V jedné zapadlé brdské hospodě, kde odpradávna sídlili čerti, se usadí dva vykutálení podvodníci - Berta (M. Hádek) a Vitouš (P. Zedníček). Spolu s nimi tu tráví čas i čert snad té nejnižší kategorie, čertovský učeň a outsider Záprtek (J. Mádl). Když ale hospodu navštíví pekelná inspekce, vydávají se oba vykutálení podvodníčci za čerty. Ovšem čerti to nejsou, a tak váženou pekelnou institucí důrazně požadovaný úpis ani nemají, ani ho nedokážou sehnat. Pošlou pro něj tedy nešťastného Záprtka. Smůla je, že také Záprtek nevyniká žádnou z pekelných dovedností a s úkolem si neumí poradit. Právě v tom čase v Jílovém jistá velice bohatá milostpaní (N. Konvalinková), která miluje nade vše zlato, zatouží po zlatých očích. Ty ovšem nedokáže vyrobit ani zlatnický mistr, a tak pro oči ze zlata musí jít služebná Anička (T. Pauhofová), tak trochu za trest, protože jí milostpaní neprávem podezřívá z krádeže. Jenže - kde se dají najít oči ze zlata, to nikdo neví. Snad jedině v pekle by mohli něco tušit. A tak se zoufalá Anička ocitá před pekelnou branou. Naštěstí se tu setkává se stejně zoufalým a nešťastným čertem Záprtkem. Jak už to v životě bývá, když se dva, kterým osud zatím nepřál, potkají, nejspíš v sobě najdou zalíbení. A stejné je to i s Aničkou a Záprtkem. A tak si s úkoly poradí společně... (Česká televize)

Ravic odpad!

tak jako značná část komentářů se ztotožňuji, že snad se už u nás nedá natočit pohádka bez prvků demence. Asi je to tím, že naši političtí představitelé se chovají jako chovanci psychiatrických ústavů a tak tvůrci pohádek si snad nemohou pomoct ... ()

maoc

Na Štědrý večer usedám v 19:00 k pohádce poslední roky se stále většími obavami. Láska rohatá se ale přece jen povedla o něco víc než mnohé starší kousky. A protože jsou Vánoce svátky naděje, přidám k zaslouženým dvěma hvezdičkám třetí s důvěrou, že trend zlepšování bude pokračovat. ()

vitac.

Hodně slabá pohádka, zapomněl jsem ji ohodnotit hned po skončení, kdy jsem ještě přesně věděl, co vše bych jí vytknul... Ale po týdnu už mám v hlavě jen jeden ze světlejších momentů, takže "Peklu zdar!":) ()

JajinkaBec

Nebudu tak kritická. Faktem je, že pohádky, které se točí dneska, nesahají Tří oříškům pro Popelku, Pyšné princezně a dalším ani po kotníky a asi je k zamyšlení, proč tomu tak je, ale mě se tenhle kousek docela líbil. Létající pekelná inspekce byla novinkou a tuším, že zamilovaný čert vlastně také. Mádla obvykle moc nemusím, ale tady se docela pěkně předvedl, když spustil tu svou zastrašenou koktanou, tak se člověk musel usmívat :) ()

Heyyy

Fajn pohádka, která mě pobavila, zápletka se mi líbila, jen pár Mádl a Pauhofová mi moc k sobě neseděl :) A taky bod dolů za opravdu pohádkový konec, kdy ani na tu největší hříšnici nakonec nedošlo :( ()

pekas

Kdyby zbytečně Záprdek nešišlal, mohla to být docela slušná pohádka. Takhle to bylo dost Troškovaté. Zajímavý byl hlavně M.Táborský, jinak ostatní herci nic moc. Spíš podprůměr. 43% ()

Pitryx

Huuups, zajímavý počinek. Docela i legrace, sem tam nějaký trik, na naše poměry slušný. Myslím, že příští vánoce možno zopakovat…201312268728/8919///** a půl ()

Fajt

Hana Vagnerová alias Markéta z Jílového alias TRIVAGO nejlevnější hotely, myslím že stačilo...pohádkový propadák. ()

ostravak30

Tak není to špatná pohádka. Ovšem není to taky taková, která si vás získá napořád. Je to zkrátka pohádka, která zapadne mezi stovky pohádek a těžko na ni vzpomínat. Asi proto, že je dramaturgicky velmi slabá. Také proto, že chybí pořádné zlo, které by vlastně něco provedlo a bylo za to řádně potrestáno. Ale úplně nejvíc proto, že na pohádce sice je trocha humoru, ovšem chybí silnější příběh. Ani ty zlé babizny nejsou potrestány, protože jedna se napraví úplně, jedna brečí a vzlyká, ale není jasné, že by se napravila, prostě se jen čarodějce zželelo její hříšné duše. Celý problém tohoto díla je právě v tom, že pohádka není natočená špatně, jsou tam kvalitní triky, ale nemá to tu pravou pohádkovou duši. Nezíská si vás to. Těžko říct, čím to přesně je. Ještě musím závěrem dodat, že už si nepamatuju u které, ale u nějaké pohádky jsem psal, že je zajímavé, jak tvůrci dělají z pekla především instituci. Zde je to opět patrné. Zkrátka...pohádka prostě z průměru nevyjde. ()

knihovna

Jestli Paulhofová zbalila Mádla, tak asi jenom proto, že má dva ocasy. Nebo je úplně blbá. Ovšem tohle je pohádka, takže ty ocasy v tom nebudou. Škoda, péčko by bylo zábavnější. ()

neliCZka

U této pohádky se mi hlavou honí jedno slovo: "TRAPNÝ"... Neskutečně trapné dialogy. I pětileté dítě by vymyslelo lepší, inteligentnější. Herci hrají příšerně, je mi z nich až trapně, člověk se ani nechce dívat, co za hrůzu zase přijde. A vůbec, celý scénář by i to pětileté dítě vymyslelo 100x lepší. "Efekty" jsou jak z minulého století a hudba taky rozhodně nenadchne... Bohužel, je to jedna velká trapnost, mám obavy, jestli psychicky vydržím dokoukat až do konce...Jo a Konvalinková tomu vážně dává řádně na frak...Tak jsem se dokoukala a musím říct, že i to vyvrcholení a rozuzlení bylo docela trapné..Je to odpad, ale možná za Táborskýho nebo tak něco bych mohla tu * dát... ()

Stromek

Když už za nic, tak za Mádla a za to, že jsem se sem tam zasmál :-) ale ten televizní kabát tomu moc nesluší. Snad příští rok to bude zase o chlup lepší 55% ()

Thovt

Klasická bída posledních let - scénář počítá s tím, že dětskej divák tu logiku moc nepotřebuje, herecký výkony pak křečovitý až běda (jak taky tak připitomělejma postavy zahrát), navíc koukám, že nejsem první koho ta hudba dováděla k nepříčetnosti. Recyklace prvků ze S čerty nejsou žerty pak byly jenom finálníma hřebíčkama do rakve. Aspoň se přidám k chvále Táni jako čertice, tím ale obhajoba tohodle výplodu pomalu končí. ()