Zločin z lásky

Christine je prototyp veleúspěšné ženy. Je v čele francouzské pobočky velké nadnárodní firmy, je bohatá, krásná, žije v luxusu a není nic, co by si nemohla dopřát. Zároveň je však chladná, tvrdá a nenápadně s lidmi manipuluje. Mladičká Isabelle v ní spatřuje svůj vzor a zprvu Christine ve všem věří. Když si však přivlastní její nápad a pošle jí na služební cestu se svým milencem Philippem, Isabelle pozná, že má před sebou člověka bez skrupulí, který si s ní pohrává, a který ji nikdy nenechá vedle sebe vyniknout.Když Isabelle stráví s Philippem noc Christine zaútočí a poníží ji před všemi spolupracovníky. Začíná boj nejen o místo na slunci, ale i o život. Známý francouzský režisér Alain Corneau, jeho tvorbu si v České televizi připomene filmy Volba zbraní a Policejní kolt vzor 357, obsadil do jedné z hlavních rolí světovou hvězdu Kristin Scott Thomasovou. (oficiálny text distribútora)

MareT.

Ja moc ocenuju vychytralost scenare a propracovanost psychologie postav. Jak se Isa rozhodla udelat, co udelala, nemohl jsem tomu prijit na kloub:) 4* nedam jen proto, ze jsem si z toho nesedl na zadek a to davam za vinu jen slabejsi rezii. Jinak ale film stoji a pada na hlavnich hrdinkach ()

DannyBoy80

70%. Slušné, ale docela předvídatelné. Je fakt, ze ten závěr už nikdo nečeká. Herecky je to celkem slušné, až na pár okamžiků (záchvat Isabely). Prostě film o jedné téměř dokonalé vraždě, šikaně, teroru, ponížení a pracvních vztazích. Mě to bavilo. ()

Brinkley

Tedy takovou "kriminální" nudu jsem už hodně dlouho neviděla.... tak jsem se zase dala obalamutit CT1 a zemí původu, do konce jsem vydržela už jen s největším sebezapřením. Nemůžu pět ódy ani na herecké umění K.S.Thomas, neb se tady patrně dost šetřila. Ploché charaktery, dvě chladné mrchy, jedna později o trochu víc ledovější.... a já zase zcela chladná nad výsledkem "vyšetřování" a závěrečným rozuzlením. ()

BDMarty007

Celkem hodně dobré psychlogické drama, velmi příjemné překvapení. Dobrý scénář, zajímavé téma, byť v poněkud extrémní podobě. V některých fázích až příliš schématické, ale vzhledem k rozsahu příběhu asi nutné v zájmu rozumné stopáže. Otázkou je, zda by někde bylo možno více využít zkratku a nechat na divákovi, aby si to sám trochu dotáhnul. Místy je to možná až zbytečne polopatické. Obecně velmi dobrý casting + dobrý hereckýö výkon hlavní hrdinky. Výbornou práci odvedl na hlavní hrdince i maskér a kostymér. Vytknul bych asi právě až přílišnou doslovnost a po vězšinu času i předvídatelnost děje. Není to tolik CO, jako spíše JAK PŘESNĚ. Pak mám jednu výtku ne sice zásadní, ale něco, co mě osobně poněkud irituje. Ani při nejlepší vůli jsem nepochopil, co to jako mělo být za firmu, čím se jako zabývala. Konzultoval jsem to i s jedním ostříleným byznysmanem / managerem, a ani on neměl nejmenší tušení. Škoda, že si tvůrci nedali práci na zreálnění toho prostředí, minimálně pro část diváků to pak působí velmi uměle a účelově. Z toho ranku je pak i pár dalších nesmyslů, které jdou buď za tvůrci a nebo za překladatelem. Ta schůzka, kterou hlavní hrdinka svolává rozhodně není valná hromada. Ta je něco úplně jiného a nedá se svolat "za hodinu do zasedačky". To byla asi porada vedení. Podobně žonglování se slovy o nárustu hodnoty firmy na základě nějaké interní prezentace je úplný nesmysl. Myslím, že lepší režisér a producent by z toho dokázali udělat film na 5 hvězdiček. Ale i takhle jsou to slušné 4. ()

winstonik

Áno, od začiatku bolo jasné, kam to smeruje a ako to skončí. Áno, občas nedotiahnutý scenár. Ale vidieť po rokoch niečo, čo sa aspoň z diaľky približuje k slávnej ére francúzskych krimináliek, stojí za to. ()

jolly.rose

Jedině ženská ví, co dovede ženská.... pánové pozor..... Nebylo to o tom, že by se Isabell přeměnila mávnutím proutku, ona taková byla už od začátku - žádný přerod. Jen si nechávala svou slupku všednosti. Byla však raněná lidmi, ke kterým měla důvěru. Vždy tvrdila, že 'hrají jako tým'. Když však přišla na to, že je to jinak, zkrátka se přizpůsobila a hrála dle svého. Skvělý film ()

kolodej1

dost zklamání, předevěím proto, že jednání a přerod Isabelle byl velmi nevěrohodný, já jsem jí to tedy absolutně nevěřil, lidi se zpravidla nemění mávnutím kouzelného proutku. A tahle postava se dokázala proměnit ve svůj pravý opak. Kromě toho, celá konstrukce a vývoj kolem vraždy se taky nezdála moc pravděpodobná, samotný závěr pak byl sice překvapivý, to ano, ale založený na absurdnosti. Jinak tenhle námět jsem už viděl v jiném zpracování, což také celkovému dojmu moc neposloužilo, když jsem věděl, jak to bude dál a jak to skončí. Pozoruhodné a přehnané také bylo, že všechny mužské postavy ve filmu zde plní pouze roli užitečných idiotů. Když bych to celé shrnul, působilo to na mě dojmem špatně vystavěné a překombinované TV detektivky ()

Grossing

Bohatá podnikatelka jde při budování kariéry přes mrtvoly, vymstí se jí to, když zmanipuluje důvěřivou podřízenou a ta jí připraví krutou pomstu. Slušně natočené a výsledek podtrhuje vynikající výkon Kristin Scott Thomas. ()

Darken01

Film kde dle mého není nic dotaženo do konce, takže i já bych dost váhal jestli toto označit za Thriller.Pro mě to byl zfilmovaný příběh.Nic strhujícího tam nebylo ( zvraty) spíše slabé odbočky příběhu. Celé to staví na dvou herečkách, které jsou sice dobré, ale jako by nevýrazné.Nicméně mě to dokázalo udržet v pozornosti.Tento příběh tak něják plyne a plyne hladce bez jakéhokoliv narušení. Takže když to shrnu nic převratného, nic strhujícího, ale poklidné plynutí příběhu, který neurazí... ()

Montmorency

Příjemný nenápadný francouzský thriller, K.S.Thomas skvělá (jako vždy).....snad jenom to tempo vyprávění bylo příliš pomalé, než aby mě to opravdu pořádně vtáhlo do děje a nastolilo tu ''správnou'' atmosféru ()

aneken

Možná až trošku těžko uvěřitelný přerod hlavní hrdinky, ale fakt, že mě to nakonec udrželo vzhůru až do jedné do noci, abych zjistil, jak to skončí, znamená, že minimálně z mého pohledu to byl nadprůměrný film...;) ()

Kosir

Má to "francouzký štych," ale to je asi tak všechno. V globálu příběh moc přesvědčivě nepůsobí, zejména ta náhlá metamorfoza Isabelle z naivní pipinky v suverénní manažerku vlastního života a následného děje vůbec. Dalo by se tolerovat (akceptovat) spíše jednání v afektu, ale je málo uvěřitelné jako promyšlený postup, který nekalkuluje s náhodou. Naopak sázka na hloupé policajty a slabomyslného soudce při řetězení událostí více než trochu podceňuje diváka. ()

Ruda.neck

Za svůj poslední film se režisér vůbec nemusí stydět. Kvalitní kriminální thriller s dobrými herci. Christine, prototyp ženské ve vedoucí pozici jdoucí přes mrtvoly, byla opravdu na zabití. Proměna Isabelle z naivky ve vypočítavou mrchu a chladnokrevnou, systematickou vražedkyni byla možná trochu přehnaná, ale na filmy popisující (téměř) dokonalou vraždu se prostě vždycky rád podívám. Chudák Philippe... ()

Martazoe

Tohle se mi nelíbilo - zápletka dobrá, ale herecké obsazení mi přišlo dost nešťastné a pořád jsem měla neodbytný pocit, že koukám na nějakou parodii daného žánru. ()

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (viac)