BaronMartin

Mid-season finále, které ukončuje celou linku s Jonahem a jeho rodinou a které je vlastně relativně fajn, i když k němu mám své výhrady. Začal bych tedy s klady: chemie mezi Magistrátovou rodinou je hrozně fajn a užíval jsem si každou scénu s nimi. Dějová linka ohledně posedlého Alexe byla taky super a celkově mi příběh přišel dost dobrý. Zde ale musím vytknout první věc a to je samotný Syn. Na to, jak byl popisován Xavin jako někdo krutý, bezcitný a pro pobavení vraždící maniak, tohle mi vlastně přišlo celkem slabé. Opravdu jsem očekával takový joker-like charakter, který se bude bláznivě smát, bude zabíjet lidi na potkání a bude si to užívat. Nic takového zde ale vlastně není, kromě jediného momentu, a to je jeho konfrontace s Nico. Podle mě trošku wastnutá postava. Dále, samotné finále tohoto dílu mi vlastně přišlo hrozně málo epické. A díky mid-season finále z druhé řady vím, že Runaways dokáží udělat dobré zakončení příběhových linek, zde to ale působí hrozně nevelkolepě a nedůležitě. Chybí tu jakákoliv napínavější atmosféra, nějaké výrazné zakončení, prostě tu nic není. K tomu všemu, zakončení dějových linek záporáků je jeden z nejvíce antiklimatických konců vůbec. Jak sám seriál řekne, Jonah se svou rodinou „prostě zmizí“. Jejich dějová linka je prostě najednou přeříznuta a ukončena. A působí to hrozně divně. Uvidíme, jak si seriál poradí se zbytkem řady, už zde jsme dostali teasing na novou záporáčku, tak se nechám překvapit. Hodnocení: 74% ()

• V této epizodě se objevuje obchod Randy's Donuts. Toto však není první výskyt tohoto místa v MCU, již jsme tuto prodejnu mohli vidět ve filmu Iron Man 2 (2010), včetně ikonické obří koblihy umístěné na střeše. (BaronMartin)