Mutant James Logan (Hugh Jackman) má problémy so svojou druhou, neľudskou identitou zabijaka Wolverina, zvieraťa s vysúvacími adamantiovými pazúrmi. Monštrum, unavené vlastnou nesmrteľnosťou, živorí medzi dravou zverou v kanadskej divočine Yukonského teritória, kde sa v ústraní márne pokúša odpútať od minulosti a nájsť pokoj po nešťastnej smrti milenky Jean Greyovej. Z Yukonu Logan odchádza do Japonska, kam ho pozval japonský priemyselník Yashida (Hal Yamanouchi), ktorému superhrdina zachránil život pri bombardovaní Nagasaki v auguste 1945. Už onedlho však Logan pochopí, že umierajúci starec iba túži získať jeho nesmrteľnosť a zaplieta ho do svojich nekalých plánov, s ktorými mu pomáha zmija Viper, zmutovaná americká vedkyňa dr. Greenová (Svetlana Chodčenková). Logan sa zamiluje do Yashidovej vnučky Mariko (Tao Okamotová), ktorá stelesňuje tradičné hodnoty. Keď však do hry vstúpi ziskuchtivý otec Mariko a jej zločinný snúbenec, Logana čaká najväčší súboj svojho života, v ktorom môže prísť o svoju nesmrteľnosť. V oslabenom Loganovi sa však vyburcujú netušené sily a stane sa ešte nebezpečnejším. Napokon získa nečakanú pomoc, keď sa na jeho stranu postaví mladá bojovná japonská mutantka Yukio (Rila Fukushimaová), obdarená schopnosťou predvídať budúcnosť. (TV JOJ)

AndrewNewman

Pár skvelých záberov ale film vôbec nerozvinul svoj potencial. Wolverine je viac ako cool,ale v tomto filme mi pripadá len ako nastrčená figúrka do komerčného projektu. ()

HellFireFery

No... jednou jsme se toho museli dočkat. Žádná série (zvláště pokud má tolik filmů) nemůže být bez chyby. Mrzí mě, že to ovšem schytal druhý film s Wolverinem. Já nevím, ale tento film na mě i po letech nezanechal téměř nic (ano, znovuobživení Wolverina a jeho první boj proti blbci s mečem je grandiozní). Je to vyloženě škoda, že se nezapracovalo na scénáři, protože mi přijde, že to nemá hlavu ani patu. Hugh Jackman si roli stále užívá a jen díky němu to stojí za to, ale jinak... je to vážně škoda. Velmi promarněná šance. ()

IvcaKoudy

Jako jo, dobrý.... na kousek ze základní školy. Se někdo inspiroval Sucker punčem, ne? Potěšila aspoň scéna ze střechy vlaku, která byla - z jinýho druhu vlaku, pro změnu. Dvě hvězdičky za to, že Jackman neměl na nájem a dostavil se na natáčení. Po dokoukání mam víc otázek než odpovědí, ale cajk, dobrý, dík. ()

moviefan4

Pre mňa určite lepšie ako Origins. Wolverine mal lepšiu atmošku, viac akčních scén ktoré sú lepšie prepracované ako v Origins, pútavejší príbeh a hlavne o dosť lepšieho hlavného záporaka(nepodarený Deadpool bola hrôza). Aj keď príbeh Wolverina sa odvíja od komiksu Wolverine z roku 1982 je dosť iný ako v komikse ale zato má svoje čaro. ()

vodkasesemte

Strašný? Do pulky to šlo. Jakmile zalezli do tý barabizny, tak jsem tušil, že to pujde od deseti k pěti.. Naštěstí se tam vyskytovaly dvě roztomilý azije a jedna sexy smrtící (to je vono) zmije, takže pujdu dám tři hvězdičky! "Logan je v parádní formě, bojuje s Jakuzou" Mně přišel jak starej dědek před odchodem. Když běžel, tak jsem myslel, že má prostřelený obě nohy, ještě než ho do jedný trefili. "Ochraňuje křehkou "Gejšu" ..." Do uvozovek bych dal to "křehkou", protože moc křehká s tím měčem nebyla! Ale tak to my chlapi máme rádi, když u toho mrška trochu kope a nedá se bez boje. ()

curvindat

Pro mě největší zklamání z x-menovské série. Z komiksů (a díky sérii Nejmocnější hrdinové Marvelu) vím, že pro Wolverina je Japonsko důležité, tím spíš je škoda, jak to nakonec dopadlo: příběh je nezáživný a Wolverine je tu vlastně jen proto, aby sekal, ale přitom neprolil kapku krve, což vzhledem k nedostatku jiných zajímavých mutantských schopností vyčnívá ještě víc než v předešlých filmech, ve kterých se Wolverine objevil. Z herců mě kromě představitele Wolverina zaujala akorát Světlana Chodčenkova, která celou dobu zářila oproti zbytku filmu jako sluníčko, takže pokaždé, když se objevila, lehce se zlepšil i můj výsledný dojem z tohoto filmu. Ani tak to stejně na víc než jednu hvězdu nestačilo. ()

Nikolas__

6/10 a né zrovna fajn přírůstek do série... Finále s robotickým dědulou to ještě zabilo - a nuda a nechuť k dokoukání to ještě sráží na zem. Ale celé to zachaňuje Wolverine takže proč ne. ()

BaronMartin

Druhá Loganova sólovka s jednoduchým názvem The Wolverine je takový typický akční zábavný blockbuster, který spíš působí, jako kdyby ho vytvořili pro MCU, než pro X-Men universe. Narozdíl od Origins: Wolverine tohle alespoň působí jako koukatelný film, u kterého se budete i bavit. Dějově nejde o nic převratného, jedná se o klasický superhrdinský příběh s hromadou akce. Máme zde spoustu nových postav a ty jsou dost fajn, sympatické, dokážete si je oblíbit. SPOILER Záporák Yashida není ovšem nic extra, nejen, že nemá moc prostoru, ale zároveň je to takový typický zlý záporák, co chce totálně zničit Wolverina a ukrást mu nesmrtelnost bez většího důvodu a motivace. Díky němu ten film hodně působí jako právě z produkce Marvel Cinematic Universe. KONEC SPOILERU Co je ovšem dost super, je atmosféra Japonska, kostýmy a kulisy. Nečekal bych, že se tenhle typ prostředí bude hodit k Wolverinovi, ale je to dost dobré. Hudba je fajn, nic extra zapamatovatelného. Akce není vyloženě špatná, ale má asi tisíc střihů a roztřesenou kameru, takže natočená by rozhodně mohla být lépe. A na závěr, vadili mi vzpomínky na Jean Grey, jelikož já prostě tenhle vztah fakt nemám rád :D A to, že ho tady rozpitvávají, i když se to k příběhu filmu vůbec nehodí, mě taky zrovna nenadchlo. The Wolverine je dobře odvedená akční jízda v super prostředí Japonska. Hodnocení: 72% ()

wowylgu313

Ač nerad tak se to hned po prvním filmu s ním stalo. Přišel pád v kvalitě filmu. Za obsazení samozřejmě okamžitě dvě hvězdy a za provedení bitek a takový ten flow z jedničky, ještě jedna hvězda. Celkem by to hodilo tak 65-70% a to dvojce stačí. Bohužel se nepovedla, příběh pokulhává a dokážu si představit že by dvojka prostě neexistovala. Samozřejmě když už je tak je nutné si pustit všechny tři díly. ;-) ()

Stifmeister

///   Předem musím konstatovat, že moje recenze bude krapet zaujatá, protože jsem tento film vždycky měl rád. Moje hodnocení je právě takové hlavně kvůli tomu, že velkou součástí příběhu je japonská kultura a prostředí, které jsem vždy miloval. Zbytek příběhu není ničím výjimečný, až na vztah Logana a Mariko, u kterého jsem vždy doufal, že ho tvůrci více rozvinou. Přeci jenom, po ztrátě Jean si Logan zaslouží na ni zapomenout a posunout se dál. "The Wolverine" je dobrým samostatným filmem s úžasným prostředím, dobrým příběhem, skvělými CGI efekty a příjemnou hudbou. Trochu mě mrzí, že se nikdy nezačal plánovat druhý díl, kde by nadále dodrželi tématiku Japonska, vrátili zpět postavu Mariko a ukázali nám další vývoj těchto dvou postav (alespoň dle mého názoru). Bohužel jediné, co nám zbývá, je si tento film připomínat a pouštět ho dokola. |7/10| ()

trigan

Další film, který dokazuje že natočit víc jak 90 minut kvalitního filmu je těžké. Nelogičnosti a nepochopitelné chování hlavní záporné postavy asi souvisí s tím, že je to v Japonsku a tomu nerozumíme. A nejlepší je moralizovat snoubenci, kterému jsem se před pár hodinami vyspal se snoubenkou... Nebýt Hugha Jackmena, tak je to o dvě hvězdy méně. Ale není to film, který bych si koupil na DVD. Jednou stačilo. ()

LacoDeLoco

Tak za prve, ten film ma atmosferu. Za druhe, zustane vam, i kdyz kino opustite. Aspon chvilku. A neni to pouze o akcnich scenach, ktere jsou v trailerech. Je to vice intimni, vice komorni, vice duverne. Ne, neni to uplne vyvazene, ani to neni majstrstyk. Ale da se na to koukam a je to dobra zabava, kdyz je venku 39. ()

VideoTuti

Dobrý fim ze serie X-Men. Film si nehraje na nic jiného než čím je. Hugh Jackman zahrál svou roli opět výborně. V průběhu závěrečných titulků se objeví scéna, která připravuje další pokračování Wolverina. Je zajímavé, že na všech zahraničních serverech je film lépe hodnocen než u nás. Film má i v našich kinech slušnou návštěvnost. ()

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (viac)

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

24.05.2014

Opustit projekt těsně před natáčením je v Hollywoodu nezvyklé, ne však nemožné. Darren Aronofsky takhle nechal na holičkách Wolverinea, Guillermo del Toro se vzdal režie Hobita... a podobně těžké… (viac)

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

18.03.2014

Už za dva měsíce se Hugh Jackman posedmé vrátí do role věčně nabroušeného samotáře Wolverinea. Učiní tak v epickém crossoveru X-Men: Budoucí minulost, kde se o osud světa poperou mladé i staré verze… (viac)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

07.12.2013

Režisér Bryan Singer přes Twitter oznámil: „X-Men: Apocalypse očekávejte 27. května 2016“. Nic víc, ale to prozatím stačí. Znamená to, že studio Fox chce pokračovat v rozjeté sérii a režisérem bude… (viac)