Strhujúca akčná jazda sa odohráva sa v blízkej budúcnosti, kde slovo box už neznamená krv a pot, ale high-tech robotický šport. Charlie Kenton (Hugh Jackman) býval úspešným boxerom, ktorý prišiel o poslednú šancu na titul, keď ring začali ovládať tonu vážiace a dva a pol metra vysoké oceľove roboty. Charlie teraz nič neznamená a je len bezvýznamným trénerom, privyrábajúcim si skladaním robotov zo šrotu, ktorý sotva naškriabe na to, aby sa dostal z jedného ilegálneho zápasu na druhý. Keď sa Charlie ocitne na samom dne, neochotne spojí sily so svojím malým odcudzeným synom Maxom (Dakota Goyo), aby spolu postavili a vytrénovali robot, schopného prebiť sa z periférnych zápasov do najvyššej ligy - Real Steel. Stávky sú vysoké, pravidlá neexistujú, ale pre Charlieho a Maxa je to posledná šanca na úspech a návrat na výslnie. Podarí sa Charliemu boxerský comeback? (TV JOJ)

Ceberus

Precizně dávkované porce ingrediencí pro rodinný film - akce, napětí, komedie, přátelství, láska, vítězství... Všechno do sebe pasuje a výborně to funguje jako celek. Jistě, základní kostrou příběhu je ničím nepřekvapující příběh o cestě za vítězstvím, který jsme si mohli vychutnat už před mnoha lety s boxerem Rockym nebo s dětským hrdinou v Karate Kid, ale to vůbec nevadí. Znovu jsem byl také potěšen parádním záporákem v podání Kevina Duranda, jehož kvalit si blíže všímám už od dob Hvězdné brány. A můžu pochválit i dětského představitele, protože vybrat nějaké dítě, které nebude hrát příliš zkostnatěle, je obvykle docela fuška. ()

Demonic189

Aáááách, to zas bolelo....Ani neviem kde začať, tak radsej hneď končím...PS: film sam o sebe síce nie je zlý, ani žiadne Bčko, ale vadi mi na nom tolko vecí, že sa radsej ani nerozpisujem. Avšak chapem, ze sa niečo take moze niekomu páčiť, zial snád nabudúce. ()

E lan

Podařený hezký rodinný film se slušnými triky, profesionálním (byť americkým) zpracováním a překvapivě povedeným příběhem (postaveném na slabém námětu). Člověk se baví od začátku do konce a některé scény opravdu stojí za to. ()

Claude Speed

Celou dobu sledování mi film něco připomínal, ale nemohl jsem si vzpomenout co. Pak jsem si vzpoměl, a už chyběla jen píseň "Eye of the Tiger", abych si myslel, že se dívám na trochu jiný film. Celkově mě kovový Rocky hodně potěšil, až na poslední zápas, který sice nabízí určitou dávku napětí, ale asi je každému jasné, jak zkončí. 79%. ()

Homer.p

To byla ale konina a ten kluk mne srašně sral. Ještě že Ali v Zaire ukázal, jak se má boxovat a Sly v Rockym Balboovi ukázal, jak má vypadat dojemný konec, jinak by židovští tvůrci tohoto filmu neměli z čeho čerpat. Ale musím uznat, že ty roboty udělali hezky. ()

Durgas

Také, no, milé. Ale hrozne hrozne naivné, predvídateľné, svet budúcnosti vytvorený moc plytko. Navrch pár skratových konaní postáv. Ale napriek tomu všetkému sa mi to celkom páčilo, tak dám 3 zvjozdy, aj keď objektívne by si to zaslúžilo tak dve. ()

TomStrom

Tenhle výplach strašlivě selhal především v rovině časové. Jednak proto, že už mi nějaký ten pátek není osm let a nežeru všechno jenom proto, že jsou v tom roboti. Druhak a především proto, že se tohodle dožil chudák Sylvester, který si podobnou podpásovku vážně nezasloužil. Dobře, taky občas šlápnul vedle, ale pořád má enormní filmařské zásluhy. A pak nějakej Levej čurák znásilní sympaťáka Rockyho víc, než Spielberg s Lucasem před pár lety znásilnili Indiana Jonese, když ho poslali na honěnou s emzákama. Jelikož Sylvester právě v Rockym ukázal, že evidentně vydrží hodně, tak to Levák namixoval ještě s dalším Sylvesterovým filmem, aby ukázal, kdo je tady pánem jeskyně. Teď Sylvesterovi slezou při sledování tohohle filmu poprávu vlasy hrůzou a začnu si ho plést s Brucem Willisem a Dwaynem Johnsonem. Už tak v tom mám guláš. Stálo rozpoutání takového chaosu za natočení této unylé klišovité kopírácké otravné rodinné žvejkaniny? Styď se, Leváku. A jestli plánuješ další kolo, kde bude robotický veterán z Vietnamu chránit nějakou buchtu před smrtícími útoky Jehovistů a to vše pěkně ve 3D a v PG8apůl, tak asi taky vykradu jeden Sylvesterův film a pošlu ti dopisní bombu. ()

Kotsour

Příjemná popcornovka, která cílí na adolescentní kluky. Silnější momenty a příjemné herecké obsazení mi ale kazila až přílišná umělost filmu, navíc divák přesně ví, co se stane. Když si ale vzpomenu na filmy, na kterých jsem vyrůstal, tak tohle je rozhodně pro dnešní generaci dobrý ekvivalent. ()

Armin82

Příjemná oddychovka pro otce a syny. Jiná divácká klientela mě nenapadá. Hugh Jackman je sympaťák, ale do role nezodpovědnýho vola, kterej je stále dítětem mi moc nesedl. Nejde to k němu. Každopádně zajímavej nápad. Souboje robotů v ringu? Proč ne. Dobrá změna. Nejlepší scény ve filmu na paradoxně odehrávaly mimo ring. Například tancování :) Kvalitativně žádná bomba, ale na pohodu 80% ()

Rozinek12

Film jsem viděla jen letmo, než jsem šla do kina na Vetřelci remastered edition, protože už podle obsahu vím, že bych se na sračku tohohle typu nikdy nepodívala. Překvapivě ale musím uznat, že film měl něco do sebe. Předně Hugh Jackman a hlavně Dakota Goyo, který nevím proč všem tady přišel nesympatický.Naopak bych řekla, že lepšího prcka jsem ve filmu hodně dlouho neviděla, doufám že má před sebou slibnou kariéru. Dále se mi líbilo, samozřejmě na poměry rodinné blockbusterové kravinky, že scénáristé napsali Hughovu postavu tak, že si s počátku nebrala servítky vůči synovi, ten mu sloužil jako nástroj pro vydělaní peněz a nebál se mu to přiznat. Úplně nejvíc se mi líbil potenciál, který byl ve filmu obsažen ale nevyužit a zazděn nějakými hloupými roboty pro malé děti nebo hloupější skupinu diváků. Zkuste si představit film, kde místo zápasů Robotů jsou prosté zápasy kohoutů nebo psů. To by film najednou dostal dynamiku že ? :) Odehrávalo by se to v nějakých odloučených lokalitách klubech po tržnicích Postavy by brali tento nelegální způsob obživy se stejnou všedností a samozřejmostí jako tady souboje robotů, kluka by zachránil nějaký starší pes a fotr by ho dal do klece kde by ho roztrhal nějaký rotvajler... kluk by nebrečel naopak by psa ještě více kybycoval aby se vzchopil a pak by po prohře jen znuděně odešel hrát si na mobilu :) drogy, sex, prodej orgánů vaření psi no prostě vše... ach :) Proč ti hlupáci od Assylum nevezmou vždy nějaký snímek a nepředělají ho s podobnou vizí nekompromisní reality s až groteskně černými postavami... no protože by si je hned všichni zamilovali a korektní debilcí a ochránci zvířat by se posrali:) ()

netWoor

jééé, tak to byla opravdu naivní pohádka, kterou jako plnohodnotnej film určitě neberu, ale v telce po obědě mě to vůbec neurazilo ... ()

balcazar

Je to komédia? Dráma? Rozprávka? Sci-fi? Akčný film? Alebo vlastne mix veľkého množstva žánrov? Vlastne, kašlať na to, čo to je a kašlať na chyby, ktoré má. Graduje to ako divé, postupne som sa od notebooku premiestnil vedľa Charlieho s Maxom k ringu a koučoval outsidera-robota, ktorý sa šplhal na vrchol a v záverečnom súboji som už boxoval s Charliem a mlátil tú nezdolateľnú kopu kovu. ()

Nix

Roboti mne dycky bavili. Ale tohle je než spíše akční, tak takové rodinné drama, samozřejmě, že je tam zase malej kluk a já si vzpomněl na dobu, kdy takové příběhy opravdu frčeli. Není to tak hrozný ale, film je roztomilý, box s roboty je zajímavej, ale nějaká revoluce se nekoná. Ono nebýt Hugha tak bych to dal do průměru, Hugh je přece jen super a potěší i přítomnost Duranda. ()

TheRay97

Propojení sci-fi a bojové síly v ringu? Proč ne! Jedná se o jednu z klasik, která se neodmítá. Sice nevěřím na výsledek vztahu mezi otcem a synem, tady je však tenhle point absolutně irelevantní. Hlavní hvězdou jsou tady roboti, kteří plní zábavnou show na způsob legendárního Rockyho. Atmosféru doplňuje nezapomenutelný 'Till I Collapse, což už je neodlučitelně s filmem spojovaný. Poučení: i na první pohled bezvýznamná věc může být zdrojem štěstí. ()

Další úder Ocelové pěsti?

Další úder Ocelové pěsti?

08.09.2014

Možná si ještě pamatujete tři roky starý boxerský blockbuster, ve kterém se v ringu mlátili roboti. Toho nejdůležitějšího ovládal Hugh Jackman (Wolverine), který se zároveň sbližoval se svým synem. A… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky