem fakt zvědavá na další řadu. ()

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

29.08.2022

Po úspěchu s komiksovou Umbrella Academy se showrunner Steve Blackman ujme na Netflixu rovněž adaptace populární hry Horizon Zero Dawn. Nebude na to navíc sám, po ruce bude mít ještě producentku… (viac)

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

06.05.2021

Herečka Blake Lively (Mělčiny, Město) bude produkovat a zároveň si zahraje i hlavní roli v nové chystané adaptaci drsného komiksu Lady Killer pro Netflix. Scénář k filmu napíše Diablo Cody (Juno,… (viac)

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

02.01.2020

Přestože dostal Netflix v roce 2019 dva silné konkurenty v podobě Apple TV+ a Disney+, stále se jedná o jednoznačně největší a nejúspěšnější streamovací službu na světě. Důvodů je spousta, když se… (viac)