Famílie

• USA Parenthood
Ukážka z filmu 20
Komédia / Dráma / Rodinný
USA, (2010–2015), 73 h 2 min (Minutáž: 41–49 min)

Tvorcovia:

Jason Katims

Peter Krause, Lauren Graham, Dax Shepard, Monica Potter, Erika Christensen, Sam Jaeger, Savannah Paige Rae, Max Burkholder, Joy Bryant, Miles Heizer (viac)

Celý seriál se odehrává v prostředí velké a různorodé rodiny Bravermanových. Svobodná matka Sarah Bravermanová (Lauren Grahamová) se rozhodne se svými dětmi Amber (Mae Whitmanová) a Drewem (Miles Heizer) přestěhovat zpět do rodného městečka Berkeley – a tím se přiblížit zpět svým rodičům a přátelům z dětství. Všichni v multigenerační rodině prožívají strasti života rodičovského a právě společná interakce sourozenců, jejich partnerů a dětí často graduje ke komickým až absurdním situacím. V seriálu se objevuje mnoho různorodých charakterů, díky čemuž se v něm najde každý. (TV Prima)

ariari odpad!

je to len Bčková oddychovka jjedna  ufňukaná anticharizmatická gilmorka  druhá anorektická panovačná Kristína s hlasom ufajčenej bordelmamy ...katastrofa, .Dabing príšerný . horkoťažko pre objektivitu dopozerané 2 časti..ale uff. bez hodnoty, kamery,, strihu, pointy..nudná gýčovina. ten hnusný dedek mi pripomína prepitého alkoholika, ktorému rola akéhosi zaťatého tatka vôbec nesedí. ()

imaginer21

Musím říct, že když byl oznámen vznik nového seriálu s "Gilmorkou", čekal jsem další těžkopádnou a humornou konverzačku, ale toho se mi nedostalo. Chvilku jsem tedy pátral po smyslu celé téhle novotiny (tehdy), ale poměrně rychle jsem tomu přišel na chuť. Roztřesená kamera, (většinou) neznámé tváře, přesvědčivé herecké výkony v každodenních civilních situacích a spoustu citlivých a rozlišných témat, v nichž si každý jednoznačně najde to své... to a mnohem víc učinilo Parenthood něčím mimořádně jedinečným. Každý z členů téhle velké famílie má své kouzlo, vlastní charakter, pevně zrežírovaný vývoj a jednoznačně i své místo v celkové mozaice. Dokázal jsem nepřetržitě koukat až do osudného posledního dílu, který celou ságu dokonale završil tím jediným logickým a nesmírně citlivě smysluplným závěrem, jaký kdy za seriálovou historii kdy kdo napsal. Jeden ze seriálů, který nejen že dokázal zaujmout (a nepotřeboval k tomu žádné speciální efekty nebo hvězdu první velikosti), ale co víc - dokázal inspirovat. Klobouk dolů, Bravermani! ()

stado

Rozhodl jsem se ke sledování tohoto serialu kvuli Lauren Graham a určitě nelituji. Fungování americké rodiny je hezky napsané i zahrané v podání skvělých herců. Rodina, která stojí za každou cenu při sobě. Já nevím, ale takhle bych si přál, aby to fungovalo i v životě. Vše by bylo jednodušší. Moc mě to baví. ()

BaHa

1. série: Prvních pár dílů se to může zdát jako další velký americký sen. Jedna velká spokojená rodina. Hrdiny si během této doby zamilujete a kupodivu Lauren Graham tady není tahounem jako byla v Gilmorových děvčatech. Jenže zhruba v polovině první série se příběh začne vyvíjet na všech frontách, Bravermanovi jsou jedna velká rodina, ale zároveň pět samostatných domovů s vlastními potížemi a příběhem. Ideální seriál na nedělní odpoledne :) 2. série: První polovina si udržela standard té první, druhé polovina jej ovšem zdaleka přesáhla a už se nemůžu dočkat třetí. Takže přidávám poslední hvězdu ()

Matt2626

Prvá séria tohto podareného dielka padla, ani som sa neobzrel a musím povedať že bola výborná. Len nechápem ako mi mohol seriál v ktorom hrá moja obľúbenkyňa Lauren Graham (ktorú iste poznáte z pamätného seriálu Ženy z rodu Gilmorovcov, ktorý bol rovnako skvelý, aj keď v istých fázach trochu nekonečný) tak dlho unikať mojej pozornosti. Obsadenie sa jednoznačne trafilo do mojej krvnej skupiny, scenár je písaný s veľkým prehľadom a inteligentne. Dejová línia rozdelená prakticky na 4 časti štyroch súrodencov a ich rodín kde sa prelína vtip, smútok, prehry, sklamania ale aj veľké víťazstvá . . .no skrátna nemôžem ho nedoporučiť. Každému komu aspoň s časti inklinovali Gilmorovci to bude milovať. K plnému počtu mu skutočne chýba minimum a možno po ďalších sériách prehodnotím. 4.5* ()

athena07

Mám tuhle rodinu ráda, právě proto, že je to rodina, která drží vždy při sobě, ale umí se i nesnášet a lézt vám na nervy. Příběhy ze života, které se mohou stát i vám, veselé i smutné, bez kterých už se neobejdete. ()

lola10

Úsměvné, milé, veselé, ale i smutné, někdy až deprimující a xkrát dohánějící k slzám...Zkrátka seriál o rodině, rodinných vztazích a o všedních záležitostech, které jsou možná spoustě z nás známe. Lauren Graham mě velmi zklamala a zkrátka a dobře jsem z ní měla pocit, že stále hrála Lorelai. Ovšem Peter Krause mi ukázal, že je pan herec, také Erika Christensen se mi velmi líbila, ale kdo naprosto válel a všechny smetl z pomyslného stolu- byl Max Burkholder. Byl neuvěřitelný, na svůj věk velmi nadaný a i když mě jeho postava Maxe velmi dojímala a byly pasáže, kdy bych to nejraději vypnula- jak moc mi ho bylo líto, vždy jsem jen zírala jak perfektně hraje. Klišé vedle klišé, ale někdy je přesně tohle, co potřebujete, když si chcete zalézt do pelechu, nic nedělat a prosmrkat balení kapesníčků :)) ()

Otakara

Super seriál. Jednak kvůli Lauren Graham, která je úžasná, ikdyž její postava by nemusela mít furt v očích slzy (ale patří to k ní). Zbytek postav taky sympatický. Velká rodina, hodně postav, to dává scénáristům hodně možností rozvíjení dalších příběhů. Hodně oceňuju, že se seriál zabývá i něčím vážnějším, autismem. Ukazuje to, jak moc se rodiče, kteří mají autistické děti, musí snažit.... Note - nemůžu si pomoct, ale postava Kristiny je strašně otravná :D Note č.2 - miluju Lauren Graham :D ()

Abcbc

Od herečky úrově Lauren Graham bych čekala víc než unylé plácání se od ničeho k ničemu. Seriál o sexu a ničem jiném. Nuda ()

RojoDiablo

Když rodinný seriál, tak jedině s Lauren Graham :o) Naštěstí to tady není jen o ní, těch kvalitně zahraných postav je tam opravdu spousta a většina z nich je sympatická. Někdy smutné, někdy naopak přeslazené a až příliš americké. Srovnává to však svižnost, vtipnost a charakterová různorodost tohoto počinu. 85% ()

xxamcii

Parenthood jsem brala jako příležitostný seriál, na který jsem se dívala, když zrovna nebylo nic jiného k dispozici. Postupně jsem se k němu ale vracela čím dál častěji a poslední dvě série jsem shlédla během týdne. Je to super seriál ze života, postavy jsou rozličné a v čase se zajímavě vyvíjí, stejně jako osudy všech pokolení rodiny. Z počátku se může zdát, že se nejedná o seriál s kdo ví jak zásadní zápletkou, postupně se ale dějové linie zpestří. Poslední série je hodně dojemná, na někoho možná až moc, podle mě to byla ale vhodně zvolená rozlučková sezóna. Poslední díl je opravdu posledním dílem, který nás seznámí i s dalšími osudy všech protagonistů, což beru jako velké plus, konečně nějaký opravdu ukončený seriál. ()