Bushido je na koncertnom turné po Nemecku, keď sa mu dostane do rúk list od otca. Vtedy sa mu v hlave začnú vynárať spomienky: na jeho detstvo a život v gete, keď sa musel prizerať ako otec bije jeho matku, na to, ako v škole predával drogy, ako sa stal kriminálnikom až po momenty, keď sa dostal do väzenia.
Aj na vrchole svojej rapovej kariéry musí Bushido čeliť démonom minulosti. Film je adaptáciou knihy "Bushido" a ide o biografiu najúspešnejšieho nemeckého rapera súčasnosti. (Slider)

sangvis

Na filmu se mi nejvíce líbila upřímnost. Bushido zde ze sebe nedělal žádného anděla, ale často ukazoval, že je to vlastně nevychovaný buran, co si našel svojí cestu po které dokráčel ke slávě. Jinak netuším, zda je film nadabován i do češtiny, ale v němčině je krásně poznat na způsobu vyjadřování kdo z jaké vrstvy pochází a rozhodně bylo záměrem ukázat, jaké jsou i v Německu sociální rozdíly a jak těžký život mají přistěhovalci a jejich potomci. Jelikož je na toto ve filmu upozorňováno až přespříliš, nemohu dát nejvyšší hodnocení, protože si myslím, že by se bez podobných narážek (byť někdy pochopitelných) divák obešel... ()

SoulAsAGem

Bushido je prostě umělec a i když některé dialogy byly točeny tak, že na mě působily amatérským dojmem, tak i to mělo své zvláštní kouzlo. O těžkém životě, špatném dětství a černých dnech může opravdu točit a zpívat jen ten, který tím prošel, jinak by to nemělo takovou atmosféru, která by dokázala vyvolat husí kůži. ()

tinedzer odpad!

Nechapem tie hodnotenia, ten film bol priserny. Kazdy s tych "hercov" mi bol taky sympaticky ako ze by som im najradsej dal cez hubu. Odporne, nepozeratelne. ()

flegmos odpad!

Nemecky klon rytmusa. to plati doslovne. cele je to pozerske, nedospele a prefabulovane az je to trapne. Kaja znovu potvrdil ze za peniaze a popularitu je schopny aj do kolena si nechat vrtat. Strata casu. ()

Petak3

Přehlíženej diamant, ne vážně, koho baví rap, měl by to zkusit.  I ten koho baví Kája Gott, kterej tu zazní na featuringu.  Celej film je vlastně obdoba toho co už známe, ale to mi vůbec nevadí, to finále u Braniborské brány je velkolepé, těším se, až budu mít zase čas se na to podívat.  Samozřejmě zazní Bushidovi hitovky a vlastně jsem se k němu kdysi dostal tak, že logon na prvnich tapech rapoval do jeho beatů, už tenkrat kdyz byl nikdo vedel co je dobrý.  100%. ()