Po mnohých nezdaroch a rozvode sa 35-ročná Elizabeth so zlomeným srdcom rozhodne absolútne zmeniť svoj život a vydá sa na ročnú cestu okolo sveta, na ktorej chce nájsť samu seba. V Taliansku spoznáva umenie pôžitkov prostredníctvom gurmánstva a priateľstva. V Indii s pomocou úplne neznámych ľudí umenie duševnej rovnováhy. Na Bali sa stane žiačkou starnúceho šamana a naučí sa nájsť rovnováhu medzi svetskými pôžitkami a božskou nadzmyselnosťou. Navyše na svojej ceste nečakane spozná aj svoju pravú lásku. (TV Doma)

Sonome

Film je jasným příkladem toho, jak se dá subtilní téma (srovnání se se sebou samým a se svým životem) zpracovat velmi nesubtilním způsobem – po americku. Zřejmě ne náhodou je jednou z knih, které si hlavní hrdinka vybírá v obchodě, v Americe vydaná kniha „Kam se poděl můj sýr“, která na neuvěřitelných několika desítkách stran polopaticky a trapně rozpitvává jeden jediný zenový příběh o myši a sýru o původním rozsahu tak na půlku stránky formátu A5. Stručně řečeno: hrdinka, která neví, co chce, ale nedá pokoj, dokud to nedostane, se rozhodne cestovat po světě, aby se srovnala sama se sebou. Má – jak jinak! – dostatek peněz na to, aby se mohla sebrat a na několik měsíců odjet. Ihned po příjezdu kamkoliv vždy ochotně přiskotačí někdo, kdo jí pomůže, případně popostrčí v jejím duchovním vývoji, a tak je celý film prokládán životními poučkami a moudry, abychom i my neseděli v kině nadarmo a mohli se někam posunout. Bohužel, autoři všech těchto knih i filmů zapomínají na jednu velmi důležitou věc: podobně jako se hladový člověk nenasytí čtením jídelního lístku, neurotik se nezbaví svých problémů čtením psychologických knih, tak ani nešťastný člověk se nestane šťastným podle návodu někoho druhého. A k tomu cestování … už Seneca říkal „Chceš-li uniknout tomu, co tě trápí, musíš být ne jinde, ale jiný.“ Dvě hvězdičky za pár pěkných záběrů a samozřejmě za šamana na Bali :-). ()

efialtes

Ryan Murphy je mysogyn a tohle je jeho pomsta ženskýmu pokolení.Všechno špatně.Je k neuvěření,že se knižní předloha stala bestselerem-taková srágora..Kam ten (ženský)svět spěje... ()

void

Ohromně příjemný film. A možná právě z toho důvodu, že ve mě nevzbuzoval přespříliš silné emoce, mě bavil nad mé očekávání. Pěkně vykreslené hledání; Julia je moc milá a pořád krásnější a Javier Bardem je neskutečný sympaťák. I když byla stopáž zbytečně dlouhá, přišlo mi, že samotné hledání vlastně na Bali neskončilo, teprve začalo. Hrdinka sice začínala objevovat životně důležitou rovnováhu, každopádně to považuji za počátek cesty a k hledané pointě je to ještě pár zastávek.. Nicméně to bylo všechno pohodové a mile laděné - hravá a hřejivá Itálie, izolované a poklidné meditační centrum v Indii i rodinný, komorní styl v malebné vesničce na Bali. Bylo by nesmírně krásné potkávat všude takhle přátelské lidi vytvářející takový kruh bezpečí. ()

veverysiak

Životné a hodnotové preferencie hlavnej hrdinky sú nad môj pochop a ich analýza by zabrala veľa miesta, lenže hodnotiť tento film abstrahovaním od jeho obsahu je nemožné, tak len stručne, nepochybne je pre kopec ľudí, a to nielen ženského pohlavia, takáto cesta k sebapoznaniu atraktívna a lákavá a pri prečítaní či pozretí takéhoto návodu na dosiahnutie perfektnej duševnej rovnováhy sem-tam aj vypotia dáku tú slzu dojatia, lenže toto je len návod pre tých chytrejších, ako vytrieskať ťažké prachy z tých naivných až blbých, ktorí sa im postarajú o kráľovskú doživotnú rentu kúpou spisov preplnených premúdrelými drístami o ceste za zaručeným šťastím, a keď je tých tupcov dostatočný počet, zvýšia si imanie predajom práv na sfilmovanie a tie ich sračky sa dostanú k ešte širším masám, a aj keď to tak nevyzerá, dáko ma to neirituje, akurát tá Julia si to bude musieť vyžehliť, tie dve hviezdy sú za pekné exteriéry, zaujímavú kameru a šikovný strih, takže 40%. ()

ssscream

Chápu, že spoustu lidí tento film nenadchne, ale existují lidé, kteří tak trochu nevědí kudy kam. Netvrdím, že je východisko odjet na Bali, ale po shlednutí poznají, že to jde. K filmu doporučuji sklenku červeného vína. ()

Callie

Bože, nekonečných asi 120 minut jsem čekala na miláčka Javiera Bardema. Jen kvůli němu jsem se protrpěla do konce téhle šílené pí......ny. Tak strašná nuda nebyla k přečkání . Vysloveně ošklivá Julia neměla co hrát, vypadala staře, anorekticky a neuvěřitekně nudně. Ta jedna * jen za Bardema, ale i on tam byl trapka trapná.. ()

barikhartlik

Žádná akce, žádné napětí, pěkní herci, jídlo, klid a mír v duši, láska, pěkné scenérie. Tak nějak si představuji film na nedělní odpoledne. Je to takový ten film, o kterém řeknete dobrý, ale….. No už ho asi vidět znovu nemusím. ()

dancool

knihu som nezvladla, tak som si pozrela aspon film. Niezeby ma nejak extra očaril, ale aspoň som ho dopozerala až do konca a miestami ma aj bavil:) ()

Chonka

Bohužel..ale za dvě...a to jsem se musel hodně přemáhat abych nedal za jedna...140minut je absolutní zádrhel tohodle filmu,zdlouhavé nudné a nezajímavé pasáže jsou ze 70% obsahem filmu a vzhledem k tomu že ani síla makeupu nezakryje babičkovskou tvář Julie Roberts nemá tento film co nabídnout. ()

GzL odpad!

Julii Roberts máme doma rádi, ale tenhle film je asi nějaký omyl. Americký člověk doma tápe, nedaří se mu. Ejhle, vyrazí proto do světa, kde do sebe za pár měsíců vstřebá moudrost několika kultur a je mu z toho hej! To by se normálnímu člověku prostě stát nemohlo. (To je možné snad jen v Rusku nebo v Americe.) A na závěr, jako rána z milosti, ještě ukázka tradiční, americké charity. I když jsou ve filmu hezké záběry a slušné obsazení, za tu totální, průhlednou vymejvárnu mozků. nemohu hodnotit jinak, než naprostý odpad, s doporučením, "promítat jen v Americe, prověřeným Američanům"! ()

Gumeedek

Snad nejen proto, že se ráda dívám na filmy s Julií Roberts, se mi tenhle snímek zalíbil. Má pro mě určité kouzlo a pod slupkou obyčejného romantického filmu se skrývá hluboký význam. Jiní se prostě jen dívají, ale doopravdy nevidí... ()

Monika22

Četla jsem knížku, takže určitě to člověk prostě srovnávat musí. Knížce bych dala 5 hvězd a filmu 4, protože knižka je knížka a některé podstatné věci (alespoň pro mě) mi tam chyběly, některé byly přeházené nebo úplně jiné, ale i tak mám k filmu vztah a dávám mu ****. Kupodivu mi nevadila Roberts, kterou ve filmech nevyhledávám. ()

Rejčka

Jedna hvězda za krásné záběry z Itálie. Jinak ztráta času a soudnosti. Herectví Julie Roberts se kamsi vytratilo už dávno a ani její záchvaty smíchu to nezachrání. Velkým obloukem se vyhnout tomuto dílu. ()

pastousek

V zásadě lehce stravitelný film pro pohodový, klidný, lehce hloubavý večer. Ideálně v kombinaci s lahví dobrého vína. Nemohu proto souhlasit s názorem většiny komentujících a jsem ráda, že jsem nepodlehla předsudkům a Jíst, meditovat, milovat jsem shlédla až do konce. Rozhodně po tomto filmu nečekejte rozuzlení otázky života, vesmíru a vůbec... možná Vám ale pomůže odlehčit myšlenky, vypnout a užít si tak trochu jiný pohled na mírně hedonistickou cestu za poznáním sebe sama. Oku lahodící hodování a gurmánství berte jako "seberozmazlovací" bonus a lásku, tu jako vymazlenou tečku a završení celého tohoto nenáročného a vysoce příjemného filmového zážitku. ()