V jednej predmestskej štvrti, kde sa šťastne žije, okolo domov sú biele ploty, v záhradkách kvitnú prekrásne ružové kríčky, sídli jeden čierny dom, kde ani tráva nerastie. Pod týmto domom je ukrytá tajná skrýša. Tu objavíme Grua, ktorý plánuje najväčšiu lúpež v dejinách sveta. Chce ukradnúť Mesiac. Gru je ozbrojený veľkým arzenálom zbraní, rôznymi vozidlami, pozemnými aj vzdušnými, a je pripravený zvíťaziť nad všetkými, ktorí mu stoja v ceste. Jeho plány sa napĺňajú až do dňa, kým nestretne tri malé, osirotené dievčatá, ktoré v ňom objavia niečo, čo ešte nikto predtým: potenciálneho otca. (TV Markíza)

ConanVJ

Animovaná pohádka Já padouch se mi hodně líbila, má pěknej příběh, slušnou animaci a celkově se na to pěkně kouká. Kolikrát jsem se i u filmu zasmál. Za mě 86% :) ()

spaceboyCZ

Predvidatelna zapletka, jak je u podobnych filmu zvykem, nicmene zpracovana naprosto uzasne, s dokonalym originalnim dabingem a skvelymi miniony =D ()

Anchi

Já jsem u toho usla :( Musím si ho sjet ještě jednou... Za první půlku prozatím 3* / Zlomyslná nápaditá pohádka, se zločincem, kterého vám je tak trošku líto. Edithiny ksichty, hlas malý Agnes ("...and I'll have a pet unicorn" / "IT'S SO FLUFFY!"), nerdí Vector a správně blbí Minions. ()

draggo

V roce 2010 se nám se skvělými animáky přímo roztrhl pytel, a ani Já, padouch jim dobré jméno nekazí. Na rozdíl od ostatních je zde vidět zaměření na mladší diváky, ale naštěstí je v pohodě koukatelný a zábavný i pro dospělejší publikum. Film je to zábavný, správně trhlý (ty šílený vynálezy prostě chci!) a až do konce dokáže nenudit. Vtípky jsou mířeny především na děti, ale naštěstí nejsou přehnaně infantilní, a nebudu zapírat, že jsem se u toho pěkně nasmál. Příběh je taková klasika, aneb jak se ze zlouna stane dobrák. Neříkám, že je to špatně, ale potakových skvostech jako Jak vycvičit draka, Toy Story 3 nebo Legenda o sovích strážcích působí Já, padouch jako takový návrat na zem. Tím nechci říct, že by mě příběh vadil, ale prostě musím srovnávat. Na závěr musím ještě pochválit výtečný český dabing v čele s Jiřím Lábusem. /viděno na DVD: 80% a 4*/ ()

Kryton

Pokud by se film dal směrem jako v jeho začátku - souboje mezi zloduchy o přízeň zlobanky na zlopůjčku na megazloplán - byl by to rozhodně jeden z nejzábavnějších animáků minulého roku. Jenže to by to neměla být Amerika! Otravnější trojici postav jsem dlouho neviděl. Nezáchrání to ani vcelku zábavní pomocníci ani povedený dabing Jirky Lábuse. Velká škoda promarněné prvních 20 minut filmu. ()

Krissty

Tento animák patří k těm lepším.. Ale je to především zásluhou těch malých, roztomilých, žlutých věciček (ZADEK!!!) :D Jinak "Padouch" mi sympatický nebyl vůbec a nelíbil se mi ani dabing (to samozřejmě není chyba původních tvůrců).. Velmi silné 3* :) ()

zdepapepa

Pro mě jako amatérského znalce trop a figur existuje dobré předvídatelno a špatné předvídatelno. Tento film bezkonkurenčně spadá do té první kategorie. Je to příjemná sázka na jistotu, tuplem pokud se vám líbili Úžasňákovi. Užil jsem si spíš příběh "Michaela Scotta s přízvukem" kterak si osvojil 3 dcery, ale podobně jako s Jackem McBrayerem a Sarah Silverman ve Wreck-It Ralph jsem nedokázal v hlavě odpoutat známý hlas od postavy. Naopak až na pár světlých výjimek šli mimoni mimo mě. Líbilo se mi na nich zejména to lidství, protože všichni jsme alespoň jednou blbli nebo budeme blbnout v práci. Nejvíc u mě zabodoval gag se supertajnou pyramidou. Pokud by takhle dobré filmy tvořili všichni konkurenti Pixaru, byl bych jen rád. ()

VojinRyan

Je pekné si spomenúť po 5 rokoch až pri pozeraní Minions, že som tu zabudol dať hodnotenie. Len to zhrniem. Žlté je to najlepšie. 80% - 4*. ()

Z0oMb3E

Tak osobne som dosť prekvapený, čo sa to predo mnou ukázalo. Zaujímavý nápad, prevedenie či animácia to v súčastnosti už nikoho nevzrušuje. Pri dnešných animákoch ide predovšetkým o vtip, a ten v zloduchovi je. Nieje ho až toľko, aby ste si natrhli bránicu, ale na permanentný úškrn to stačí. Po celý film som mal myšlienku, na koho sa mi hlavý hrdina podobá... a potom to prišlo, lightbulb... strýko Fester z The Adams family. Niesom si istý pre koho bol film vytvorený, pretože najmenší nepochopia narážky(asi ako v každom animáku), a pre dospelých je tých narážok zasa málo a dej trocha patetický. Avšak na odreagovanie slušná zábava. ()

SaNcHeZ_cz

Poměrně zábavné, místy klišoidní, místy zase opravdu originální. Když k tomu připočtu poměrně povedené hlasové obsazení a trochu jiný přístup, jedná se o povedenou žánrovku která některými scénami a odkazy lehce vybočuje z řady a vystrkuje růžky. ()

Rosana

Rozhoduju se mezi 2* a 3*. Ja nevim lidi, nápad dobrý, pumprlíci výborní a vtipní, pěkná myšlenka a hloubka... Ale normálně jsem se u filmu nudila. Asi nemám svůj den. Ale tak za plyšové kočičky tři hvězdičky. ()

Paxxx.cz

Docela povedený animák, který po dlohé době přináší vedlejší postavy (tuším, že jim zde říkali mimoňi), které si zamilujete. Despicable Me je místy zábavný, příběh je docela předvídatelný, ale mladšímu publiku se bude určitě líbit pro mě 3+. ()

Greg

“We stole the Statue of Liberty... the small one, from Las Vegas!“ Pohodová podívaná, u které si naprosto skvěle odpočinete. Příběh má jasně dané kladné a záporné hrdiny, celý jde podle jednoznačné příběhové šablony a má obrovské plus – výborně se u ní pobavíte. Film jsem viděl s dabingem a v něm mě nejvíc pobavil suverénní Jiří Lábus (nemůžu srovnat s originálem, ale tento nedostatek určitě někdy napravím). Celý film je na dnešní dobu už očekávaně do detailů graficky propracovaný (stačí jenom pozorně pozorovat mimoně, když se jich sejde víc pohromadě). Právě mimoni a taky Dr. Nefario baví spolehlivě po celou dobu filmu. Neuvěřitelně výstředných postav je ale ve filmu mnohem víc, třeba Victor alias Vector. Několikrát jsem se pořádně zasmál, ale zase tam byly momenty, které byly opravdu pro malé děti (ale pro ty film koneckonců je). I miniscény v závěrečných titulcích tvůrcům vyšly, takže na plné hodnocení to určitě není, ale pokud si chcete odpočinout a pobavit se, určitě tento film nesmíte vynechat ()

MartinezZ

24.12.2010 ~ Pěkná pohádka pro děti, ty nejmenší a nejdětinštější, starší tvorové zas tak nadšení být nemusí. ~ Svět padouchů je krutý. Padouchem nemůže být kdokoliv, ale jen někdo s vytříbeným vtipem, padoušskou myslí a mozkem schopným vyplodit ten nejpadoušštější plán. Gru je obdobou takového padoucha. Bohužel jeho poslední kousky z něj zrovna nedělají špičku v oboru a tak Gru za pomoci své armády hloupoučkých žlutých pidižvíků a geniálního profesora-magora vymyslí plán, jak se na špičku vrátit. Ukradne Měsíc. Za jeho účelem mu profesor sestrojí smršťovač, kterým má Gru v plánu měsíc zmenšit a dovézt na Zemi. Plán je to smělý, jenže Gru není jediným padouchem a jeho největší současný protivník mu smršťovač ukradne. Gru se sice snaží jej získat zpět, ale nemá moc štěstí (spíš kýbl smůly). Tedy až do chvíle, kdy se do přísně tajného a ozbrojeného ležení mladého zloducha dostane trojice dívenek sirotů, prodávajících sušenky. Gru se rozhodne je adoptovat a využít k průniku do báze a uzmutí si zpět svého majetku. ~ Jenže všechny tři dívenky jsou tak roztomilé a ťuťu ňuňu že i Gru podlehne a všichni spolu budou šťastní až do závěrečných titulků. Právě ty jsou nejlepší na celém filmu, protože se zde tvůrci s 3D efektem za pomoci žlutých pidižvíků vyblbnou nejvíce a za to rozhodně plus. Se zbytkem filmu je to už horší. Sem tam se objeví dobrý vtip a nápad, bohužel film je doopravdy cílený hlavně na děti a šprýmy a ponaučení tak patří hlavně jim. Zbytek doprovodu sice nebude znuděn, ale krom grafiky filmu asi nebude moc důvodů aspirace na Oscara. Škoda. i tak se ale jedná rozhodně o lepší animák z poslední doby než právě například poslední Shrek. ()

Wysch

Eh. Já vím, že je to asi pro děti. Ale i to dítě už přece musí bejt totálně zesyflený stejnýma šablonovitýma příběhama s trochu jinejma hrdinama. [oproti dvojce silné tři] ()

Praxis

Překvapivě velmi vtipný animák. Jasně, králi letošního anime roku jsou hračky a drak, ale Já padouch dokázalo udeřit na citlivé strunky komedie. Zezačátku hláška za hláškou, skvělá stylizace dokonale záporné s.ině Gru, spolu s přítomností hyper akční jízdy dokázalo příjemně pobavit a já se začal obávat, jestli tomu fakt nedám pět. Od poloviny nicméně prudké zvolnění a přepnutí na dětsky infantilní kecací animák. Nakonec taktak čtyři hvězdy. Dabing suprovej, volba Jiřího Lábuse se povedla dokonale. Celkově obrovské překvapení letošního roku :-) 75% ()

ArsenalEagle

Příjemná podívaná, u které jsem se krásně vyválel v posteli.. Sice jsem si sliboval větší lahůdku, takže mě to trochu sklamalo - hlavně jasně dané záporné a kladné role, to se mohlo udělat mnohem lépe, ale výborný dabing Steva Carella a Jasona Segela + pár zábavných částí mě utvrdili na 4 hvězdičkách.. 75% ()

Laxik

Prďárna, kterou si napodruhé vychutnáte ještě víc než poprvé aneb sláva za skryté druhoplánové fórky. OUJÉ... /// Jenže napotřetí to je zas nuda zakamuflovaná jen pár dobrými vtípky. Pořád to má pár fajn nápadů, ale člověk by u toho spíš usnul než cokoli jiného. Mimoni tady ale fungují jako prvně (i když nejlepší jsou stále Vector a Gru). ()

Netflix se vzdal práv na další animák

Netflix se vzdal práv na další animák

20.12.2022

Streamovací společnost Netflix nakonec nezafinancuje vznik oznámeného animovaného a ručně kresleného snímku Ember od režiséra Sergio Pablose (Klaus). Důvod pak podle všeho souvisel víc s kreativní… (viac)

Shreka čeká restart

Shreka čeká restart

07.11.2018

Je to sedm let od celovečerního filmu Kocour v botách, poslední snímku ze shrečí série, který v kinech vydělal celosvětově 555 milionů dolarů. Místo klasického pokračování se teď ale studio… (viac)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Mazlíčky čeká pokračování

Mazlíčky čeká pokračování

03.08.2016

Asi vám neuniklo, že se velké hollywoodské projekty točí kolem slavných značek. Jen málokdy se rozjíždí zbrusu nová série, takže potěší, když si něco najde diváckou podporu. Co zcela originálním… (viac)