Umbrella Academy

• USA The Umbrella Academy
USA, (2019–2024), 30 h 11 min (Minutáž: 40–60 min)

Predloha:

Gerard Way (komiks), Gabriel Bá (komiks)

Elliot Page, Tom Hopper, David Castañeda Jr., Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan, Aidan Gallagher, Mary J. Blige, Cameron Britton, Adam Godley, Colm Feore (viac)

Odcizení sourozenci s výjimečnými schopnostmi se znova setkají po smrti svého otce a odhalí šokující rodinná tajemství a nebezpečí pro celé lidstvo. (Netflix)

Leira

Mě to baví. Je potřeba delších komentářů? Oukej, tak jo - staví to na tradičních konceptech superhrdinů, co vyrůstali odloučeni od světa a jaksi se do něj nedovedou začlenit zpátky. Staví to na konceptu časových paradoxů. Staví to na modelu emočně nevyspělých mladých lidech, co byli nuceni si celý život hrát na rodinu. Dohromady je to smíchané do seriálu, který působí, že musí být klišé na klišé. A ona je to přitom prima jízda, prima podívaná, kde si postavy chtě nechtě oblíbíte, ačkoliv své schopnosti vlastně takřka nevyužívají. Proč taky. Vždyť se akorát blíží apokalypsa. Klišé? Nu... Jak se to vezme. 90/100 ()

barny120

Tri epizódy a ďalej som sa nedonútil.. je to na môj vkus príliš naivné, bez pointy, s množstvom scén o ničom. Žiadna akcia, len rozmaznané egá, trosky a sentiment. ()

MrSAP

Já vlastně nechápu, proč jsou z toho všichni tak nadšený. Jestli něco, tak to rozhodně není průměrný seriál. Ale jinak nic víc. Zoufale se táhnoucí dějová linka první série, plněná kňučícími dialogy, které nikam nevedou. Když jsem ji protrpěl ve snaze dopátrat se nějakého vyvrcholení... tak zase nic. Druhá série je výrazně svižnější, zejména v samém její počátku, ale i tak je to místy dost nestravitelné. Každopádně jednu hvězdu navíc dávám za fakt jeden z nejlepších seriálových soundtracků vůbec. O tom asi není pochyb. :-) ()

Kokotek230mm odpad!

Elliot Page si hraje na superhero s bandou dalších úchyláků. Možná za rok na Prague Pride v těchto kostýmech dostanou i deštníček. Děj je vyloženě nudný a nutil mě si jít raději zajít nějaký Mythic ve wowku. ()

Narg79

Třetí řada seriálu sice není tak oslnivá, ale stejně, nejlepší bavič je Klaus😅, proříkávačka je v třetí řadě ta nejtupější. Čtvrtá řada jistě bude natočena, protože záměr třetí řady byl jistě dostat do týmu Bena. Uvidíme. ()

LarisaDavid

Superhrdinovia, ktorí sú úplne normálni ľudia so svojimi traumami, strachmi, túžbami a chybami. Superhrdinovia , ktorí neraz všetko pohnoja aby vo finále mali svoj život a nie apokalypsu. Odtrhnúť som sa od toho síce vedela, ale zaujímavý počin to veru je. Nenudila som sa veru. No nedá mi to. Stále mi to vŕta hlavou, že prečo Päťka nepoužil kufrík na vrátenie sa k rodine hneď ako získal, ale komplikovane využil svoju moc 🤔 ()

Updated_Cake

Tváří se to zajímavě, začátek je trochu chaotický a člověk čeká, kdy ten chaos trochu uvadne a dostaví se kvalitní příběh. Tak tohle je docela chyba očekávat. I když se mi první 2 série docela líbily, nemůžu tomu ve finále dát více jak 3*. Příběh je děravý, že to bolí, seriál porušuje nejen vlastní pravidla cestování časem ale i ty, co můžeme znát z dalších filmů a seriálů. Když se příběh dané série chýlí ke konci až moc rychle, přijde nějaký "překvapivý" zvrat, který mnohdy nedává smysl. Ve finále si tak říkám, že mě u toho seriálu spíše udržely ty zajímavé schopnosti, pár CGI kousků a naděje, že za tou skořápkou je něco hlubšího, bohužel není. Problém tohoto seriálu je jednoduše v tom, že dá divákovi sice dost důvodů se dívat, ale schová za to hromadu otravných věcí, které nedávají smysl. Až to vlastně vypadá, že některé události jsou téměř až náhodné a nikdo si nad tím nelámal delší dobu hlavu. Postavy vlastně po takové době nedostávají ani nějakou možnost růstu nebo osobního pokroku a chybí tomu hlubší pointa. Mám po tomhle seriálu spíše rozporuplné pocity, protože herci jsou vlastně strašně fajn a jejich herecké výkony taky, CGI je pěkné, jenže když člověk otevře knihu a ta je z poloviny prázdná a ta naplněná polovina má spíše nárazově dobré momenty, tak si to moc neužije. Takže bych tohle považoval obecně spíše za průměr, jakožto tu jsou katastrofické chyby, stejně tak jako i některé povedené části. ()

Berserkr1111

Skákání v čase je hravý, stojí na tom seriál a není to jen scénáristická lenost. Hrdinové mají všichni mindrák ze svýho otčíma. Zatímco se snaží srovnat sami se sebou, se jim pořád pod nohy plete časová Komise, která má charakter toho nejkorporátnějšího korporátu. Nudnost, byrokratičnost a naprostá bezohlednost z nich přímo čiší. Komise je fakt super. Je tak nějak vážně vtipná. První 2 série paráda, 3. jsem vzdal po 1. díle. ()

Ed. odpad!

Na začátku se ten jejich tatínek jakože s božští a vypěstuje se mu kult osobnosti. Kolem toho tančí všichni ti šašci! Zajímavé je že ze 7 dětí jedno umře zůstane jich 6 a ze 6 jsou dvě úchyláci nadprůměrný počet 4 procentních celá jedna třetina posádky! Donekonečna natahovaný děj který je dost nudný, ani jako pohádka to není zajímavé! ()

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

29.08.2022

Po úspěchu s komiksovou Umbrella Academy se showrunner Steve Blackman ujme na Netflixu rovněž adaptace populární hry Horizon Zero Dawn. Nebude na to navíc sám, po ruce bude mít ještě producentku… (viac)

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

06.05.2021

Herečka Blake Lively (Mělčiny, Město) bude produkovat a zároveň si zahraje i hlavní roli v nové chystané adaptaci drsného komiksu Lady Killer pro Netflix. Scénář k filmu napíše Diablo Cody (Juno,… (viac)

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

02.01.2020

Přestože dostal Netflix v roce 2019 dva silné konkurenty v podobě Apple TV+ a Disney+, stále se jedná o jednoznačně největší a nejúspěšnější streamovací službu na světě. Důvodů je spousta, když se… (viac)