V jedné zapadlé brdské hospodě, kde odpradávna sídlili čerti, se usadí dva vykutálení podvodníci - Berta (M. Hádek) a Vitouš (P. Zedníček). Spolu s nimi tu tráví čas i čert snad té nejnižší kategorie, čertovský učeň a outsider Záprtek (J. Mádl). Když ale hospodu navštíví pekelná inspekce, vydávají se oba vykutálení podvodníčci za čerty. Ovšem čerti to nejsou, a tak váženou pekelnou institucí důrazně požadovaný úpis ani nemají, ani ho nedokážou sehnat. Pošlou pro něj tedy nešťastného Záprtka. Smůla je, že také Záprtek nevyniká žádnou z pekelných dovedností a s úkolem si neumí poradit. Právě v tom čase v Jílovém jistá velice bohatá milostpaní (N. Konvalinková), která miluje nade vše zlato, zatouží po zlatých očích. Ty ovšem nedokáže vyrobit ani zlatnický mistr, a tak pro oči ze zlata musí jít služebná Anička (T. Pauhofová), tak trochu za trest, protože jí milostpaní neprávem podezřívá z krádeže. Jenže - kde se dají najít oči ze zlata, to nikdo neví. Snad jedině v pekle by mohli něco tušit. A tak se zoufalá Anička ocitá před pekelnou branou. Naštěstí se tu setkává se stejně zoufalým a nešťastným čertem Záprtkem. Jak už to v životě bývá, když se dva, kterým osud zatím nepřál, potkají, nejspíš v sobě najdou zalíbení. A stejné je to i s Aničkou a Záprtkem. A tak si s úkoly poradí společně... (Česká televize)

Pepy

U této české pohádky, se musíme trochu zamyslet, z jakého pohledu ji budeme hodnotit. Já Jirku Mádla nemusím, ale tady to sehrál docela pěkně. Bohdalová v roli čarodějnice také. Ale přesto tahle pohádka nemá na plných 100%. Toto nejsou ty starší pohádky jako např. S čerty nejsou žerty. Režiséři musejí přijít s něčím novým, aby ohromili diváky. Ale jinak to šlo a průměr stačí. ()

Gary

Strašná hudba, nezáživní, někdy trapní herci (výjimkou dobrý Miroslav Táborský a ucházející Pavel Zedníček). Aneb jak se z Hynka Bočana v novém milléniu stal režisér z nejpříšernějších. Absolutně nezvládá, nudí, vykrádá sám sebe. A to jsem měl naděje, když jsem viděl obrázky z filmu. ()

Baxt odpad!

Když už radost z čerstvě nadělených dárku pozvolna odešla z mé domácnosti a na ČT zrovna zuřila pohádka, rozhodl jsem se při cestě na záchod "zkontrolovat" hodnocení na ČSFD, neboť jsem včera viděl nějaké nekalosti ohledně hodnocení před vysíláním. Světe se div, nejnovější českou pohádku před uveřejněním ohodnotilo 35 lidí. Zkopíroval jsem v minutě seznam těchto hříšníků a vyvěsil jej jako komentář. A moje pošta se náhle plnila nenávistí! Zde je jeden klenot, který mi přišel několik minut po uveřejnění komentáře: "Sam ses DEMENT! jednu zenu, kterou jsi ty DEMENTE (pouzivam tvoje sluvko, zadna nadavka) jmenoval, je spoluproducentka celiho snimku a tudiz onu pohadku videla davno s predstihem... Nesmazes-li svouj DEMENTNI "komentar" (mimochodem, komentar ma byti vyhradne k danemu filmu, nikoliv aby ses ty DEMENTE vyjadroval o ostatnich uzivatelich) nahlasim te administratorovi a majiteli tohoto serveru!" -Johnys, jihočeský patriot. A pohádka stála za prd a ano, 4 minuty ve středu jsem vynechal. Spokojil jsem se s vysvětlením, že se mezitím z Pauhoufky stala čertice. Bad. ()

Agatha

Ty kometáře tady už mě ani nebaví číst, pořád se jen něco s nečím srovnává, až je to protivný...nechápu proč mám v komentářích k pohádce z roku 2009 číst nějaký srovnávání s něčím co vzniklo skoro před půl stoletím. Princip pohádky to splnilo, dobrý a celkem vtipný nápady tam taky byly, obsazení je na TV pohádku solidní, a že se šišlání někomu nezamlouvalo to je věc jiná. Buďme rádi že se aspoň ČT snaží, protože koukat každý Vánoce až do smrti pořád na stejný pořady i sebelepší by se mi teda nechtělo. Z novodobých pohádek stále patří tato k těm povedeným a vhodným pro děti, kterým se (jak jsem mohl sám vidět) navzdory všem zdejším negativním komentářům líbila. ()

Ajinka126

Naprosto iritující a kvalitu schazující podtextová hudba. Co to jako má být? Hudba má dotvářet děj, ale ne, že celou scénu tam poběží trapná znělka, kterou najdete na každých elektrických klávesách.. no a to nemluvím o hlavní hrdince. Tak ať se naučí česky, anebo ať mluví slovensky.. tenhle mix se nedá poslouchat ()

spaceboyCZ

Skvely Madl, Bohdalova a Paufhofova, otresny a otravny Matej Hadek a prumerny Taborsky...misty natazene az beda, 70minut by stacilo az az...ceske pohadky opravdu upadaji v nemilost :-/ ()

ivishka

No Češi se zase vyznamenali. Nacpat do pohádky jen tak bubny a elektrickou kytaru spolu s tolika nesmyslnými dialogy. Zase motiv láska hory přenáší a pravděpodobně se asi dám spíše na pohádky od bratří Grimmů, jelikož ty jejich alespoň nekončí všudypřítomným překaramelizovaným happy endem. Matěj Hádek(jelikož je z rodiny Hádků, kterou považuji za perfektní herce)byl jediný perfektní na celé pohádce a zbytek se může jít zahrabat s Jiřinou Bohdalovou v čele. Pan Hynek Bočan toho stihl za svou kariéru hodně ovšem nutno říct v jaké kvalitě... ()

Lukrecie

Výborný Jirka Mádl a bylo to i vtipné. Mrzí mě celková podhodnocenost českých pohádek. Mně se líbí i ty moderní, tak se lidi prostě smiřte s faktem, že druhá Pyšná princezna nebo Byl jednou jeden král prostě už nebude a ani nemůže být! ()

zipper111

No nevim proč teď musej všichni dělat počítačovej i voheň, to mě prostě vytáčí... Jinak vcelku obyčejná "pohádka", i když si neumím představit, jak se jako malej kluk nepo* strachy ze zlatejch očí Nadi Konvalinkový, to byla scéna jak z hororu. ()

ABLABLABLA

Musím podotknout, že rok od roku dávají na ČT 1 horší a horší pohádky. Je sice hezké, že je to vždy nějaká nová, která se ještě nevysílala a u nás v rodině je klasikou, že po rozbalení dárků se dívámě v 7 na pohádku... prostě tradice. Sice už si nepamatuju, která pohádka byla vysílána loni, ale myslím si že letos byla o něco lepší. Hlavně mě příjemně překvapil Jirka Mádl, který se mi, dokud byl čert, v této roli velmi líbil. Myslím, že ta mu narozdíl od prince v Peklu s princeznou, sedla mnohem více. Jakmile se proměnil v člověka se strašným účesem, už jsem se modlila, aby byl konec. ()

blackrain

Škoda. ČT se na Štědrý večer zrovna moc nevytáhla, ale docela si troufla, když novinkovou pohádku nasadila proti osvědčené vánoční klasice. Po tomhle nevyvedeném pokusu budu dávat přednost radši té osvědčené klasice. Líbil se mi nápad s letací pekelnou inspekcí, kde Mirek Táborský co by čertovský inspektor navštěvoval pekelné pobočky, nejčastěji hospodu uprostřed brdských lesů. Postava Jiřiny Bohdalové měla obrovský potenciál, ale vůbec ho nevyužila a byla v pohádce spíše na okrasu. ()

slunicko2

Trapná pohádka. Trapné dialogy, trapný děj, trapné herecké nasazení. Několik milých momentů Jirky Mádla a roztomilé šaty Nadi Konvalinkové žádnou slávu neudělají. ()

type_B odpad!

První, co upoutá, je hudba. Stále se opakuje několik málo motivů, navíc v kytarovém provedení. Druhé, co upoutá, je demence hlavní postavy (čerta-Mádla), který neumí ani pořádně mluvit. To je odporný. Třetí, co upoutá, je absence jakéhokoliv napětí a děj naprosto vycucaný z prstu. Sla-bo-ta. Čt fuj! ()

stration

Jako každý rok, i tento, jsem doufal, že se ČT1 vytasí s nějakou "opravdovou", klasickou, novou pohádkou. Tento zvyk, na Vánoce na štědrý večer dávat v premiéře nějakou novou pohádku se mi vždycky velmi líbil. je ale bohužel pravda, že od revoluce je úroveň těchto premiér vánočně řečeno kolísající. Láska rohatá nebyl žádný průšvih, Mádl se dal vydržet, Táborský a Bohdalová jsou tutovka a nějakých jiných kiksů jsem si také nevšimnul. Opět ale musím konstatovat, že se žádný průlom nekoná, Anděl Páně zůstává zcela neotřesen ve své pozici polistopadové jedničky. Škoda. Kdy se konečně dočkáme pořádné pohádky, ktrá by zlidověla stala by se nedílnou součástí každých Vánoc. Tak nezbývá, než si rok počkat, vsadit opět na starší tutovky a Lásku rohatou přesunout na příští reprízu do víkendového popolední. ()

Toyotomi

A víte co? Mě se to líbilo. Byla to docela hezká pohádka, nějak zvlášť geniální ale hezká. A hlavně od nich bylo milé, že znovu vrátili motiv čertovské babičky - na to se už v moderních pohádkách docela zapomíná. ()