Príbeh stroskotancov života, ktorí hrajú podľa tvrdých pravidiel, ale majú tak ako iní skryté túžby. Nicolas Cage získal za svoj herecký výkon Oscara. Scenáristu Bena opustila manželka a jeho postavenie v Hollywoode je tiež ohrozené a tak snaží nájsť zabudnutie v pozlátkovom svete Las Vegas a alkohole. Atraktívna Sera, ktorá s ním prežije noc sa ho snaží dostať z alkoholickej závislosti. (STV)

chlebos

No nevim. Film je to dobry o tom neni diskuze.. Pro me je to proste spatne stravitelny film. Neni mi pri nem dobre - takze svuj ucel asi plni. ()

Aldamir

Film, u kterého zůstanete od začátku do konce sedět s otevřenou pusou. Cage hraje tak, jako by chtěl snad na plátně umřít sám a až do Obchodníka se smrtí se tomuhle výkonu ani nepřiblížil, neuvěřitelně drsný a naturalistický scénář a překvapivě výborná Elizabeth Shue. Pokaždý, když se na to dívám, nemám minimálně čtrnáct dní chuť ani projít kolem hospody. Kdyby se nedávaly Oskary za tohle, tak už fakt nevím... ()

Kroup4

Zcela zasloužený ''plešounek'' (Oscar) pro Nicolase Cageho.Bylo vidět,že pro roli alkoholika udělal všechno a tvrdě cvičil.Myslím si,že kolikrát napitej aj byl nebo to prostě nejde tak zahrát přece.Silnej a tvrdej příběh.Klobouk dolů. ()

Ergon

Silné, uvěřitelné, bolestivé a parádně zahrané ze strany N. Cage. Po celou dobu jsem s napětím sledoval alkoholovou sebedestrukci, o jejímž konci bylo předem rozhodnuto. Jen mi chybí vysvětlení, proč? Po zhlédnutí jsem dostal opravdovou nechuť na alkohol. ()

Mistr.Proupr

Deprese a beznaděj natočena tak dobře, že pro mě bylo skoro nadlidským výkonem dívat se do konce a znovu už si tenhle film rozhodně nikdy nepustím. Bravo! ()

deLaFere

Tohle pro mě byl vemi těžký snímek. já vím, že je vypočítaný, ale zároveň ralistický až hrůza. Scéna znásilnění je opravdu děsná, zvlášť po vykreslení postavy hlavní hrdinky, která se prostě musí líbit. Viděl jsem dost alkoholiků, ale nikdy žádného ve třetím stadiu, takže si jen myslím, že je to vyobrazené opravdu famózně. Nejsem velký fanda Cage, ale tady opravdu dobrý výkon. Celá romance dvou ztracenců je fakt pěkná a člověk jim fandí, respektive já osobně hlavně krásné Elizabeth Shue. ()

Kingjiri

Všeobecný nadšení rozhodně nesdílim. Slušnej výkon Nicolase Cage u mě totiž bohužel devalvovala kamera (zpomalovačky), fakt děsná hudba (už dlouho jsem nezažil, že by se k jednotlivejm scénám takhle nehodila a dokonala zabila každou silnější scénu) a promarněnej potenciál příběhu o alkoholismu. Čekal jsem mnohem větší drama, jenže hodně scén bylo spíš o tom, jak spolu ústřední dvojice blbne nebo o vyznávání lásky Sery k Benovi (ať už přímo v posteli, dialogem nebo prostřednictvim vyprávění). Celý jsem to zkouknul jenom silou vůle a chvílema jsem dokonce přemýšlel, že si snad něco naleju, abych měl to čekání na závěr snazší, druhá hvězda za Cage. ()

boni

Snímek natočený mimořádně naturalisticky a poutavě. Film vyčnívá hlavně díky bezchybným hereckým výkonům v této kruté sondě mezi dva lidi ostrakizované společností, kteří za to můžou vlastně jen z části. Navíc velmi netradiční love story, která baví, mrazí a oběma životním ztroskotancům prostě musíte fandit. Hodně se mi tady líbil ten zvýrazněný protipól s představou tradiční romantické zápletky. Jinými slovy, tady se rozhodně nedočkáte kýčovité romance, a i když se i na na takové filmy rád kouknu, tak tohle je vážně mnohem větší nářez. A rozhodně jeden z těch filmů, který ve vás napoprvé zanechá takové dojmy, že máte chuť si jej ihned pustit znovu. ()

Likan7

Patrně odtud dostal Cage nálepku "herec". Musím uznat, že na jeho úroveň je to výkon ryze bezkonkurenční. Nejde říct, že to na něm stojí, takový on nikdy nebude a nebyl, ale s přivřeným okem s tím Oscarem problém nemám. S čím už ale problém mám je film samotný. Mike Figgis chtěl natočit sondu do duše alkoholika, a i když mě místy film "bavil" svou depresí, většinu druhé poloviny jsem kontroloval kolik zbývá do konce. Nic mě nedokázalo strhnout, emoce nebyly pravý a já z toho cítil až moc velkou vyumělkovanost. ()

Monggol

Toto je asi jediný film, v ktorom Nicolas Cage naozaj niečo herecké predvádzal, lebo v ostatných filmoch už iba dvíhal obočie, krčil čelo a tváril sa nechápavo. ()

kebo

Ludom sa sem tam stane, ze ich niekto opusti alebo im inym sposobom ublizi. Vacsina z nas sa cez to casom prenesie. Niektori vsak podlahnu nejakej zavislosti, ktora ich postupne poziera. Medzi tych menej stastnych patri aj Ben, hollywoodsky scenarista, ktoreho opustila zena a pohltil alkohol. Jeho smutok a zavislost od alkoholu prerastu do takych rozmerov, ze sa Ben rozhodne vsetko znicit a odist do Las Vegas, kde si naplanoval upit sa k smrti. Stalo sa vsak nieco s cim nepocital. Stretol sympaticku Seru, ktora sa zivila uspojovanim muzskych sexualnych potrieb. To co zacalo ako obycajny obchodny vztah prerastlo do niecoho magickeho. Uplne chapem Benove pocity, ale po kazdom vzhliadnuti tohto skvostneho filmu mam strach napit sa niecoho co ma co i len nejake to percento alkoholu. Samozrejme nesmiem zabudnut pochvalit Nicolasa Cagea, ktory si urcite zasluzil toho oscara. Trapenie i radost jeho Bena som prezival spolu s nim. A vynikajuci herecky vykon samozrejme podala i Elisabeth Shue ()

Astrebleue

Důkaz toho, že i taková známá celebrita dokáže ztvárnit sugestivní roli v psychologickém dramatu.A co je hlavní;věříte jí...Jsem ráda, že mezi těmi romanťáky a akčňáky má Cage na svém seznamu jiný cenný typ charakteru. ()

Alojs

Svého času byl Cage ve Vegas jako doma (což dokládají i dva snímky z té doby - žánrově však dost odlišné). Leaving Las Vegas je těžkou, nesmírně pravdivou a vůči divákovi nekompromisní depkou o dvou lidech, kteří překročili společenský přípustnou hranici a kteří se rovněž zřekli návratu zpět. Děj je v podstatě velice jednoduchý a směřuje k poměrně jasnému cíli - o to více úřaduje způsob snímání, navozená atmosféra, Figgisova hudba, práce se zvukem a zprvu "zvláštní" proslovy do kamery. Troufám si tvrdit, že onu výjimečnost nezajišťuje filmu pouze Nicolas Cage (ten Cage, jehož výrazový rejstřík je v současnosti vyždímaný, ten Cage, který dnes zoufale postrádá vyloženě dobrou roli), ale i vynikající Elizabeth Shue. Oba zde předvádí tzv. over the top svých možností. V případě prvního komentu jsem napsal: "Nevím, jestli bych TO chtěl vidět znova." Včera se mi to ale podařilo a skončil jsem opět na kolenou. Jdu na pět hvězd. Musím. ()

Sollozzo

Už nikdy nebudu pít. Ale ne kvůli tomu, že Nicolas Cage zahrál alkoholika bravurněji, než by ho dokázal zahrát Pepa Dlaždič od nálevny U pěti havranů, ale proto, že jsem si musel odskočit tam, kam i král chodí sám, (děkuju ti Kozle 10°) 5 minut před koncem filmu a prošvihl jsem nejsilnější závěrečnou scénu...Lepší 4 hvězdy... ()

Rodin

Poslední opravdu dobrý film Nicolase Cage a také jeho poslední opravdu vynikající herecký výkon. Když jsem to viděl potřetí, slušně jsem se samou depresí opil. Díky tomuto kousku jsem navíc objevil Elisabeth Shue, což byl milý bonus. Marně přemýšlím, v čem byla nějaká chyba. Asi v ničem. Snad jen mrhání hudebním podkladem sráží mé hodnocení mírně pod 90%, jenže v posledních 15 létech americký film holt onemocněl hudbózou. Někdy mám pocit, že sedm vteřin bez hudebního doprovodu by americkému divákovi způsobilo smrt a režiséru doživotní zákaz točení v holém vůdu. ()

stiewe

Nebejt Nicolase tak bych si tento film nikdy nepustil a musím říct, že bych nebyl zase tak moc ochuzen. Jedině snad o naprstou lásku k alkoholu a trošku zvláštnímu způsobu sebevraždy. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007

Nelekejte se, nejúspěšnější černošský herec současnosti si nevzal příklad z Owena Wilsona a nepokusil se o sebevraždu. Ačkoli jeho nový projekt má s touhle nedávnou náplní bulvárního zpravodajství… (viac)