Po vražde prezidenta Abrahama Lincolna bolo zatknutých sedem mužov a jedna žena a všetci boli obvinení zo sprisahania za účelom atentátu. Obvinená žena, štyridsaťdvaročná Mary Surrattová bola majiteľkou penziónu, v ktorom sa atentátnik John Wilkes Booth stretával so svojimi komplicmi a plánoval útok. Zatiaľ čo sa proti nej obracia nenávisť celého národa, Mary má len jedinú nádej na záchranu života - mladého právnika Fredercka Aikena. (STV)

RonnieR

Redford ma ako rejža ešte nesklamal, on dokáže z hercov vyžmýkať maximum! A to do bodky splnil aj pri tomto historickom počine. McAvoy, Wright , Danny Houston či Wilkinson podávajú brilantné herecké výkony! 76%. ()

babuca

prvú polovicu filmu som bojoval, či vôbec dopozerať, ale potom sa to rozbehlo. Skvelá ukážka toho, že keď potrebuje systém davom niekoho predhodiť tak to urobí nekompromisne aj na úkor bezprávia, len aby sa ,,tí,, hore zachránili. A je to jedno či je to v USA, Čechách alebo na Slovensku. ()

billcarson

Vynikající McAvoy bojující proti moci systému. Další z Redfordových malých velkých filmů, který potěší nejenom historiky. Svižnější první hodina by filmu prospěla. ()

hajner

Tiež Vás naštvala ta nedopovedaná žačiatočná scéna? Myslím tým ten príbeh o dvoch chlapíkoch pred nebezkou bránou. Nedopovadaním sa zničila celá úvodná scéna:-) No dosť kravín. Film je slušný o osude odsúdených atentátnikov na Lincolna. Neviem nakoľko sa tento príbeh stotožnuje s realitou ale spravodlivosť je slepá aj dnes vo veľa prípadoch tak to bolo v celku uveriteľné. Herecky dobre zahrané a fajn natočené. ()

JARDAHONDA

Konspirátor je strhující thriller, který nabízí silný a pravdivý příběh o Americe tehdy i nyní. Film natočil režisér Robert Redford podle scénáře Jamese D. Solomona. Produkce se ujala The American Film Company ve spolupráci s Wildwood Enterprises. Vedle Jamese McAvoye a Robin Wright se ve filmu objevují i herecké hvězdy, jako Kevin Kline, Evan Rachel Wood, Tom Wilkinson, Alexis Bledel, Danny Huston, Justin Long, Colm Meaney a James Badge Dale. 85% ()

GaP

Jeden z důvodů proč neschvalovat trest smrti...McAvoy se pouští do soudního procesu, který má předem prohraný...Jak vyhrát, když už je o osudu ženy předem rozhodnutu???!!! Začátek byl pro mě trošku zmatečný, než jsem si ujasnila, co kdo je a tak...Po úvodním seznámení, nastává dosti nudná část, kterou jsem upřímně vůbec nevnímala. Celé se to pak změní, když McAvoy přestane zastávat všeobecný názor na odsouzení ženy a začne podezřívat samotný "soudní" tribunál z toho, že nevykonává spravedlivý soud ale spíš pomstu. Jeho zápal při zachraňování ženy vás tak nakopne, že začnete věřit v jeho úspěch!!! Bohužel je to však jediný solidní herecký výkon ;(...Od obviněné ženy, bych čekala mnohem více emocí, vždyť jí hrozí trest smrti!!!! Připadala mi spíš jako ledová královna!!! Její děti jsou taky dobrý, dcera se bojí obvinit bratra, který zmizel bůhví kam, ikdyž by to mohlo zachránit matce krk! A samotný syn mě dostal nejvíc, celou dobu se schovává, ikdyž ví, co se děje s jeho matkou a že on je vlastně jediný, kdo by jí mohl nakonec i pomoct. Vrátí se až, když je po všem a vlastně zbytečně.... ()

Sandai

Čistokrevná ukázka jak dopadá souboj právo versus politické zadání. Po pomalejším rozjezdu dostane film silnou atmosféru a náboj. ()

jjemi

Film je to po všech stránkách průměrný. Podle mého je jeho vysoké hodnocení dáno spíš snahou ztotožnit se s ušlechtilým postojem pana advokáta a celkově důležitostí lidských práv. Ano, dodívala jsem se do konce a doufám, že Redford se držel skutečnosti neboť je snažší se podívat na film, než listovat v encyklopedii i když to by možná bylo rychlejší. ()

stuj

Pěkné. Kdo rád záležitosti ze soudní síně a obhajování, tak jistě film ocení. Koukalo se dobře a neznalost historie byla bonusem. Aspoň člověk nevěděl, kam vše bude směřovat. Pravda, 122 minut bylo možná moc, ale co. 3 - 4 hvězdičky. ()

walsidal

„Konspirátor“ popisuje události roku 1865: Atentát na prezidenta Lincolna a následný proces s těmi, kteří se na spiknutí podíleli. Výrazný podíl na úspěchu tohoto filmu má především James McAvoy v hlavní roli. Ten naprosto přesvědčivě sehrál postupný přerod Fredericka Aikena, kapitána, který bojoval na straně Unie, v člověka, který se jako advokát dokáže brát za práva obviněné jižanské ženy Mary Surrattové. I díky němu patří „Konspirátor“ k nejvýraznějším režisérským počinům Roberta Redforda. ()

Sejkorka

Je to poučné a koukavé. Režisér Robert Redford nás ponechává v napětí až do konce. Je dobré nevědět nic o skutečnosti, což se mi podařilo. Takže jsem mohl věřit, že Mary Surratt (Robin Wright) oprátce unikne. Vojenští soudci jsou zde vylíčení jako bezcité nástroje (z)vůle ministra války (Kevin Kline). Mladý kapitán/právník Frederick Aiken  (James McAvoy) postupně prohlédne, ale jeho snaha na alespoň opakovaný civilní soud je marná. ()

Indy 5, Transky 3, Lincoln, Harvey

Indy 5, Transky 3, Lincoln, Harvey

16.09.2009

Aneb „Steven Spielberg má napilno“. Pojďme popořadě – Harrison Ford pro magazín People řekl, že se Spielberg a Lucas shodli na zápletce pro Indianu Jonese 5. Už prostě vědí, co bude Indy tentokrát… (viac)