Dobrodružství Sarah Jane

• Veľká Británia The Sarah Jane Adventures
Dráma / Rodinný / Sci-Fi
Veľká Británia, (2007–2011), 23 h 52 min (Minutáž: 25–29 min)

Tvorcovia:

Russell T. Davies

Elisabeth Sladen, Daniel Anthony, Alexander Armstrong, Tommy Knight, Anjli Mohindra, Ace Bhatti, Mina Anwar, Yasmin Paige, Joseph Millson, Samantha Bond (viac)

Vesmír plný dobrodružství čeká na prahu. Londýn, Bannerman Road číslo 13. Tam bydlí Sarah Jane a potkáte tam věci, které si ani neumíte představit. Sarah Jane je novinářka a její hlavní náplní je sledovat záhadné jevy na Zemi. Při své práci se setkává s různými mimozemskými rasami, ať už přátelskými či nikoliv. Kdysi totiž cestovala hlubinami vesmíru i času s tajemným Doktorem, posledním Pánem času a viděla tam úžasné věci. Po návratu si ale uvědomila, že úžasné věci můžete potkat kdekoliv a že i život na Zemi může být velkým dobrodružstvím. Musíte jen vědět, kam se dívat. Společnost jí dělá syn Luke a jeho kamarádi Clyde, Maria a Rani.
Dobrodružství Sarah Jane je britský dobrodružný sci-fi seriál vysílaný v letech 2007 až 2011. Pořad je spin-offem kultovního britského seriálu Pán času (v originále Doctor Who), na rozdíl od něj se ale zaměřuje na mladší publikum. Seriál vytvořil Russell T. Davies a hlavní roli ztvárnila Elizabeth Sladenová. Děti při jeho sledování zažijí nejen báječná dobrodružství, ale mezi řádky se také dozvědí, jak důležité je přátelství, jak se vyrovnat s nástupem na novou školu, že závist nikam nevede, že nikdo nikdy nemusí být sám a spoustu dalších užitečných věcí. Seriál v roce 2010 získal Cenu Royal Television Society za nejlepší dětský dramatický pořad. (Česká televize)

Recenzie používateľa malyLibor k tomuto seriálu (12)

Dobrodružství Sarah Jane (2007)

Jak už jsem psal v recenzi k první sérii, k tomuto seriálu jsem se dostal tak nějak náhodou. Sarah Jane se svým plechovým psem mne zaujala už v jednom z dílů druhé série nového Doktora Who. Poté se ještě objevila na konci čtvrté série i se svým synem. Tam dostala víc prostoru a proto když jsem zjistil, že existuje tento seriál, stáhl jsem si pilot a prvních pár dílů... a pak se nemohl odtrhnout od monitoru, stahoval další a další díly a seriál doslova hltal. I když je to seriál pro děti, i mne, zralého chlapa neuvěřitelně bavil. A jak šly další série, byl čím dál lepší a lepší. Čtvrtá série byla už opravdu výborná a pátá, i když nejkratší, byla pro mne nejlepší. Opravdu moc mne to bavilo. Víc než Torchwood. A teď už se těším na další série Doktora Who. Jsem zvědav, jaký bude 11 doktor a hlavně jeho společnice, jejíž představitelku, nebo spíše roli Šmoulinky v Avengers mám hodně rád. ()

Série 1 (2007) (S01)

K tomuto seriálu jsem se dostal tak nějak náhodou. Sarah Jane se svým plechovým psem mne zaujala už v jednom z dílů druhé série nového Doktora Who. Poté se ještě objevila na konci čtvrté série i se svým synem. Tam dostala víc prostoru a proto když jsem zjistil, že existuje tento seriál, stáhl jsem si pilot a prvních pár dílů... a pak se nemohl odtrhnout od monitoru, stejně jako při sledování velkého Doktora. Škoda, že nejsem dítě, to bych to hltal určitě ještě mnohem více, ale i tak je pro mne tenhle seriál milým překvapením. ()

Série 2 (2008) (S02)

Musím říct, že ani ve druhé sérii kvalita seriálu neklesá. Je to sice seriál pro děti, ale i tak jsem velmi spokojen a moc se mi líbí. A ani změna v jedné z hlavních rolí tomu neublížila. ()

Série 3 (2009) (S03)

Seriál si stále udržuje svou kvalitu, ale zdá se mi, že v této sérii jsou ty dvoudíly poněkud nevyrovnané. Vždy v první části je nastolen problém, zajímavá zápletka, super napětí... a ve druhé části je pak to rozuzlení takové trochu pomalejší a někdy až nelogické. Ale je to seriál pro děti, tak ty někdy spíše pohádkové závěry úplně nevadí. ()

Série 4 (2010) (S04)

Tak ve čtvrté sérii šel seriál ještě víc nahoru. Především Trezor tajemství, Prádná planeta a Ztraceni v čase byly skvělé dvojdíly. A pak samozřejmě Doktorova smrt, ve které se znovu objevil Doktor. Vyděsil mne název posledního dvojdílu Sbohem, Sarah Jane Smithová, ale byl to velice zajímavý dvojdíl s hodně překvapivou zápletkou. Russell T. Davies je opravdu skvělý tvůrce a seriál, ač pro děti, baví lidi všeho věku. Aspoň doufám, že nejsem jediný zralý muž, kterému se tento seriál líbí. ()

Doktorova smrt - 2. část (2010) (S04E06)

Tak toto byl vynikající dvojdíl. Ale to jsem očekával už podle názvu. ()

Série 5 (2011) (S05)

Pátá série byla bohužel poslední. A musím říct, že pro mne byla ta úplně nejlepší. Teď jsem dokoukal poslední dvojdíl, sedím tady a je mi líto, že už nebudou další pokračování. ... Ale.... příběh pokračuje dál...      ... a nikdy nekončí. ()

Doctor Who se objeví v novém seriálu

Doctor Who se objeví v novém seriálu

26.09.2016

Jak možná víte, Doctor Who cestuje časem už od 60. let. Televizní legenda se zatím dočkala dvanácti inkarnací a došlo i na několik spin-offů, zejména drsný Torchwood a rodinná Dobrodružství Sarah… (viac)