BaronMartin

SPOILERS! Od první série bez debat nejhorší epizoda, která z nějakého důvodu vytáhla zpátky naprosto tragický scénář, opět působící, jakoby ho psalo 13 leté dítě, plný logických nesmyslů a taky hodně špatných momentů :D Začal bych asi tím, jaké neskutečné množství nejrůznějších klišé tady je. Od naprosto klasického momentu, kdy Stacey nestihne doříct větu o tom, jak porazit mimozemšťany, před tím, než nad ní opět převezmou kontrolu (doslova jsem nevěděl, že toto klišé někdo ještě v dnešní době seriózně používá, myslel jsem, že už se to využívá čistě jako parodický prvek :D), až po extrémně otravný moment, kdy se Alex očividně na něco dívá, co ho zaujalo, a Nico stráví asi 10 vteřin pozorováním ho a ještě se zeptá, na co se dívá. Je zde také tuna plot holů - když umřel Jonah ve 2. sérii, bylo nám stanoveno, že hostitel si nepamatuje a nevidí, co zažívá mimozemšťan, tak jakto, že Stacey najednou ví naprosto do puntíku, co Magistrátova žena plánuje a co dělala; Jonah je zde chycen do těch podivných kapslích i přes to, že je oblečen v tom samém obleku, o kterém 2 epizody dozadu tvrdil, že je speciálně vytvořen na odolávání těmto kapslím. Dále tu jsou taky extrémně divné momenty, ať už souboj Nico s Jonahem (proč prostě Jonah nepoužije svoje schopnosti a mnohem radši jde na pěstní souboj) nebo třeba smrt Janet, která sama o sobě je vlastně hrozně pěkná (kromě toho odporného greenscreenu), jenomže ten důvod, proč se vlastně obětuje, je tak dementní a pitomý (jestli to chápu dobře, tak tam zůstala, aby Chase mohl odejít - k čemu byl v tom případě Alex, který měl za úkol odemknout dveře pryč z Algoritmu? To už od začátku se počítalo s tím, že jedna osoba tam bude muset zůstat? Nebo Janet prostě stačilo, aby počkala 10 vteřin než začala použít schopnosti Karoliny (které nějak získala), než Alex otevřel ty dveře). Celkově je tohle neskutečně hloupě napsaná epizoda. Doufám, že se seriál vrátí k důstojnosti, kterou měla 2. řada a první díl 3., jelikož tohle spíš působí, jako ta poměrně tragická první série. Hodnocení: 50% ()