Nočním New Yorkem obchází děs... Brutální zločinec mrzačí a vraždí striptérky, po jeho dopadení touží policie i podsvětí, ale jejich pátrání je bezvýsledné. Detektiv Wheeler (Billy Dee Williams) podezřívá bývalého boxera a manažera tanečnic Matta Rossiho (Tom Berenger), jenž pod tlakem policie i mafie začíná pátrat na vlastní pěst. (J.Connor)

kkarx

Viděno podruhé a pořád se mi Fear City hodně líbí. Dekadentní atmosféra New Yorku je dokonalá, prostupuje každým záběrem a hudba je skvělá. Příběh podobný Rozparovači z New Yorku, ovšem s tím rozdílem, že je rozehráno více témat. Jednak se film zaměřuje na život barové tanečnice, traumatu nadějného boxera (hlavní postava Tom Berenger) ze zabití soupeře v ringu a nakonec chycením bestiálního vraha tanečnic. K tomu všemu dostala prostor i vcelku zbytečná policie. Vrah se zabývá bojovým uměním (vypadá to na karate) a mrzačení a vraždění obětí si užívá. Před zabitím před nimi vždy cvičí sestavu! Vypadá to sice trochu hloupě, ale vzhledem k tomu že vrah je od reality odtržený maniak, jsem ochotný tomu uvěřit. Hudba je tak dobrá, že některé ne příliš povedené scény dokázala vyzdvihnout nahoru. ()

choze

"Lepší pičky jsem viděl i v zoo u opic." Jako má to fajn atmosféru nočního života v osmdesátkovém New Yorku a Melanie se jako sexy striptérka nebála odhalit své vnady, ale ten souboj bývalého traumatizovaného boxera s kung-fu zmrzačovačem striptérek je už úsměvný bizár a celkově tomu chybí větší drajv. ()

Jester_X

Nevím, čím přesně mě tento film dostal. Špína tehdejšího New Yorku z něho sálá. Temná atmosféra, velká část filmu je v noci, v erotických klubech, všude plno neonů. Hlavní postavy nejsou možná hluboké, ale za to intenzivní tak, jak si představuji tehdejší život ve velkém jablku. Forma a řemeslo snímku nejsou dokonalé, spíše evokují New Yorský (umělecký) punk, což podtrhuje hlavní skladba od člena New York Dolls. A jakkoliv není hlavní zápletka kdoví jak napínavá, do světa tohoto filmu se budu ještě chtít vrátit. ()

J.Connor

Doporučuji se vyhnout otřesné kopii s českých rychlodabingem, která koluje po internetech a zrovna tomuhle filmu ubírá strašně moc, protože minimálně jako retro kousek má Strach v New Yorku slušný vizuál. České kopii navíc chybí asi minuta na konci (možná jen ta má?). Nakonec dávám ze staré známosti 3*, ale mrzí mě, že Ferrara nevyužil slibně rozjetý potenciál. ()

Anderton

Tuctové osemdesiatkové krimi, ktoré prináša inováciu aspoň v tom, že hlavnou postavou je majiteľ agentúry dodávajúcej striptérky do klubov. V každom inom filme by išlo o zápornú postavu, Ferrara ale aspoň touto formou dokáže provokovať. Vrah je v podstate smiešny, ako aj jeho motivácia a spôsoby prevádzania vrážd. Je tu niečo z gialla, niečo zo slasheru, mnoho z klasických drsných kriminálok a tona nahoty. Je to celkom pocitvé béčko, takže pokiaľ máte zafixovaného Ferraru ako artového experimentátora, tak tu sme na inej pôde. Ideálny film na piatok/sobotu neskoro večer. ()

• Film pôvodne vyrobila spoločnosť 20th Century Fox, avšak kvôli veľkému množstvu scén obsahujúcich sex, násilie a užívanie drôg ho predala nezávislej spoločnosti Aquarius Releasing. (beso74)