Vetřelci dávnověku - Série 3 (2011) (séria)

Mimozemšťané a američtí zakladatelé (S03E11)

(epizóda)
  • USA Aliens and the Founding Fathers
Dokumentárny / Historický / Mysteriózny
USA, 2011, 44 min

Robert Clotworthy (rozprávač)

LuiCJ

Asi zatiaľ jedna z najšpekulatívnejších epizód z 3. série Ancient Aliens. Kebyže nie jej, pravdepodobne by mi ani nenapadla možná spojitosť medzi mimozemskými bytosťami a americkými zakladateľmi. No aj tak mi to príde pochybné. Súhlasím, že niektoré filozofie či údajná tajomná symbolika okolo zakladateľov majú nie úplne dokonale vysvetlený základ a rozhodne stoja za dôkladnejšie preskúmanie. Spomeniem napríklad Benjamina Franklinan a jeho spisy na tému kozmického pluralizmu. Nepríde mi nič zvláštne na tom, že vzdelaní ľudia v 18. storočí sa zamýšľali nad možnosťou mnohých iných "svetov" vo vesmíre, kde by bol možný život. Franklin bol jeden z nich a tak si myslím, že aj jeho viera v mimozemský život nemusela byť bezzmyselná. Zvláštnejšie to už však začína byť s údajným mimozemským stretnutím Georga Washingtona vo vojenskom tábore Valley Forge. Washington mohol vidieť hocičo. To, že išlo o mimozemšťana by som však so stopercentnou istotou netrvdil. Aj keď to netvrdia ani ľudia v Ancient Aliens, hovoria o tom ako by to bola skoro pravda. Určite by sa však chcel dozvedieť o tomto tajomnom stretnutí viac. Thomas Jefferson tiež údajne spozoroval UFO. Čo je však na tom pravdy, nikto nevie. V epizóde sa tiež spomína Slobodomurárstvo a záujmy ich členov o antické kultúry či astronómiu, a že vlastne to všetko malo konečný dopad na stavbu hlavného mesta Spojených štátoch amerických, Washingtonu D.C. Áno, súhlasím, že toto mesto, je postavené zaujímavým štýlom, ktorý dosť čerpá aj z antickej kultúry, no či opäť v tom majú prsty mimozemšťania... pochybujem. Príde mi to až priveľmi špekulativne. Sú to určite všetko zaujímavé témy a oplatilo by sa zistiť o nich viac. Problém je hlavne v tom, že v epizóde je príliš málo presvedčivých dôkazov o týchto spojitostiach. Seek truth. ()