Po mnohých nezdaroch a rozvode sa 35-ročná Elizabeth so zlomeným srdcom rozhodne absolútne zmeniť svoj život a vydá sa na ročnú cestu okolo sveta, na ktorej chce nájsť samu seba. V Taliansku spoznáva umenie pôžitkov prostredníctvom gurmánstva a priateľstva. V Indii s pomocou úplne neznámych ľudí umenie duševnej rovnováhy. Na Bali sa stane žiačkou starnúceho šamana a naučí sa nájsť rovnováhu medzi svetskými pôžitkami a božskou nadzmyselnosťou. Navyše na svojej ceste nečakane spozná aj svoju pravú lásku. (TV Doma)

Oonika

Příjemný film, krásná romantika. Ale tu nevšední záležitost z toho hlavně dělají prostředí, kde se to odehrává. Protože film, který se odehrává v nějakém exotickém prostředí, je vždycky trochu výherní los. Julia byla velmi příjemná, i když trochu depresivní. A s charismatickým Javierem bych nastoupila do člunu kamkoli :) ()

Petulka88

Nejnudnější díl Cestománie, jaký jsem kdy viděl. Navíc se ho nějakej blbec rozhodl natáhnout na 140 minut, což považuju za přímo tragický omyl. Příběh je totiž tak prostinký, že by měl problém utáhnout hodinový film. Tady je to ale více než dvojnásobná stopáž, takže se po nějaké době člověk začne nudit. A navíc, hlavní hrdinka mi byla naprosto volná, natož aby mi byla sympatická. Ale je to vážně chudák. Vzít si v práci rok dovolené a lítat po světě, to je opravdu krutá rána osudu... ()

Kejdyna

Navzdory veškerým mým antipatiím vůči Julii Roberts se mi to líbilo. Vynahradila mi to krásná Itálie, barevná Indie a dech beroucí Bali! A taky Javier Bardem, jak jinak. Pro mě to byla příjemná romantická komedie, která je správně vtipná a netopí se v romantické omáčce. Na tohle se klidně podívám znovu. ()

Elii

To jsem si rovnou mohla pustit nějakej kulinářskej pořad. A neseděla bych u toho alespoň 2,5 hodiny. Nicméně hudba byla daleko (asi za to ta hvězdička) lepší než jakou bych našla v těch kratších pořadech o jídle. ()

mira.l

Já vlastně nevím, proč jsem tenhle víc jak dvě hodiny trvající film nevypnul po dvaceti minutách:). Dokoukal jsem ho a nakonec musím konstatovat, že si mě docela získal. Ne dějem, ten je .... má to vlastně nějakej děj?? :), ale spíš tím, jak si postava Julie Roberts tu roli užívala při cestování světem a hledání sama sebe, je tam i spousta krásných záběrů, italská část je jedno velké obžerství:)._____ EDIT 13.2.2015 Po zhruba půl roce jsem si ho dal znova a musím říct, že na těch 4 hvězdičkách nehodlám cokoliv měnit. Určitě ne směrem dolů. Mě se prostě líbí, jak si Julia tu cestu/roli užívá, a kdyby nic jiného, tak je k vidění spousta krásných exteriérů a i hudba je vcelku příjemná:). Myslím si, že těch zdejších 56% je poněkud podhodnocených, minimálně o 10% navrch by slušelo víc. Podotýkám, že neznám knižní předlohu a jak nad tím přemýšlím, asi to zkusím napravit... ()

pirulka

Podobné snímky mám rada..keď sa hlavná postava snaží nejakým spôsobom zmeniť svoj život, naberie odvahu, vztýči hlavu a dúfa, že nájde v živote nejaký zmysel a odpovede na rôzne otázky..keďže milujem cestovanie a baví ma spoznávať nové krajiny, kultúru a ľudí.. sledovanie tohto filmu som si vcelku užívala, julia bola super a hoci minutáž je zľahka prepálená "odnášam" si milý a pozitívny dojem :) ()

Maximilianus

Ľahko podpriemerný a nudný psudofilozofický blábol o živote a hľadaní seba samého. Asi by to aj napriek tomu vytiahol na 3*, ale hlavná hrdinka bola tak nesympatická, hlúpa, naivná, povýšenecká, sebecká, trápna a neviem čo ešte američanka, ktorá si myslí, že sa celý svet krúti iba okolo jej šťastia, že sa Julia Roberts musí teraz modliť, aby som ju nevidel v najbližších rokoch v nejakom filme. Pravdepodobne si taký film ani nepustím. Chudák Felipe, snáď ju čoskoro prekukne a vykašle sa na ňu. Javier bol inak šarmantný ako vždy. 5,3/10. ()

Ceberus

Romantické filmy nejsou můj šálek kávy, ale nedá se říct, že by na tom filmu bylo něco vyloženě špatně. Má to příjemný nevtíravý humor, takže jsem se na hodinky nekoukal až tak často - na to, jakou to má stopáž. Film bohužel začíná tím, že se hlavní hrdinka rozvede bez jakéhokoliv zdůvodnění svého rozhodnutí, což jí v mých očích zrovna kladné body nepřineslo. Stejně tak jako obracení se na boha a na vykladače čar z ruky - s takovým přístupem nemůže přijít nic jiného než ukázkové sebenaplňující se proroctví. ()

merlik

Dobrý film s přehnanou stopáží, kterému by slušel zásah střihačových nůžek. Stojí a padá s Julií Roberts a jak moc vám bude sympatický, záleží na vašem postoji k této herečce. Já mám pro ni slabost už od Pretty woman, tak proto těch šedesát procent. Příběh je starý jako sám člověk a plný klišé. Za zmínku stojí i dobré herecké výkony Richarda Jenkinse a Javiera Bardema. Kamera snímá přitažlivé exteriéry a na fotogenických místech ani není co pokazit. Scénář postrádá nějaké zvraty a režie je též nenápaditá. ()

113kw

Film pro ženy, muž asi nedokáže pochopit (i když jeden to režíroval :-) . I když jsem žila zcela jiný život nez hrdinka, řada věcí mne osobně zasáhla - pozitivně. Citlivě zpracované, celková idea se mi líbí. Scénář: Ryan Murphy & Jennifer Salt (screenplay) Elizabeth Gilbert (book) ()

maruli

Shlédnuto v totální kocovině, takže hodnocení zkreslené (směrem nahóru), páč některý scény mě vážně dojaly. A koho nic nedojalo, tak buď neměl náladu, nebo kocovinu, nebo je studenej čumák :) Jinak souhlas, oproti knížce, která je btw skvělá a né že ne, film sotva škrábne povrch a některé myšlenky tam narozdíl od psané verze působí dost přihlouple a lacině. Navíc, mezi napsáním komentu a shlédnutím filmu jsem ještě viděla rozhovor s Julií Roberts, která prohlásila, že se raději s autorkou knihy téměř nesetkávala, protože nechtěla být ovlivněna v tom, jak pojme tuto roli. Inu, svérázný přístup k tomu, jak hrát někoho skutečného - nejlépe o něm vůbec nic nevědět. Mno, škoda mluvit. Tím pádem 4 hvězdy nepřipadají v úvahu, 3 se zdá přehnané, 2 je příliš málo.. :) ()

petr12

Úžasné interiéry i exteriéry, herecké hvězdy a úžasná atmosféra jsou těmi pravými ingrediencemi, které nesmí chybět pohodovémy snímku. ()

chicab8

Zpočátku vypadal koncept poměrně slibně, ovšem vůbec nevyužil svého potenciálu. Julia Roberts je skvělá herečka a byla to jen ona, která mě udržela až do konce. Film sice obsahuje pár vtipných pasáží, ale i ty jsou nakonec přemoženy vleklým vyprávěním, dogmatizací všech známých existenciálních pravd, do očí bijící předvídatelností a přeslazenou rádoby romantičností ... a nasazenou korunou se stává... nestravitelná délka, kill me! ()

_aandyy_

Když jsem četla obsah a viděla na obalu Julii Roberts, řekla jsem si: To prostě musí být trhák! Ale je to pro mě bohužel další takové filmové zklamání. Nevidím větší chybu, než je především nechutně dlouhá stopáž... Jde vlastně o takový romantický poetický příběh plný nových míst, cest, jídla a nakonec také lásky... Jenže kdyby se aspoň opravdu něco skutečného dělo... Hned by byla hvězdička navíc :( Docela škoda, určitě se nabízelo více možností, jak tento námět podat. Trochu zábavněji, možná zavánějíc do komedie, a ubrat z hysterismu. Snad takhle by to došlo dál, takto by se to možná líbilo více lidem... ()

Ewík

Přesně to, co jsem očekávala. Bála jsem se sice, jak to na mě zapůsobí po tolika špatných ohlasech, ale naopak mi často připadalo, že prožívá to, čím si projde skoro každý. Slyšela jsem, že je to spíše pro ženy a že část o Indii by mohla být bez následků vyhozena, ale mně se film líbil, jaký byl a jsem šťastná, že jsem žena. A doufám, že takové zmatení a nevidění smyslu života mě už nepotká, alespoň ne v takovém rozsahu jako Liz. ()

Erian

Z ukázky se mi to i docela líbilo, ale tenhle film je víc než cokoliv jiného holčičí, což se stává synonymem pro hloupý, bezobsažný a dlouhý, k uzoufání DLOUHÝ:( Mám ale ráda Julii, takže místo 2 hvězd tři, ale přece jenom dívat se víc jak dvě hodiny na to, co je už dopředu snadno odhadnutelné, bylo i přes její přítomnost o hubu. ()

Gromit

Nečekejte zázraky a budete (možná) spokojeni. Toto je ryze oddechový film, který stojí a padá s hereckým výkonem Julie Robertsové. A jelikož hraje velmi dobře (o tom, že je stále krásnější nemluvě), stojí poměrně vysoko. P.S. Ale o meditaci se tu toho moc nedozvíte... ()