Vášeň

• USA Passion (viac)

Mladá žena, která pracuje v byznysu, se vydá na cestu pomsty poté, co jí její šéf a mentor ukradne její nápady. (Rosaviva)

InJo

Mírně nadprůměrná německá kriminálka (s přehnaně dlouhou expozicí), jejíž některé (dvě, možná tři) scény natočil (kdysi) pozoruhodný a v podstatě nezaškatulkovatelný režisér. Jinými slovy - na De Palmu je to málo osobité, úchylné a odvázané (na nějakou smyslnou erotiku radši rovnou zapomeňte, je tam vidět jen kus jednoho prsa Noomi Rapace ;)). 50 % ()

Johnny.ARN

Skoro dokonalý psychologický thriler, skvelá práca s hercami, fantastická gradácia, dokonalé pomätenie diváka a záver, ktorý Vás nenechá chladných. Obidve protagonistky zahrali dokonale. Bolo to emočné, reflektovalo to krásne vzájomný súboj dvoch dominánt. Jedna mrcha, ktorá so všetkými manipuluje, pritom je závislá na sexe a na nikom jej nezáleží. Na druhej strane jej presný opak. Dievča, čo verí v dobro, snaživá, ale po prerode zákerná a vypočítavá. Kvitujem taktiež tú slobodu, ktorú divák dostane. Môžte sa na to totiž pozrieť z viacerých uhlov a taktiež si na to spraviť vlastný názor, čo sa týka toho fantastického záveru, pri ktorom som ja osobne odpadol. Pri druhom pozretí ( lebo jedno rozhodne nestačí ) som už ale narazil na niekoľko nezrovnalostí a začali sa mi vynárať logické otázky, na ktoré ale snímok neponúka logické alebo dokonca žiadne vysvetlenie. Ale stále to ostáva film, pri ktorom som mal dokonalý WOW pocit, ktorý ešte umocnila dramatická hudba a úžasný výkon herečiek. Už len dodám, že rozhodne film, na ktorý tak skoro nezabudnem a odporúčam pozrieť. A kto tomu dá menej ako štyri, tak ho nepochopil!! Silné 4 z 5 ()

Hanys_

Bez vášně. De Palma si na staré roky nadělil "erotický" thriller, který má šestákovou zápletku, špatně zvolenou hlavní hrdinku (Rapace je tady fakt bídná, narozdíl od Rachel, jejíž mrcha je asi jediný větší klad celého snímku) a závěr, který jsem moc nepobral. Brian si z nás prostě slušně vystřelil. 4/10 ()

H34D

Špětka Lynche, snad i špetka Cronenbergova Crashe, sice menší propracovanost, kdy pocit chytrosti díla a mindfuck momenty jsou navozovány poměrně jednoduchými prostředky, ovšem na druhou stranu i během "mimoňských" pasáží je zachována svižnost a intenzivní tempo (narozdíl od některých filmů Lynche). První polovina je fascinující díky kombinací skutečně působivých emocionálních momentů a několika stupidních výstřelků, které s nimi natolik kontrastují, až divák polemizuje, zda se jednalo o úmysl, či nikoliv. Herecké duo McAdams a Rapace je fantastické, charakter Christine mrazivě krutý, až z něj jde strach, Isabelle však také skrývá mnohá překvapení. Ženské intriky a manipulace svou působivostí zakrývají jinak obyčejnou dějovou kostru, nejslabší místo filmu se nachází v rovině vyšetřování, nicméně závěr svou nejednoznačností příjemně vybízí k zamyšlení a připouští i zcela jiný než racionální a logický výklad filmu. 7/10 ()

Kejt.lin

dvě krásky...ale co krásky - vlastně tak neuvěřitelně sexy ženský mezi kteréma jiskřila nepokořitelná touha v kontrastu s nenávistí a závistivostí jdoucí napříč s pocitem, že každá chce něco, co mít nemůže, nebo na co nemá dost sil a nedokáže se přenést přes své soukromé těžkosti? Jo. Bylo to žhavý, mělo to spád a notnou dávku dynamiky, která je tak zvláštní, že se někomu může zdát až blbě nudná a neokořeněná, ale vyplatí se počkat do konce ;) . Bavilo mě to, hodně. ()

• V scéne na obede, keď si Isabelle (Noomi Rapace) berie tabletky, ich rozsype po stole, pričom tri dopadnú do šálky jej asistentky Dani (Karoline Herfurth). Keď sa tá ide napiť, môžeme si všimnúť, že v šálke sú len dve tabletky. (Johnny.ARN)

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru