Battle

(študentský film)
všetky plagáty
Krátkometrážny
Česko, 2009, 21 min

Mladý hiphopový tanečník Dio se účastní tanečního battle. Potkává zde svoji dávnou lásku, jejího současného přítele a také její maminku, která jej nemá příliš v lásce. Mezi jednotlivými tanečními výstupy se otevírají staré rány a v retrospektivních výstupech se odkrývá smutná historie, kterou si s sebou Dio nese jako nesmazatelné prokletí.
Krátkometrážní Battle je absolventským bakalářským filmem Vojtěcha Moravce, nadaného a kreativního studenta Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku. A je to také první snímek o streetdance u nás. (Skejpr)

J*A*S*M

Technicky slušné, ale nezaujalo mě to scénářem, prostředím, herci, choreografií výstupů a vlastně vůbec ničím. Zapomenutelné. (4.10.2010 Lumírova tříska) ()

Skejpr

Bohužel... Battle je možná první streetdanceový film u nás, to je ale také asi jediný zajímavý aspekt tohoto absolvenstkého filmu. Naopak, i navzdory nákladné výpravě působí až žalostně studentsky. Je zcela evidentní, že Vojta Moravec má nadání na technicky slušně vypadající videoklipy (což je jedinná skutečně funkční rovina Battlu), popř. se umí obklopit lidmi, kteří to (jak sám přiznal) udělají za něj. Což je bezesporu určitá režisérská kvalita. Jako režisér, ale i jako scenárista, ale totálně selhává při jakémkoliv pokusu o vyprávění, vývoj děje, nebo popisu vztahu dvou mladých lidí. Alarmující přitom je, že příběh, jako takový, by zabral dohromady maximálně 5 minut. Zbytek je skutečně POUZE a JEDINĚ taneční videoklip, v němž potěší spíše pár drobností (závěrečná jízda), jako celek film nefunguje (už jen proto, že absolutně nezvládnuté a směšné retrospektivní pasáže působí vůči těm klubovým, opírajícím se alespoň o spolehlivý výkon Zuzany Slavíkové, jako pěst na oko). Mordor (interní označení režiséra na FAMO) by se tedy měl do budoucna věnovat tvorbě čistě "bezpříběhových" videoklipů, popř. se vrátit k fabulačním pseudodokumentům á la Turbodiesel. A rozhodně by se měl vyvarovat psaní jakékoliv romantiky, nebo vztahových příběhů obecně. Na ty totiž zjevně opravdu nemá. Ve výsledku o chlup lepší, než Schengen, přesto výrazně slabší, než kterýkoliv z Mordorových nadšeneckých projektů, s "Řepou v hajzlu" (opilecká improvizace na téma "chlap zvrací a zasekne si hlavu v záchodové míse") v čele... ()

Pejpr

Ačkoliv téma streetdancu mi absolutně nic neřiká a Vojtu Moravce nemam rád, tak musím říct, že film je dobrý (sám sebe jsem překvapil s jakým nadhledem jsem na film koukal). Má myšlenku, pointu a streetdance tvoří zajímavou kulisu. ()

Katullka

Zuzanu Slavíkovou obsadit jako drsnou mámu, to snad ne! Ale ano, tento klišé snímek plný keců, co neuvěří 4leté dítě, je prvotina v streetdance stylu. Tak jsem se zasmáli a koukli na ty prachy co se lijou do FAMO. Hloupost! // 36. LFŠ UH ()

Cloud

Dějová linie je plná klišé a njasně oddělených flashbacků. Tancování mne bavilo, otázkou je, jestli by nebylo lepší, kdyby se děj zminimalizoval na minimum nebo rovnou se udělal dlouhý klip. Bez děje, jen plné tancování a hudby by mne to možná bavilo víc. 3 za odvahu. ()

LukyLago

Doufám že to neodstartuje další natáčení filmů o hip hop kutluře pač ani na západě to nejsou kvalitní snímky a v Česku nemají ani co dělat co se týče naši klutury a myslím že mladá generace režiséru by se měla více držet stylu a tématiky tuzemských filmů protože dneska v Česku vznikají mnohem horší filmy než za totality a to vzhledem k tomu že jsou téměř neomezené možnosti tvorby filmu je to dost smutné. Co se týče námětu tak film je vlastně téměř o ničem a scénář je stavěn divnými prostřihy které do děje moc chronologicky nezapadají a co se týče kamery tak je vidět že studenti opět nešetří dynamickou kamerou jak je často vidět u studentských filmů a záměr je jasný aby zachránil film od vzhledu amatérského snímku ale ze statickými záběry se dá udělat krásný film! ()