Merlin a kniha kúziel

(TV film)
  • Slovensko Merlin a kniha príšer (viac)

Celá krajina kráľa Artuša sa ocitne v moci zákerného čarodejníka Arkadiana. Nadišiel však čas, aby sa synovia i dcéry kráľov a rytierov vydali na cestu hľadania mocného čara, ukrytého v knihe nevýslovnej sily. Jedinou nádejou Artušovej dcéry Avlynn na záchranu Camelotu je legendárny čarodejník Merlin a bájny meč Excalibur... (oficiálny text distribútora)

DarkDemon odpad!

Odpad! jako milovník Fantasy nemohu jinak. Ano už jsem viděl i horší, ale tento paskvil mě dokonale otrávil. Režisér a scénarista jsou evidentní dementi, herci by si zasloužili postavit ke zdi a popravit, masky i efekty bych ohodnotil na 50 ran bičem. Celkově velmi stupidní příběh lze popsat snadno: směšný začátek ... nuda ... idiotské dialogy ... hrdinské kecy ... nuda ... trapný trik ... nuda ... zoufalá potvůrka v ubohé masce ... nuda ... trapné a hloupé kecy ... nuda ... moralizování a hrdinské kecy ... nuda ... nuda ... nuda - konečně konec. Uf - fuj - nikdy víc. ()

Ombak▼Penari

V zásadě je celý film hrozná nuda. Natočeno naprosto bez napětí. Navíc mám pocit, že po všech možných i nemožných zpracování artušovských legend už bylo Merlina a spol. dost a látka je již v celku vyčerpána. Film byl sice o něco lepší než "Merlin a válka draků", ale stejně to nedosahuje kvalit dvoudílného Merlina, ani kvalit stařičkého Excaliburu. Nudu nuda, šeď šeď... ()

SeanLSD odpad!

Pozrel som sa z čírej provokácie a zážitok to bol vskutku drastický. To by nevadilo, že je to film televízny ( aj Barronov a Neillov Merlin bol a aký pôsobivý bol výsledok ) a nestál pol miliardy, ani že efekty neberú dych - to by navnadený divák dokázal preklenúť a vcítiť sa. Ale prečo všetky zložky definuje slovo NEMOHÚCNOSŤ a snaží sa niekto vytvoriť film tam, kde by ledva vyšlo na polhodinový diel seriálu ? Je to extrémna neschopnosť alebo ignorácia akejkoľvek snahy ? Prečo dá niekto takému paškvílu vôbec zopár babiek na umelú krv ? Mohla zostať aspoň poloparodická zábava superzlého filmu, ale ako niekomu napadne napratať tam ešte Gorgony ? - hoc aj sa na ne dobre pozeralo, zrejme to bol iba kostým, čo zostal v štúdiu po nejakej inej, podobne zbytočnej zábavke. ()

RajAthen odpad!

Chudák Artuš s Merlinem se v hrobě musí obracet. Promiňte, ale hejno vražedných motýlů či gorgony se mi zdá notně přestřelené. Veškeré okolí krom lesa je papundekl, místa a vzdálenosti podle toho, jak se hodí, a logika vůbec si dala den volna. A samozřejmě nemluvme raději o hercích, i když se přiznám, že zarostlý Merlin mi přišel celkem sympatický, než otevřel pusu... Toto je přesná ukázka zcela zbytečného počinu, který snad nikoho nemůže po žádné stránce uspokojit. Na druho stranu jsem jej dokoukal, protože jsem prostě nemohl uvěřit svým očím. Vy ostatní však vězte, že na konci tohoto vstkutku stratiplného tunelu žádné světlo nečeká. ()

L3G1ON4R

Celkově povedené pokračování o kouzelníku Merlinovi, meči Exclaibru a potomcích krále Artuše, pokud pominu vetřelé nudné scény, ohrané postoje a trapné dialogy s obnovujícími herci, které vidíte několikrát ve filmu po jejich smrti (příčna je asi nízký rozpočet) jde to shlédnout v klidu a celé. Poměrně i po efektní stránce mě tenhle film překvapil, očekával jsem mnohem horší provedení. Sečteno podtrženo, není to špatné, ale není to pro opakované sledování. ()

• Natáčení probíhalo v Kanadě. (Terva)