Jon jde do války o Zimohrad s Remseym Boltonem. Daenerys uzavírá nové spojenectví. (KajusaK)

Z nakrúcania  - D.B. Weiss, David Benioff

tynusxxx_

Nejlepší epizoda této série! Už jsem si tak nějak říkala, že celá tahle série je vlastně o ničem, nic extra zajímavého se nestalo, nedočkali jsme se žádných zvratů, ale Battle of the Bastards nám to vše vynahradila. Opravdu skvělý díl! SPOILER! Mrzí mě, jak se to vyvinulo s Ramseym, jelikož byl jednou z mých oblíbených postav. Myslím, že absence toho jeho sadismu bude časem znát, celé to tam tak nějak pěkně oživoval... Líbila se mi ta část s Rickonem, to bylo opravdu skvělé! Upřímně, fandila jsem Boltonovi, ale i když jsem nakonec nestála na vítězné straně, díl jsem si užila od začátku do konce. KONEC SPOILERU! Uvidíme, jaké další události nám přinese desátý (a bohužel poslední) díl šesté série. ()

darkrobyk

Uf, tak konečně se tvůrci GOT odvázali! Proti tomuhle je Statečné srdce pohádka pro malé děti a bitvy z LOTRa večerníčkem pro batolata. Samozřejmě DRACI vedou! Nebudu předstírat, že ledacos se dá odhadnout (hlavně když víte, že Martin neměl se žádnou postavou slitování a následovníci se snaží jít v jeho stopách), a snad proto jsem spokojen ještě více. Krvavý závěr jistě potěšil nefanoušky jedné z hlavních postav. ()

Necrotongue

Deváté epizodě uděluji své rekordní hodnocení v této sezóně proto, že tvůrci narvali hned dvě bitvy do jednoho dílu, takže se konečně něco dělo, zároveň nemohu žádnou další hvězdičku přidat, protože nesmyslů byla opět strašná spousta. Například: Proč jsem neviděl ty buldozery, kterými někdo v průběhu bitvy navršil mrtvoly do úhledných valů? Proč nechala Daenerys vypálit polovinu města, než zničila nepřátelské lodě? Proč se Jon choval v bitvě jako idiot? Yara a Theon odpluli z Železných ostrovů se stovkou lodí, pokud budu skromný, k ovládání jednoho plavidla by bylo třeba 25 mužů/ žen, takže flotila má nejméně 2500 mužů/ žen. V tom případě je rod Greyjoyů nejmocnějším v Západozemí, protože předpokládám, že s Euronem zůstala většina populace. Sansinu řeč k Jonovi bych shrnul asi takto: "Proč se mě nezeptáš na radu, když o válčení nic nevím?" ()

ArsenalEagle

Asi budu spoilerovat, takže pozor, SPOILER. Zase tu máme "magickou epizodu č.9", což znamená, že buď někdo dobrej umře, nebo bude ohromná bitva - dostali jsme oboje. Bohužel Rickonovi běh alá "zigzag" nic neříká. Co se bitvy, respektivě bitev (Meeren, Winterfell) týká, mohu se jen roztékat blahem. Nevím jestli jsem byl jediný, kdo se divil, že Wun Wun (pro méně zasvěcené obr) nebyl nijak obrněn nebo ozbrojen, nedovedu si totiž představit, že by ho v čele divokých mohl někdo zastavit, pokud by měl v jedné ruce kmen stromu a v druhé štít z několika klád. Každopádně co se stalo, stalo se, Winterfell má opět pána svého rodu, tedy spíše paní. Možná jsem jen očekával Nymerii a její stohlavou smečku, která by ty parchanty stáhla z kůže. Závěrečná scéna byla takovým menším zadostiučiněním :) Ramsey je prostě jeden z nejlepších charakterů vůbec. Troufám si říct, že se jedná o jednu z nejlepších seriálových epizod vůbec, ne-li úplně nejlepší. ()

LEATHERFAC

Ano je to výborný díl až na pár vyložených pičovin že... Za prvé Remsey byl dycky génius všech her a a dycky o  krok napřed. Tentokrát ovšem vymýšlí komplikovanou hru, jak vylákat Jona, přitom se dobrovolně vzdá své největší výhody - a to hradby téměř nedobytného hradu. Proč? A to den před tím Jona poslal s úsměvem někam, ohledně pro něj zjevně nevýhodné bitky muž proti muži s Jonem. Já myslel, že právě k tomu se ty zatracený hradby snad stavějí ne? To jak scénář uděla ještě většího pitomca z Jona, kdy se chudák po smrti toho mladýho mouly vrhne sám proti celé armádě lučištníků... a ještě bez štítu uhhh To fakt hodně zabolelo. Mimochodem vybavuji si scénu kde učí šermovat tuším Olyho a vysvětluje mu důležitost štítu.  Sám si pak do bitvy nevezme ani přilbu ani štít... Plus potom jak se nechají stupidně obklíčit a jen čumí a ani se nehnou aby tomu zabránili wtf? To, že Sansa do Jona reje před bitvou jak úplná debilka a zároveň mu ale zatají svoje tajné eso v rukávu a nechá tak zbytečně pochcípat stovky bojovníků... ehm no... Ale jo nebyl by to ten wau efekt že... Mimochodem, ty brány Zimohradu neměly by být pevnější? To třeba takové Řekotočí s padacím mostem, mi přišlo mnohem bytelnější... Tady stačil jede obr... Takže shrnuto celkově supr pokoukaná, ale pokud tu někdo tvrdí že: "Proti tomuhle je Statečné srdce pohádka pro malé děti a bitvy z LOTRa večerníčkem pro batolata." tak je asi úplně mimo a filmům i bitvám rozumí asi jako koza petrželi... A víš proč milý darkrobyku? Protože oba zmiňované majsterštyky jsou z hlediska logiky bitev téměř pičovinoprosté a to je právě to, co dělá tyto bitvy zcela nedostižné. A kdo si myslí, že GOT je jen o bitvách a to "nudné kecání kolem a intriky" ho nudí, tak zřejmě moc nepochopil, že o čem GOT vlastně je.  GOT je o příběhu, o cestě, cestách, které propojují a rozdělují, začínají a končí a součástí toho jsou i bitvy i kecání. Mě ovšem to kecání baví stejně jako ty bitvy a akce, protože to kecání je skvěle napsané kecání povětšinou... PS: mladej Umber mi tu trochu připomíná Oldmana jako knížete Vlada v Coppolově Draculovi. ()

• Bojová scéna v této epizodě byla inspirována Bitvou u Kann, v níž byli Římané obklíčeni Hannibalem a zmasakrováni. Zmíněný střet se odehrál v roce 216 př. n. l. Dále posloužila jako inspirace Americká občanská válka, která probíhala v letech 1861 až 1865. Režisér Miguel Sapochnik přiznal, že původní inspirací měla být Bitva u Azincourtu (1415), která patří k nejvýraznějším střetům Stoleté války, ale nakonec se ukázalo, že by to bylo příliš finančně náročné. (patrik1177)
  • Keď Jon Sníh (Kit Harington) nasadá na svojho koňa, je vidieť, ako sa jeho meč zavlní. To znamená, že z valyrijskej ocele asi nebude. (Clansman1970)
  • Kit Harington (Jon Sníh) během natáčení této epizody omylem dvakrát uhodil během souboje Iwana Rheona (Ramsey Snow). Kit se omluvil tím, že mu koupil pivo. (vyfuk)