Teroristická organizace známá jako "Athéna", jejíž jednu sekci vede Son Hyuk (Cha Seung-Won) hrozí svými útoky Jižní Koreji a celému světu. Skupina Athéna se zajímá především o energetickou politiku zemí a nerostné zdroje s energetikou související. Speciální agent Lee Jung Woo (Jung Woo-Sung) z NTS - National Security Agency se pokusí odhalit jejich ďábelské plány. Epický souboj obou organizací může začít. (Vavča)

Tyckin

Základní pravidlo při sledování – zahodit mozek a logiku stranou :-) Vážně, kolikrát je to opravdu postavené na hlavu a odporuje to veškerým okolnostem – např. když teroristé bleskově zlikvidují kompletní prezidentovu ochranku, dorazí dva agenti NTS, kteří jsou najednou netefitelní a naopak teroristé začnou padat jako hrušky, eh. V před- a posledním díle ta blbost už doslova lomcuje dveřmi, uff. Stejně tak se najdou scény a epizody, které působí spíše jako vycpávka, aby seriál mohl mít plánovaných 20 dílů. Nejlepším příkladem budiž hlídání zpěvačky a krátký románek – tento díl je opravdu pitomý (včetně chování zpěvačky), o ničem a dějově s ničím nesouvisí. Ale abych tu neplival jen špínu. Jung Woo-sung je můj oblíbenec a nejen tyto role zvládá výborně, a ani Soo-ae není jako herečka a žena k zahození :-) Záporňák se povedl a ač je první půlka seriálu taková seznamovací, volnější a občas nudná, druhá už nabírá solidní tempo a začne správně houstnout atmosféra – tam už jsem opravdu zvědav na další díl a to je známka kvality. Celkově se to zkrátka povedlo – dost akce, napětí, nějaké drama, romantika i humor, zkrátka vše co by tento žánr měl nabídnout je zde obsaženo v solidní formě a kvalitě – 75%. ()

Vavča

I přes jisté lapsy (typu chybějící zásobník v ostřelovačce, kterou jsem v životě neviděl) a některé scénaristické nedomyšlenosti (kdy i mě napadne jak ochránit vip a převézt teroristy), musím uznat, že seriál je absolutní špička v Asii. Hlavní obsazení (je prostě skvělé): Jung Woo Sung jako NTS agent Lee Jung Woo, Cha Seung Won jako šéf korejské sekce Athény, Son Hyuk, Soo Ae jako Yoon Hye In, jeho pravá ruka, Lee Ji Ah jako agentka NTS Han Jae Hee, bývalá přítelkyně Wooa, Kim Min Jong jako Kim Ki Soo, bývalý agent severokorejské tajné služby, momentálně ukrytý v Jižní Koreji. Jung Woo Sung je předmětem mého obdivu už v diskuzi, vedlejší i hlavní postavy typově sedí, sešla se velmi silná herecká skvadra a je to znát. Postavy se vyvijí, není to docela stereotypní. Ačkoliv seriál je ideální pro 13-14 ročné chalány ako som já, tak se bude líbit i celé řadě dalších. Ty akční scény jsou lahoda, neztratí se ani ve filmu, stejně jako dokonale vygradované napětí. Epický souboj Son Hyuka (asi nejlepší charismatický chytrý záporák v tv seriálech za posledních 10 let) a Lee Jung Wooa, něco takového nebylo dlouho k vidění. Myslím, tedy intenzita s jakou se to odehrává, velmi profesionální seriál. Slintejme na podzim kdy přijde nová sezóna! Příběh je slušně promakaný rozvijí se jen nepatrně, nicméně nestane se z toho nikdy nuda, romance a vztahy mezi postavami jsou drženy na korejské poměry na velmi decentní uzdě, neruší hlavní náplň série. Hudba je skvělá, přímo kulervoucí, myslím tedy instrumentální část a co se týče insert songů vládne Jang Jae In s bolestivou baladou Please. Maso OST chci. Jo a prosím Vás nesledujte upoutávky na konci dílů, které poodhalují děj další epizody, zkazily byste si to! Nutnost vidět to, napínavý, zábavný seriál až na půdu. Inu Korejci se rozhodli na trhu tv sérií vypálit Japoncům moře. ()

kikuka

Miestami na guilty pleasure, ako je to pritiahnuté za vlasy. Ale kým za ne ťahá Jung Woo-sung, nemám námietky :). Ale áno, pohrali sa s akčnými sekvenciami, pohrali sa s archatypmi, pobrali žánrové klišé od Márie Terézie, dobre sa na to pozerá, a pokiaľ to chytí (ako chytilo mňa), tak tú kopu lapsov človek prehliadne s úsmevom, alebo teda s placatejšou hlavičkou ;-)................................ Okej, dvadsiata epizoda ma teda dostala. Neviem, asi som ju nemala kukať po Sherlockovi, ale to tam mali všetci postalkoholovú migrénu? Alebo len zintenzívnili to, čo bolo prítomné už dávno a dlho? ()

Pethushka

U Atheny jsem zažila spoustu krásných chvil, bohužel ale také pár těch nudných. Místy se to docela vleče, konce epizod nejsou dost napínavé na to, aby měl člověk touhu okamžitě vidět další. Někteří si chválí, že tu bylo méně romantiky, já bych jí naopak uvítala více. Pak by to možná dostalo silnější příběh a i ta akční stránka by byla rázem smyslnější. Herecké obsazení je ale fantastické. Hodně jsem si zde zamilovala Seung Won Cha-a a znovu se přesvědčila o kvalitách Soo Ae. Woo Sung Jung zářil všude jinde o trochu více než tady, ale to bude tím, že to nebyla "jeho" role. Potěšilo mě i další vedlejší obsazení. Z nich musím jmenovat So Yeon Kim jako naši milovanou Kim Sun Hwa a Choi Si Wona, který mě nejednou dojmul. Nabízí se přirovnání k IRIS, já to ale přirovnávat nemohu. V době, kdy jsem sledovala IRIS, jsem jí žila. Athena mi "jen" zpříjemnila pár večerů. Takhle to zní, jako by se mi to nelíbilo, ale vůbec to není pravda. IRIS prostě nasadila laťku strašně vysoko, a už jen kvůli ní nemohu dát Atheně plný počet. Ještě musím zmínit moc pěknou hudbu. 4* ()

YukiKaze

Po IRIS jasná volba. Nelituji, už první díl dal tušit, že se zde bude překonávat IRIS. Což se tvůrcům a hercům podařilo. Během dalších dvou dílů jsem začala bytostně nesnášet Yoon Hye In, dokonce i na konci jsem jí přála smrt. Zkoušela jsem jí chápat, sice se mi to podařilo, ale přesto nenalezla jsem k ní cestu... Zbytek už byl pro mé oko více dost a pro mé srdce také. Po zjištění, že tam hraje Choi Si Won moje K-popové srdce zaplesalo. OST bezchybný. Jasných akčních 5!! ()