Filmová ikona konca deväťdesiatych rokov o absolútnej strate hodnôt, anarchistických hlbinách v každom z nás a živote v permanentnom déjà vu konzumnej spoločnosti. Mainstreamový film, ktorý úplne narušil pravidlá mainstreamu ukázal na veľkom plátne šokujúce násilné scény, obnažené pohlavné orgány a inteli­gentný terorizmus. Komplikovaná dejová skladačka adap­tujúca rovnomenný a podobne prevratný román Chucka Palahniuka pracujúci s odvekým motívom dvojníka. Katalógy z IKEA, Meat Loafove poprsie, päste v tme, tučniaci, liposukcia a mydlo. Snímka, ktorý bude za sto rokov vo všetkých učebniciach o dejinách filmu. (ASFK)

Trainspotter

Obvykle se stává, že něco velkýho čekám od filmu a ono to pak nestojí ani za ten odpad!, ale Fight Club veškerá má očekávání předčil o sto honů, protože tohle bylo jedno z nejlepších žrádel pro můj fucking brain! AR: 2,35:1 - Super 35 ()

DruidKarel

702. hodnocený film: Edwarda Nortona jsem si jako jednoho z vůdců rváčů podivné partičky dokázal představit docela snadno, ale Brada Pitta? Ne... Opak byl ale pravdou a moje obavy byly mylné, protože Brad opět nezklamal a dokázal zahrát tuhle roli opět skvěle. Na to, že tenhle film je už taky docela letitej, tak bylo pro mě velkým překvapením, že jsem jej ještě dosud neviděl. Hodně dobrej příběh s vynikající pointou, že je to vlastně celé jenom jeden velký přelud a za vše vlastně může Edward Norton. Navíc skvěle se tu předvedla taky Helena Bonham. Taky jsem byl fakt překvapenej tím, že vlatně postava Edwarda Nortona byla s těmi, kteří mají rakovinu varlat jen proto, že se necítí normální a je mu dobře v blízkosti odkopnutých lidí (stejně tak i Helena Bonham, která se cítila být nezařaditelná do normálního světa). Fakt vynikající film. Proto nikoho nepřekvapí mých 5*, protože je to tutovka na sobotní večer, kdy toužíte po napětí i akci. 5* ()

starbrejkr

Ha, co to bylo? Každopádně, jestli mi nějaký film pasuje ke jménu David Fincher, je to odteď tohle (a mimochodem jsem ještě víc šokován, že někdo takový natočil Benjamina).....Zároveň tady musím složit poklonu předloze, protože vymyslet něco takového, to potřebuje buď geniální nebo chorou mysl:-) Nejde totiž jen o sílu jednotlivých momentů filmu, ale zároveň o kombinaci hlubokých myšlenek, které příběh spojuje. Je to totální protest proti společnosti, dalo by se říct totální anarchie anebo prostě jen boj jednoho člověka sám se sebou? Zfilmovat něco takovýho je podobný kumšt jako to napsat a Fincher tomu dal neskutečnou podobu....dál už nebudu radši moc psát, ještě bych se přiblížil spoilerům:-) Snad ještě dvě věci. Konečně jsem viděl Edwarda Nortona v pořádné roli a pomalu začínám rozumět, proč je tak masově zbožňován...A na úplný závěr - nepřipadaly vám poslední záběry filmu trochu podobné tomu, co se stalo v jisté městě o dva roky později? Nemyslím okolnosti, za jakých k tomu došlo, ale hlavně samotný způsob, jakým k tomu došlo....no fuj, těm spoilerům je těžký se vyhnout:-)) ()

wohna

"The first rule of Fight Club is: You do not talk about Fight Club. The second rule of Fight Club is: You do not talk about Fight Club." ()

nithiel

Skvělý Norton i Pitt, skvělá, i kdyžvlastně vedlejší zápletka o naprosté frustraci dnešní společnosti, celkově velmi dobře promyšlené, nic pointu nekazí, ale ten závěr, ten mě prostě zklamal. A Catrterová je mi tak neuvěřitelně nesympatická, že jsem to prostě nepřekousl. ()

TommyLeeJape

Jsme nezajímavé děti historie vychované televizí k víře, že jednou z nás budou milionáři, filmové hvězdy a rockové hvězdy, jenže nebudou. A my si na tento fakt teprve zvykáme. Tak nás moc neser! Abych dokázal lépe porozumět tomu s čím tady mám co do činění, přečetl jsem si vynikající knižní předlohu Chucka Palahniuka. Kritika prázdné, konzumní společnosti od člověka odkojeného televizí, jehož schizofrenické druhé já se snaží nastolit pořádek a očistit svět výrobou mýdla (jak příhodné). Kdybys měl dost mýdla mohl bys vyhodit do vzduchu celý svět. Ačkoli se scénář v několika místech odlišuje od předlohy, to jak dokázal Fincher přenést tolik komplikovaných myšlenek na filmové plátno, je pro mě do dnes velkou záhadou. Nejenže dokonale zachytil celou podstatu knihy i s její absurditou, ale také naprosto bravurně navigoval herce (což mu samozřejmě ulehčily skvělé herecké výkony), kteří své postavy ztvárnily opravdu dokonale. Psát něco víc o tomto filmu (nebo knize chcete-li) považuji za naprosto zbytečné, protože už jenom fakt, že bych dokázal formulovat svoje myšlenky o tak krásně a složitě popsané kritice společnosti... to by byla urážka tohoto skvostného díla. Neříkáš nic, protože klub rváčů existuje pouze mezi hodinami kdy klub rváčů začíná a kdy klub rváčů končí. ()

Amroth666

První fázi komentáře píšu po přesně hodině filmu a jsem zvědavý, kolik se toho ješttě ve filmu změní, jak film vyvrcholí a jak se v Jackova hlava vypořádá s halucinogenními bolestmi. Film se může rovnat s podobně psychickými útrapami jako natočil Terry Gilliam a jeho pecku 12 opic, při čemž oba tyto filmy mají jeden společný magnet a to je Brad Pitt. V obou postavách představuje prakticky člověka, který přivede(Edwarda Nortna a Bruce Willise) do jiného stavu - nemyslete na těhotenství. Oba filmy mají společnou ultrapromakanou a na jednu projekci nepoužitelnou režii(film nutí si to pustit zase) a u obou filmů se to vychutnám opět. Už teď, po hodině filmu říkám, že tohle sice nepřekonalo Fincherovku Sedm, ale je to druhý nejlepší film Finchera stoprocentně. Po skončení filmu - :-))))))))) Konec vypjatý stejně jako v Sedm, tady to bylo také až na samou hranu. Fincher v jeho letech nekazil. Jediné, co nechápu je, jak POMO může dát The Social Network 5 hvězd a Klubu rváčů dá 4. Nerozumím jeho hodnocením, ostatně jako vždycky. Duo Edwarda Nortona a Brada Pitta mně uchvátilo stejným způsobem jako duo Brad Pitt s Morganem Freemanem v SEDM a také jako duo Brad Pitt a Bruce Willis ve filmu 12 opic. Tyto filmy mají společného těžkochápajícího ducha. Po celou dobu musíte s přříběhem přemýšlet, a výsedkem bude strhující konec a nakonec zjištění, co je Brad Pitt ve všech třech filmech zač. Ve všech filmech se vybarvil jinak. Jednou to byl mladík, který neunesl smrt a prohrál v psychlogickém souboji na Kevinem Spaceym v Sedm, pak si zahrál tak trochu magora ve 12 opic, který tak trochu promlouval do duše Willisovi a teď si zahrál prakticky navenek neexistujícího člověka, kterého má Edward Norton v hlavě a jen kulkou ho může smazat z hlavy. Klub Rváčů má strašně pěknou hlavní pointu Anarchie, kterou i úplně vymaštěný divák musí poznat. Za najlepší výkony E.Nortona považuji útok na sebe. Právě, když se začal mlátit až do krve jsem si uvědomil, jak dobrým je hercem. Brad Pitt se taky opět ukázal a jen potvrdil jeho léta od roku 1994 po rok zhruba 2005. Také se klaním před H.B.Carter, která se asi už smířila s podobnými rolemi. Vždycky si jí budu pamatovat jako tu "přelíčenou krasavici, která nemá nikdy dost"! ____ psycho OST 5/5 ____ Teprve až když ztratíme úplně všechno, jsme svobodní. ____ http://www.youtube.com/watch?v=RCD14IrOcIs&feature=related ____ ()

annihilation

Hlavní hrdina jménem Jack trpí nespavostí a dělá vše, co může, aby mohl usnout. Jednoho dne se seznámí s mužem, který mu, dá se říct, změní život. Jackovi vyhoří byt a jeho nový kamarád Tyler ho u sebe nechá bydlet. Z legrace se začnou bít a tím se zrodí nová zábava – Klub rváčů. Ten se brzy stane velmi populárním. Kam až to vše ale může dojít? Film je nehorázně dobře zpracovaný, hltáte ho jedním dechem. Je plný černého humoru a překvapivých zvratů, to vše doplněné, dle mého mínění, skvělým výběrem herců. Šup, ten si jen přečíst knihu, podle které byl tento snímek natočen a budu spokojená na plné čáře. ()

dubinak

Chtěla bych podotknout jednu věc, která se týká zdejšího výmyslu, tagů. Jsem nesmírně ráda, že mě to ani na vteřinu nenapadlo a nepodívala se na něj. Jakmile jsem projekci dokončila, hned jsem na něj skočila a hle, bylo to tam. Celá celičká pointa Klubu rváčů, kvůli které se téměř dvě hodiny škrábe divák na hlavě a přemýšlí, jak jí přijít na kloub. Docela blbá vychytávka. Jedno jediné slovo a zkazilo by mi celý film. A teď tedy k němu. Fight Club je neuvěřitelně melancholická, depresivní, ale sakra pravdivá, trefná a k zamyšleníhodná záležitost, u které jsem si byla jistá, že si u mě zaslouží plný počet hvězd. Neskutečné kontexty, co vychází Pittovi z úst. Skličující, jak najednou s takovou sebejistotou v hlase hlavní postavy posloucháme ta pravdivá a odvážná slova, jež by si jen těžko někdo z nás dokázal přiznat nahlas. Fight Club vyslovil nevyslovitelné. Fincher a především Uhls odvedli výbornou práci. Škoda jen, že pointa drasticky narušuje průběh celého děje a kazí tak trošičku dojem. Fight Club je jeden z nejdeprimujících snímků se sofistikovaným záměrem a hutnou náplní špíny, která obklopuje celý svět. Do určitého momentu jsem bouchala pěstí o stůl, jak děsivě je to dokonalé. Bohužel, pointa mi nesedla. Ale na těch pět hvězd to prostě má, za ty neskutečné monology bych odpustila snad vše. ()

C0r0ner

Mrzí mě to a nedokážu si to vysvětlit, ale Klub rváčů mě vůbec nechytl. Je to sice parádní jízda jak z režisérského, tak z hereckého pohledu, ale celá ta myšlenka mě prostě totálně minula. Technicky to je brilantní, stejně jako všechny Fincherovy filmy, ale tentokrát se mi to do noty netrefilo. 70% ()

Cheeter

Příběhovou linii jsem pochopil, o tom žádná. Ale trochu mi schází pochopení, co tím autor chtěl vlastně říci. Příběh je prakticky tak neuvěřitelný, že nemohl stát ani omylem. Ačkoliv je pravda, že Nortona jsem si hlavní roli užil, tak tím končí hlavní plusy. Jako akční film dobré, ale u sebe nenacházím nějaký hlubší přesah. Aspoň teď. ()

bourec

Nemám rád filmy se schízou. Proto tady to odhalení je pro mě největší zklamání filmu. A vlastně to ještě víc zesílí tu zbytečnost filmu. Je to vlastně o ničem. Tři hvězdy za úžasnou vizualizaci a herecký výkony dua Pitt- Norton. 60%. ()

Phos4rus

Tenhle film me dostal. Opravdovy suprovy filmovy zazitek. Brad Pitt je exceletni, Edward je jako vzdy taky skvely. Super kamera, a ten konec. Ten me taky dostal. Ale nejvice me dostalo, kdyz jsem si ve videopujcovne dival na obal(DVD) Klubu Rvacu a bylo tam : Tyler Durden says: Use a soap!. To me dostalui uplne nejvic! ()

agathon

Film, ktery mi pripada jako ruska matrjoska. Komplexni, neuveritelne propacovany celek a pri kazdem dalsim shlednuti odkryvane dalsi a dalsi drobne, ale o to subtilnejsi a konciznejsi detaily. I kdyby Fincher po jeho dotoceni shorel jako Fenix a uz nic jineho nenatocil, tahle jizda stoji za to. V podstate vse uz receno, netreba dale komentovat.... Oc je zabavnejsi sledovat samotny film, ktery pusobi jako, ze vlastne "adekvatne" vubec okomentovat (a asi ani plne pochopit a docenit...) nejde. ()

lakikaki

I am David's genius. Áno, David Fincher natočil Fight Club brilantne, po režijnej stránke ide o bezchybný film. Ďalšími pozitívami filmu sú výborní herci, k štylizácii snímku dokonale sediaca hudba a kamera a... A to je všetko. Nie žeby toho bolo málo, ale od všeobecne uznávaného a uctievaného filmu čaká človek predsa len o niečo viac. A teraz tie menej vydarené zložky filmu: scenár síce nie je zlý, ale objektívne ho hodnotiť nemôžem, som totiž nadmerne zaujatý faktom, že príbeh mi pripadal nezaujímavý. Čo sa týka pointy, tak s tou som žiadny problém nemal - ak teda odhliadnem od faktu, že som ju tušil už počas prvých minút a že na začiatku poslednej tretiny filmu som zvrat očakával už s veľmi vysokou mierou istoty. Ale čo mi na celom snímku vadilo najviac bol jeho záver. Záver nie príliš logický, nie príliš uveriteľný a hlavne subjektívne nesympatický. Kvôli nemu by som najradšej šiel o hviezdičku nižšie, ale Norton, Pitt, Bonham Carter a najmä Fincher si priemerné hodnotenie jednoducho nezaslúžia. Na zhliadnutie Fight Clubu som čakal roky, ale dočkal som sa len jedného veľkého sklamania. Druhé kolo by mohlo filmu (v mojich očiach) prospieť, ale zatiaľ ma neláka ani trochu. ()

Fallen_One

Natočený je to dost dobře a vim že je to podle knihy, každopádně...myšlenka a pointa celého filmu, to už jsem někde viděl. Vim kde, nebudu spoilovat, a ten film je novější než Klub rváčů, tak možná proto nedokážu film jako takový ocenit. Filmařina dobrá, Fincher dobrej, Norton taky, ale prostě mně to nechytlo. ()

pakobylka

--- "Věřili jsme v Tylera ... " --- a právě v tom byla ta potíž. Velice temné a velice sugestivní dílo, které podkopává vratké základy civilizace a strhává tenkou slupku civilizovanosti ... a rozhodně není určené pro psychicky labilní jedince ... :-) ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý