Sport očima vědy

• USA Sports Science

Prostřednictvím testů ve studiu i v terénu, fantastického CGI, záběrů s vysokým rozlišením a za podpory špičkových sportovců a vědeckých expertů přináší seriál Sport očima vědy nevídaný pohled do mezinárodního sportovního světa. Který sport vyžaduje nejrychlejší reakční čas potřebný k přežití? Který působí sportovci nejvážnější poškození, dojde-li ke střetu? Jak vypadá dokonalý atlet? Jak určíte správný úhel střely, abyste „blufovali jako Beckham“? Sport očima vědy přináší odpovědi na tyto i jiné otázky. Jedná se o poutavý seriál, který zkoumá limity lidských schopností a sportovních výkonů s pomocí skutečných sportovců. (oficiálny text distribútora)

T-pack

Nekoukám pravidelně, ale vždy, když přes to přejedu ovladačem, určitě se zastavuji. A zatím nebylo dílu, který by mě nudil. Technika je dokonalá, záběry kamer luxusní, má to všechny předpoklady a lákadla populárně naučné show - zpomalené scény, zábavného moderátora, spolupráci se správnými lidmi, pokusy na hranici vědy a zábavy. ()

MMirdas

Strašně zajímavé informace, ale teda to americký načančávání v dokumentech to mě začíná pěkně vysírat. Do toho jejich slovní vyhodnocení, kdy se vlastně ani nedá srovnat hokejka s golfovou holí a oni to zhodnotí. Ale jinak skvělé záběry, skvělá technika. Celkově dobře zpracovaný dokument, jen to věčné opakování informací co už člověk slyšel 2 minuty předtím. To moc nemusím. I přes to jsem dal 4* ()

tommy187

Pilot : Not bad! .... Seriál sa začína veľmi pekne vyvíjať. Tak tomu vravím príjemné prekvapenie. Že nájdem na športovom kanáli takýto seriál, ktorý je tak skvele prepracovaný, seriál ktorého každá časť je iná a pritom tak podobná. Rozhodne odporúčam či už na to čas máte alebo nie. 70% ()

redwik

Veľmi zaujímavý seriál, robia tam naozaj pozoruhodné pokusy, no mne tam hrozne vadí to, že kým vlastne dostaneme odpoveď na otázku, trvá to hrozne dlho. Keby to bolo kratšie alebo keby boli v jednom dieli tri alebo štyri pokusy, tak by to mohlo byť za 5. ()

sirrgulo

Během občasné prázdninové nudy jsem narazil na tento dokumentární seriál a musím uznat, že je vážně skvělý. Je až neuvěřitelné, když vědci rozebírají o kolik jsou lepší schopnosti profesionálních sportovců, jakou zátěž musejí ustát nebo třeba co můžou způsobit nedovolené zákroky, což byl obzvlášť zajímavý díl a rozhodně nebyl jediným. ()