Dva vykutálení pánové Burke a Hare se chtějí dát na vysoce výdělečný byznys, který spočívá v poskytování mrtvol lékařské škole v Edinburghu, tehdejšího centra lékařského výzkumu. Jediné, co jim chybí, jsou těla. Film je inspirován skutečnými událostmi. (JayZak)

PeteBuck

Podľa mňa parádna a mimoriadne nedocenená komédia. Nechápem, že Súmrak mŕtvych má 75 % a toto iba 66 %? Malo by to byť naopak. Je tu vidieť, že sa peniazmi nešetrilo, či už na kostýmy alebo na výpravu, ale prekvapuje ma ten slabý záujem o tento film. Podľa mňa to bola bomba. Opäť čierny humor + britský humor + pár postáv z histórie, ktorú riadne prekrútime + dvojka britských týpkov (Simon Pegg, Andy Serkis) + nejakí tí sekundujúci herci (Tim Curry, Christopher Lee) a slušný film je na svete. Super! ()

Scaevola

Soudím, že černé komedie mi přirostly k srdci. Tenhle snímek byl jistě mnohokrát na hraně dobrého vkusu - a ještě častěji za ní -, vtip a nápad zpracovat skutečně krvavou historii skrze komedii je však beze sporu výtečný. Je pouze škoda, že přibližně v druhé polovině se od původního námětu taženého dvěma nemehly poněkud odstupuje, hraje se o morálku a fantastické vědecké objevy a primární nápad mizí v šeru scény. ()

Ace.A.T.L.

Tak tohle je skvěle černá komedie, co občas jde až na hranu, ale díky Simonovi a Andymu to funguje skvěle a nesklouzne to tam, kam nemá. Vtip, rychlost, vykutálenost a pohoda. Za mě skvělý 4* a DOPORUČUJU ()

HMTD

Skvělé: Mrtvoly, skvělí herci, humor a krásná žena co víc si přát. Hlavní představitelé patří k mým nejoblíbenějším a Andymu to tady seklo i bez digitálních triků :-) ()

snupko13

Vcelku dobrá britská záležitosť, čierna komédia o možnostiach zárobku v starom dobrom Škótsku alebo príbeh jedného ľudského skeletu z edinburgského prírodovedného múzea. Vedel by som si to všetko predstaviť aj v nejakej zaujímavej desivejšej a zvrátenej verzii na štýl Parfum-príbeh vraha. ()

JoudaCZ

Většinou málo vtipné, většinou hodně předvídatelné, často nesmyslné. A zdejší running joke (photograph, funeral parlour, life insurance...) působí poněkud křečovitě, zvlášť pro nás, odkojené Cimrmanovými dvoudílnými plavkami. Škoda, téma, casting a výprava slibovaly mnohem víc. ()

elgato

Další ftipný počin ostrovních filmařů. Být to americké, nebo dejbože naše výroba, tak sáhnu po více hvězdách. Takto hodnotím *** za standartně dobrou komedii, která chce a dovede pobavit. Výborný! ()

Fixa

Skoro bych dal i 4 hvězdičky, ale z filmu mám takový divný pocit. Nevím, jestli se mám smát, nebo brečet a pak si uvědomuju, že to vlastně ve mně žádné emoce neprobouzí. Výborně natočené, zahrané, ale chybí tomu něco víc, něco, u čeho bych si řekl, že bych se na to podíval znovu. Nejspíš kvůli Timu Currymu, přišla asociace s Barvou kouzel. No a pak jsem si uvědomil, že jsem měl u tohoto filmu úplně podobné pocity. Jestli měl být film pojatý něco jako vraždění s nadsázkou, tak se podle mně choval moc usedle a vážně. No a na vážný film tam bylo zase několik komických situací, které by to kazily. Takže hlavní problém je ve mně a v tom, že si tvůrci měli uvědomit, k čemu se přikloní a neměli zkoušet balancovat mezi dvěma rozporuplnými světy. ()

waxtrax

klasicky nádherný anglický humor, řeč ,překrásná výprava, i vykreslení postav. Možná jen ten závěr mohl více vygradovat. Jinak skvělá podívaná. Doporučuji. ()