Dokonalý zmysel

• Slovensko Dokonalý cit (viac)

Zatímco Susan a Michael objevují nové a nepředvídatelně hluboké city, lidé na celém světě se začínají cítit divně, jako by něco ovlivňovalo jejich emoce. Je to proto, že jsou zamilovaní, nebo se svět citově rozpadá? Už jsme si zvykli na filmy o globálních katastrofách z americké produkce podle dějové dramaturgické šablony obvykle diktované právě původem těchto filmů. Toto je neamerický film, který k žánru přistupuje z jiného úhlu. Má dvě navzájem provázané dějové linie: první je milostný příběh mezi mladým šéfkuchařem a dívkou ze sousedství, která je epidemioložka; druhou je propuknutí záhadné nákazy v různých částech světa, která způsobuje, že postihnutí lidé ztrácí nejprve čich, poté chuť a nakonec i sluch. Film zároveň podává subtilní, avšak velmi důležité sociální poselství prostřednictvím vnitřního hlasu kombinovaného s dokumentárními záběry z různých částí světa, který naznačuje, že možným důvodem této globální katastrofy je to, že lidé zanedbali své životní prostředí a následně i sami sebe. (Film Europe)

Martix

Ke shlédnutí tohoto filmu mě vedlo oblíbené herecké obsazení v podobě Evy Green. Zpočátku mě film příliš neoslovil, ale postupem času jsem byl vtažen do děje přibývajícím napětím a následným chaosem. Závěrečné scény rozesmutní. ()

Dslike

Absolutne dokonale dielo, tvorič myslienok ,smutne a zaroven plne nadeje. Pri sledovani tohoto filmu sa mi zastavoval dych a nutil moje ja hlboko sa zamyslat. Pre niekoho nie, no premna obrovsky zivotabudič, ktory na vsetky cierne a sive veci dokazal priniest svetlo. Dakujem. ()

RoninNiro

Apokalyptický film tak trochu inak. Veď ako inak by si človek mohol naplno vychutnať apokalypsu, ako stratou všetkých zmyslov. Emociálne výbuchy rôznych pocitov, ktoré sprevádzajú stratu každého zmyslu sprevádzajú celý film ako originálne spetrenie už tak emočne napätú atmosféru konca sveta, počas ktorého sa rodí láska dvoch milencov. A tento kontrast lásky a skazy, ktorú sprevádzajú umelecké obrázky z celého sveta, robí z Perfect Sense niečo čo bežne neuvidíte. Nechápem, prečo sa film zastavil pri strate posledného zmyslu. Záver by sa dal urobiť omnoho emotívnejší, pretože keď pozerám emóciami prešpikovaný film, očakáma aj emóciami prešpikovaný záver, nie len úbohé konštatovanie, že sa máme radi, aj keď ostala tma. ()

Mr.nachos

Bývám k podobným filmům skeptická, ale tohle mě nadchlo. Nejspíš z toho nebude kasovní trhák a není to velkofilm gigantických rozměrů, ale o to víc pozornosti by si tenhle film zasloužil. O dopadu lidského chování k přírodě už toho bylo řečeno tolik, že každý si nejspíš řekne, že už ho nic nepřekvapí, ale omyl. Představa, že postupně přicházíme o smysly, které jsou pro nás tak důležité, které potřebujeme k tomu, abychom si vybavili zážitky, vzpomínky, vůně z dětství, abychom si vychutnali dobré jídlo, poslechli hezkou hudbu, nebo hlas svého nejbližšího, nebo jeho tvář, je děsivá. Při sledování filmu jsem byla naprosto nadšená z vykreslení toho, jak se lidstvo sžívá se svým "hendikepem". Konec jsem tedy čekala trochu jiný, ale to mu na kvalitě neubírá. Plných 100% si to zaslouží. ()

Boulderman

Bylo mi to doporučeno, takže zde jsou dojmy: Námět a rozvinutí myšlenky jsou velmi dobré. Zpracování lehce nadprůměrné, ale ten závěr je slabý. Bohužel, jinak bych dal za plný počet.... ()

strachon

Intimní, komorní a poměrně civilní pojetí apokalyptické vize, s dobře postaveným a promyšleným konceptem, který se nezvrhnul ve zbytečně krvavé orgie nebo děsuplný thriller, ale citlivě a dojemně si pohrál s prožitky hlavních postav a rozvojem jejich vztahu. Příjemné překvapení. ()

MyrnaAlec

Lidstvo přichází postupně o čich,chuť, sluch a zrak a já o trpělivost s tímto paskvilem. Nebýt Evy a Ewana, kteří jsou mojí velmi oblíbení, nedokoukla bych do konce. Lkavé smyčce v pozadí a komentáře jak z veřejnoprávní tv byli odpuzující. ()

0sanny0

Tak trošku jiná globální katastrofa, než ji známe. Tentokrát nás film ušetří záběrů na nemocniční lůžka a karantenní stanice, plnící pacienty, tentokrát všem nakaženým nezbyde než pokračovat v normálním životě do poslední chvíle. Film hodnotím tak na 4*. Pátou hvězdičku davám jako "bonus" za poslední, konečnou scénu filmu, která mi vyrazila dech. ()

kloaf

Nádherný film skrývající jednoduchou a přitom hlubokou filozofii. Pro ty, kteří jí pochopí se naskytne dojemná atmosféra. Výkon herců je báječný a příběh úžasný. ()

Mr.Atsor

Téma filmu je rozhodně zajímavé, ale nevím, zda tomu odpovídá i zpracování. V celém snímku je několik erotických scén, jež si mohl autor odpustit, protože s tématem v podstatě nesouvisí a k filmu se nehodí. Chvílemi jsem měl dojem, že se dívám na dokument a trochu mě mrzelo, že jsme se nedočkali ztráty i dalších smyslů. Pouze čichu, chutě a sluchu, takže mi to přišlo takové nedokončené. Na druhou stranu musím vyzdvihnout celou myšlenku, která je rozhodně zajímavá a vede k zamyšlení. ()

eileen9

"It's dark now. But they feel each others' breath. And they know all they need to know. They kiss. And they feel each others' tears on their cheeks. And if there had been anybody left to see them, then they would look like normal lovers, caressing each others' faces, bodies close together, eyes closed, oblivious to the world around them. Because that is how life goes on. Like that." ()

kiros179

Netradiční mix romantiky a jednoho vcelku drsného katastrofického scénáře. Aneb kde končí meze lidské trvdohlavosti a lásky, když náhle čelíte nepříznivému osudu blížícímu se k neodvratnémo konci života tak, jak ho doposud znáte. Eva Green potvrzuje pozici femme fatale své generace, a Ewan svůj vytříbený vkus na výběr filmů. 75% ()

Adámo

Dokonalý smysl mě nadchnul. Zápletku s nákazou a děj jako takový beru pouze jako nositele hlavní myšlenky. A tou je oslava lidských smyslů a toho co nám dávají - možnost vnímat svět okolo nás. Kdy jste se naposledy opravdu soustředili na to, jak co chutná, voní, co slyšíte a vidíte okolo sebe? Podívejte se na tenhle film a pak se na chvíli zastavte nad šálkem ranní kávy, vyndejte si sluchátka z uší a podívejte se okolo sebe. Zkuste na vteřinu přestat přemýšlet o tom, co máte udělat nebo kam máte jít. Zastavte se a nechte se pohltit místem, kde jste. Vůně, chuť, barvy, tvary, zvuky... Nádhera. A co když by jste o jeden z těchto vjemů přišli? O dva? O všechny? Neumím si to představit. Film s jedním z nejdůležitějších poselstvích, které byly zfilmovány. Gradace k nejdůležitějšímu smyslu - zraku - je příhodná. Hmat nechme prozatím stranou. Skvělé filmařské řemeslo a herecké výkony jen vše podtrhují. A srovnání s jinými katastrofickými filmy zde není na místě. O to více mě mrzí, že dle hodnocení a komentářů pod tuto pokličku mnoho diváků nenahlédlo. | 01/2014 ()

kubilov

Perfect Sense je postavený na skvělém nápadu, který má to štěstí, že sehnal do hlavních rolí herce nejvyšších kvalit. Eva Green vše válcuje jako vždy a Ewan McGregor si vybírá jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů poslední doby, a tak má i přes dost komplikovaný žánr romantické sci-fi drama skvělý tah a velkou šanci zaujmout diváka. Mrazivě děsivé, ale i všedně příjemné. ()

mirkath1

Nebavilo mě to-nedokážu a ani nechci, představit si, že by se ze mě stal člověk, který se neovládá, nic necítí a není schopen řídit se vlastní vůlí. Tento film ničím nevyniká. To už je mnohem lepší ,,den trifidů ,, Lidstvo stejně nedopadne moc dobře . Konec si přikrášlili na snížení depky z filmu,což ji naopak spíš zhoršilo :) ()

jprmusic

Eva green nahá ve vaně? Co by chtěl člověk víc že jo? Tady taky nic víc není. Takový neosobní, studený .... Trochu mi to připomíná jednu písničku od Xindla X - ..... to nejsme my, jsme jen dvě osamělá těla ..... oba patříme ke stejný etnický nadpoloviční menšině, jsme dvě nešťastný svině ..... ()

Micoldee

Film ze skvělým potenciálem a slibným začátkem, z kterého nakonec vyšla jakási divná deep rozprava o lásce a smyslu existence, což mě teda úplně nechytlo. Možná v tom někdo viděl nějaký hlubší smysl, ale mně to přišlo ke konci už jak nějaká nesmyslná šílenost. ()

maoc

Viděno na jaře 2020 za koronakrize. O to to bylo silnější. Jak jel Ewan na kole a udiveně potkával další cyklisty v rouškách...záběr k nezaplacení. Silná hudba podtrhla silný, i když trochu logiku postrádající příběh. Takto by se to totiž nestalo. Ale o to více času a prostoru dostal pár na své sblížení a na bezproblémové proplutí apokalypsou okolo. Aby se nakonec ve tmě sežrali láskou. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Ostrovní tvůrci mají napilno

Ostrovní tvůrci mají napilno

02.02.2014

Hned několik slibných filmů od současných renomovaných britských tvůrců nabírá lákavé ohlasy ve festivalovém oběhu a další projekty se připravují. Udělejme si stručné shrnutí. Sean Ellis byl… (viac)