Netvor z púšte

(TV film)
  • Česko Písečná smrt (viac)

Veliteľ amerických špeciálnych jednotiek Richard Stanley (Jason Gedrick) sa spolu so hŕstkou svojich najlepších ľudí vyberie podľa rozkazu preskúmať akúsi baňu hlboko v srdci afganskej púšte. Na ich veľkú smolu sa však zakrátko nielenže ocitnú v zajatí na všetko odhodlaných bojovníkov Talibanu, ale o niečo neskôr i na... Jedálnom lístku obrovitánskeho prehistorického púštneho červa! (oficiálny text distribútora)

SOLOM.

Už když jsem uviděl, že za tímto filmem stojí Maneater film series a Syfy mi bylo jasné, že tady rozhodně nepůjde o nikterak kvalitní podívanou (známe přece svoje lidi), takže jsem dle toho přizpůsobil i má očekávání. Tedy téměř nulová – to je vám asi jasné. Nicméně horory s válečnou tématikou u mne mají zelenou, protože jich je jako máku. Navíc mám rád sérii Tremors nebo pověsti ve kterých figuruje Olgoj Chorchoj, takže jsem ve skrytu duše tak nějak doufal, že by mi zdejší obří červi mohli udělat alespoň trošku radost. Vizuálně nebyli červi úplně otřesní, bohužel to se už nedá říci o celém filmu. Většina děje se totiž točí okolo vojáků a dialogů mezi nimi a to už byla úplně jiná liga. Bohužel pralesní. Scénárista se snažil přijít s několika rádoby vtipnými hláškami, jenže ty se zcela míjely účinkem v té záplavě nudných konverzací mezi jednotlivými postavami (jejichž charakteristiky mimochodem taky za moc nestály). Když k tomu připočítám neustále se třepoucí kameru a hromadu hluchých míst, spokojený jsem tedy rozhodně nebyl. Pořád mám ale jistou slabost pro tyhle ty céčkové monster braky, kvůli které se na ně i přesto dívám. Je však potřeba říci, že kvality tento film opravdu moc nepobral a pro většinu lidí tudíž půjde jen o zbytečnou ztrátu času. 30% ()

Standic1

Kdyby to bylo alespoň příběhově zajímavé nebo přinejmenším průměrně zvládnuté, tak bych fakt, že efekty byly hrozné vůbec neřešil. Takhle se ale nedalo soustředit na nic jiného, takže v konečné fázi to dopadá tak, že tento film je nudný a naprosto bez nápadů a hroznými triky. Jedinou hvězdičku dávám za docela sympatické herce. ()

Phobia

Primakůl poslední dobou ve 22:00 válí! Válí jako hovniváli - pořádné koule sraček, tak jsem při spatření názvu "Písečná smrt" zvětřila odpádek a při své úchylnosti nevynechala tuto možnost se zplna hrdla zasmát. Scénář byl opět zabaven kreativnímu chovanci psychiatrického ústavu, co svůj čas rovnoměrně dělí mezi mazání hoven po stěnách a psaní příběhů o vraždících koalách, vraždících koblihách a vraždících kokotech - což je případ "Písečné smrti". Po "poušti" v "Afghanistánu" špacíruje banda kokotů v maskáčích, banda kokotů v utěrkách (vypadají jako rusáci) a všechny je polyká jeden obří, zubatý, strupatý megakokot. Jeden nesmysl za druhým je korunován úchvatnými dialogy a pseudohereckými výkony nesympatických ksichtů. O úrovni triků bude lepší se vůbec nezmiňovat, vaše šestiletá neteř by v hodině výtvarné výchovy zvládla vytvořit lepší efekty a ještě by přitom zvládla nazpívat kvalitnější soundtrack. Odpad neudělím jedině vzhledem k faktu, že jsem se opravdu hodně nasmála, div jsem si spodní prádlo nemusela vyměnit:-). A proč jsem teda tématicky obdobnému "Chvění" dala 4*? Protože tam hráli skuteční herci a humor byl záměrným, nikoliv nechtěným produktem. 15% ()

hajdano

Pár facek by zasloužil už ten, koho jen napadlo realizovat tenhle projekt. Primitivní efekty, které snad dělal nějakej teenager na počítači ve svém osobním volnu, hrůza co se může dostat do televize 3 desetiletí po natočení prvního Vetřelce s dokonalými triky ... od první minuty člověk ví, jak všechno dopadne. ()

PetrPan

Tohle je zatím pro mne number one v kategorii : Záchvatysmíchuvyvolávající nechtěná komedie. Už se těším na filmy od Asylum, schválně jestli to trumfnou, tohle bylo chvílema až na rupturu bránice. " Poručíku, co budeme dělat, když tu vysílačku neopravíme ? ... "Tak to budeme zkoušet dál" ... Hvězda za smích jak vyšitá ! ()