Vetřelci dávnověku - Série 3 (2011) (séria)

Vetřelci a stvořitel člověka (S03E16)

(epizóda)
  • USA Aliens and the Creation of Man
Dokumentárny / Historický / Mysteriózny
USA, 2011, 44 min

Robert Clotworthy (rozprávač)

LuiCJ

Čakal som, že sa tretia séria tohto nenávideného aj milovaného seriálu skončí horšie. Asi od deviatej epizódy som mal pocit, že teórie, ktoré nám predkladajú sú už trochu moc. Prišlo mi to minimálne reálne a napríklad časť Aliens and the Undead môžem spokojne považovať za najhoršiu časť celej tretej série a seriálu ako takého vôbec. Uvidíme čo bude vo štvrtej a potom aj ďalej. Aj napriek tomu, že som rímskokatolík, nepovažujem túto epizódu za vyslovene zlú. Sú tu položené zaujímavé otázky o stvorení človeka, nad ktorými by sa mal zamyslieť človek každého vierovyznania. S argumentami je to už trochu iné. Názory takého Giorgia A. Tsoukalosa mi neprišli vždy zmysluplné. Páčilo sa mi však, že v epizóde vystupovali ľudia z viacerých odborov. Je to dôležité si vypočuť názory z rôznych strán a na ich základe si utvoriť vlastnú mienku. Každá epizóda ako aj každý film má svoje muchy. Táto ich síce tiež nemala málo, no jednoznačne cením kladenie otázok. A hlavne tých nepríjemných z našej tajomnej histórie. ()