Ailiseu

Dvěma přátelům se navždy změní život, když jsou najati přísně tajnou organizací, která má za úkol chránit zemi před cizími hrozbami. (Netflix)

Georgeus

Pro mě veliké zklamání. V úvodních třech dílech jsem drobné nedostatky přehlížel, ale úvod byl ze seriálu to nejlepší, zbytek se táhne ve stylu mexické telenovely. Ano, přirovnat tento Jiho Korejský seriál k běžné telenovele je to přesné zhodnocení. Spousta flasbacků zamilovaných scén s Korejskou popovou odrhovačkou začne velice brzy lézt na nervy. Také musím upozornit na špatnou kameru a špatné herecké výkony ve vedlejších rolích. Jediné plus dávám za hlavního hrdinu Byeong - heon Lee, kterého si zajisté velice oblíbíte z jeho filmových trháků. ()

YukiKaze

O téhle doramě bych nevěděla, kdyby tam nehrál Choi Seung Hyun (TOP). Prvních pět dílů jsem ho tam chtěla pořád, ale jak se děj posouval a měnil bylo mi jasnější, že TOP není ten, koho tam víc sleduji, byli to Lee Byung Hun a Jong Joon Ho. Jejich přátelství bylo těžce zkoušeno. Za polovinou jsem jen čekala, kdy všechno vyjde najevo. V čem jsem měla pravdu a v čem ne. Jedna z nejlepších akčních doram, co jsem viděla. :-)) ()

Magi90

Vím, jak tento seriál populární, já ale plný počet dát nemůžu, ne že se mi to nelíbilo, to vůbec ne, ba naopak, poněvadž to bylo moc špičkově natočené, je vidět, že herci i štáb si s tím dali hodně práce, aby vůbec něco takového vzniklo..má to dost napínavý děj, že po skončení dílu, si budete chtít pustit další, když to neuděláte, bude vám vrtat v hlavě co bude dál.. Jenže, mě to bavilo a to hodně do 10 dílu, pak to byl spíše boj mezi teroristy a protiteroristy, honička za bombou a spousta přestřelek.. i od toho 10 dílu to bylo napínavé, ale už méně, ztrácelo to spád a ke konci to bylo pro mě natahované..a když jsem u toho konce-opravu hodně divný konec v poslední minutě.. Bohatě by stačilo 16 dílů. Herci byli všichni úžasní, jen Tae-hee Kim podle mě role jako tajná agentka neseděla, hodila by se do jiných rolí, naopak severokorejce padla role jako ulitá..A ještě, co je u korejců typické-hudba-má to opravdu povedený OST. Takže doporučuju, dávám 4 :) ()

Koreangirl

Celá první série mě doslova pohltila. I když jsem na to koukala v roce 2019, kdy už byla korejská produkce s kvalitou natočených filmů už na jiné úrovni, tak se mi to líbilo. Jakože mi ani tak nevadila sem tam divná kvalita obrazu. Příběh byl hodně silný. Láska, přátelství a zrada, vše dohromady s životem agentů NIS. Pokud jde o druhou sérii, tak mě vůbec nechytla a ani jsem ji po prvním díle nechtěla dokoukat, každopádně se to letos budu snažit napravit. Pokud ji najdu. Ono je občas velmi těžké dohledat některé seriály, pokud je neodkoupil Netflix. ()

aboj

Akčné seriály nemusím, ale toto bolo niečo úplne iné. Keby som mal celý deň čas, tak to za dva dni pozriem celé. Škoda toho konca, mám rád happyendy, ale Kórejci sú už raz takí. A je mi úplne jedno, kto tam hrá, dôležitý je výsledok. Len tých návratov do minulosti mohlo byť naozaj menej. Hudba ladi s obrazom na 100 percent. ()

tomik1976

Dlouho po skončení seriálu 24,jsem nemohl najít žádnou odpovídající náhradu.Až jednou jsem narazil na tento seriál korejské produkce,který mě po pár dílech dostal do kolen.Herci,hudba i akce jsou opravdu na skvělé úrovni,ikdyž kvalit 24 nedosahují.Přesto jsem se do tohoto dílka zamiloval a s napětím budu sledovat plánovanou 2.sérii,protože to,co se událo na konci té první,mě šokovalo tak,že jsem se z toho dlouho vzpamatovával.Takže snad letos v zimě 2012 se dozvíme,jak to bude pokračovat. ()

nadya

Blockbusterový akční špionážní seriál Pokud jste ještě neviděli nic z korejské tvorby, tak je Iris tou správnou volbou. Jednoduše chytne a nepustí. Nikdy bych nevěřila, že uvidím seriál podobný seriálu 24 hodin - od určitého dílu se mu velice podobá. Seriál plný zvratů, nádherných a sladkobolných scén, bolestivých scén, akční podívané, skvělé hudby a písní. Seriál , který v Koreji otevřel novou kapitolu v korejských seriálech. Korejci mají ten svůj zvláštní styl a hned jsem se do jejich tvorby zamilovala,to jak umí pracovat s kamerou - zachytávání určitého detailu, že vše prožíváte s postavami. A když se hlavní hrdina přidává k teroristům dostává seriál opět jinou podobu a od této části jsem se nedokázala skoro odtrhnout, takže díly od 10 - 16 jsem viděla skoro v kuse. Pro mě jsou top díly - 4, 5, 8, 10, 16. Pro mě končí seriál 17 dílem, a nejraději bych byla kdyby tomu tak bylo. Poslední tři díly se vezou na další vlně. A konec je velice drastický - takhle naposledy jsem plakala při konci "Prison Breaku." Musím pochválit výběr herců, který se jim mimořádně povedl a k nikomu nemám výtky. Nejraději mám tuto čtveřici: Kim Seon Hwa - Park Cheol Yeong, Kim Hyun Jun - Choi Seung Hee. Oba severokorejce můžete vidět ve spin-off seriálu Iris a to Athena: Goddess of War a v připravované druhé sérii IRIS2, která se natáčí. Druhá série odstartuje 13.2.2013. A rovněž se těším na bývalého severokorejského agenta Kim Ki-Soo, který hrál v Athena: Goddess of War. Doufám, že druhá série bude tak dobrá jako ta první. ()