Poslední bojovník

(relácia)
  • Česko Poslední zůstává (viac)

Šest mužů ze Západu se vydává do nejodlehlejších koutů světa, aby se podrobili nejtěžší zkoušce vytrvalosti, dovedností a odvahy a žili s domorodci, trénovali s nimi a zúčastnili se jejich tradičních sportovních disciplín, které patří k nejtvrdším na světě. Šestice musí dodržovat místní pravidla, od zápasení hluboko v amazonském deštném pralese po závody býků v Indii až po zápasy prasat na Nicobarských ostrovech. Zažívají však víc než jen sportovní klání. Dobrodruzi vstupují do samého nitra komunit, stávají se jejich součástí a absolvují všechny obřady a rituály, i ty nebezpečné. Jak si poradí tváří v tvář místním... a sobě navzájem? Mají na to vydobýt si respekt příslušníků jednotlivých kmenů a skutečně se stát jedním z nich? (oficiálny text distribútora)

Khalesi

Toto je niečo tak nepredstaviteľne úžasného. Za prvé si myslím, že pôvodca nápadu bol geniálny a za druhé by som ja za podobnú príležitosť skoro vraždila :) Vidieť svet, mať možnosť na vlastnej koži zistiť, ako žijú domorodci vo všetkých možných končinách. Spoznať z blízka ich mentalitu a pokúsiť sa zvládnuť ich každodennú prácu, alebo zábavu a ešte pri tom bojovať o výhru, ktorá vám zmení život-DOKONALÉ!!! Musím ešte dodať, že je mi veľmi ľúto, že my v Čechách a na Slovensku nemáme takúto príležitosť. Rozhodne tento štýl reality-show uprednostním pred nejakými trápnymi Vyvolenými, ktorých predčí tisícnasobne a to po všetkých stránkach. ()

Kosmik 1

Hezkýýý. Po prvním díle hodnotím za pět hvězdiček. Tohle je opravdu originální a povedená show. Líbí se mi poznávat nové věci a kultury lidí. A tohle je opravdu střet dvou naprosto rozdílných kultur. Domorodci a naše "vyspělá" civilizace. Jak si povedou vybraní lidé proti nemilosrdným domorodcům a jak obstojí v těžkém boji? Soutěžící si toho museli dost vytrpět, soužití v divočině v chýších společně s domorodci, respektování jejich tradic, jíst jejich jídlo, nechat se oškrábat piraními zuby a pak natřít solí a chilli, to muselo hezky bolet. :-) Soutěžící museli podstoupit náročný trénink a přípravu na finálový zápas s ostatními kmeny a také množství soubojů jak s domorodci tak i mezi sebou navzájem. Po prvním díle jsem nadšený a jsem zvědavý co přinesou další díly. Konečně něco pořádnýho, na co se dá dívat v televizi. Po dvou dílech 5/5. Poslední update (26.10.2011): po shlédnutí vícero dílů zůstává hodnocení na stejné úrovni stejně jako samotný pořad, čili na velmi vysoké úrovni. Pořad je chytlavý a pokaždé se těším na další díl. (8.11.2011): Tak a skončila mi v TV celá série, byl to úžasný zážitek a určitě mi to mnoho dalo. Jsem rád, že na naší zkažené planetě žije ještě spousty různých kmenů, na které už "vyspělá civilizace" také dosáhla, ale ještě je zcela nepohltila a žijí si svým životem. Dělají dobře, myslím, že to co mají jim stačí a moderní věci k životu jim rozhodně chybět nebudou. ()

Stanley619

Parta týpků hodí povinnosti za hlavu a jedou do světa. Ale jako všechna čest a respekt, protože mnohé kulturní zvyky a rituály bych se asi bál podstoupit. K tomu ještě ty disciplíny, na které měli jen chvilku, aby se je naučili a mohli se postavit lidem, kteří je dělají už od dětství. Rozhodně zajímavý pořad. 1. Řada: 70%, 2. Řada: 68% ()

Pepinec

Je větší magor domorodec, který podobné rituály vymyslí, cizinec, který se rozhodne v nich s domorodcem zápasit anebo ten, kdo na to všechno kouká v televizi a ještě ke všemu se mu to líbí? Těžko říct. Každopádně jde o (pro diváka) zábavnou sondu do odlišných kultur, v nichž by přežít jednu noc znamenalo veliký úspěch! :-) ()

Phietros

Velice povedený pořad o bojových sportech, který ukazuje i jinou stránku, než klasický ring. Na různých kontinentech, v odlišných kůlturách a bojích se vždy pokouší šestice odvážných bojovníků porazit hlavního neporaženého s klanu. Navíc není to jen o boji, ale i o poznávání života domorodců a přizpůsobení jejich stylu chování... ()