Až na dno

Nejvýznamnější film Abela Ferrary je příběhem o poručíkovi (Harvey Keitel) který chlastá, znásilňuje, prohrává velké částky v sázkách na baseball a bere heroin. Během vyšetřování znásilnění jedné jeptišky začne reflektovat svůj život. Film byl natočen za osmnáct dní a někdy se natáčelo i skrytou kamerou, kvůli tomu, že produkce nezajistila povolení. (dr.Orlok)

bobin

Je to herecký koncert Harveye Keitela , ale celá tato jeho story je značně depresivní , jeho amorálnost znechucující a celý film je vlastně natočený na efekt. Ale značně působivý. Selanka to ovšem není........nedivil bych se, kdyby to někde zakázali . ()

Riverin

Naozaj veľmi "príjemný" film na zaspávanie. Prvýkrát keď som tento film videla, som nemohla zaspať 2 hodiny a aj keď som zaspala desil ma tento chlap aj vo sne. Po druhýkrát som síce stále žasla, ale zároveň som si uvedomila že okrem chľastu, stávok, drog, masturbácie, krádeží, atď... nemá tento film vlastne žiadny dej, ale Harvey to aj tak drží vysoko nad priemerom. Na Harveyho sa už ale nikdy nebudem môcť pozerať rovnako:D Mimochodom, chcela by som byť pritom keď sa to točilo... ()

AlDelon

Poručík si nebre servítky, jenže neřekl bych že by se jednalo o silnou sondu do určité nízkosti člověka -právě tak jak se mi zdálo že Poručík podsouval a podsouval......a postava poručíka -ten vše prohrál, nemateriálně už dávno, je na dně a nikdy nedokáže pochopit jak může ta jeptiška něco takového odpustit, což je nejsilnější motiv filmu: možnost nebo nemožnost odpuštění.... ()

Vzorin

Ocenuji hlavne vyborny herecky vykon Harveyho Keitela.Vecne snupajiciho, do pekla se riticiho policajta zahral opravdu vytecne.Nadprumerny film a mozna se u nej i nekolikrat cynicky zasmejete. ()

MaideN-SK

Klobúk dole pred bravúrnym výkonom pána Keitela. Scéna s Ježišom v kostole podľa mňa patrí k jedným z najlepších vo filmovej tvorbe a mohlo by sa to premietať v hereckých školách ako dokonalý príklad method acting-u. Skvelý dej, skvelá atmosféra... jednoznačne 5 hviezdičiek. ()

meeow-glee

Ať se ve Vašem bytě, domě nebo na zahradě stane cokoli, nechcete, aby to řešil Špatnej Poručík Harvey Keitel. Podobně jako v Lumetově snímku Serpico zde pranýřuje Scorsese odvrácenou tvář newyorských policejních složek. Neukazuje ale zkaženost celého systému, vystačí si s případem jediného člověka. Bezejmenný kriminalista šňupe, kouří a láduje do žil vše co běží okolo, masturbuje na ulici a Ježíšovi vynadá do zkurvených hajzlů. Drsné reálie a skvělý hlavní herecký výkon bohužel oslabuje zápletka, nad kterou scénárista v půlce usnul (nebo si sjel lajníka?). Navzdory tomu je to zajímavá sonda do ranných devadesátek na východním pobřeží. Bez obalu. ()

RXP

Námet to bol výborný. Chemického boha vyznávajúci policajt bez jediného ideálu, ktorý sa brodí stokami New Yorku.To je však na zaujímavý film málo.Miesto zapletenej detektívky s množstvom napätia som videl akurát oficíra,ktorý si až príliš často pudroval nos,gambloval a popri tom všetkom robil Nič.Čo je veľká škoda,pretože keby to malo dobrý dej a premyslený scenár,tak tomu vrazím 5-hviezdičku,takto dostane len dve: za amosféru(bohatého New Yorku) a za najväčšie množstvo požitých drog štátnym zamestnancom. ()

sutorovic

vo všeobecnosti ľudia pojem "geniálny" už načisto znásilnili.. používajú ho na všetko, čo sa im zdá nadpriemerné a potom keď človek chce ten pojem seriózne použiť na označenie niečoho geniálneho, nikto si to extra nevšíma.. v mojej ohrádke to tak samozrejme nefunguje, genialitu sa snažím udržiavať v čistote a lepiť ju niekomu na čelo len vo výnimočných prípadoch. Výkon Harvieho Keitela je geniálny. ()

MimiXus

Bad Harvey je středem filmu. Jeho výkon je tak famózní, až jsem se divil, že jsem se o něm nedočetl někde dříve. Myslím, že pro ty, kteří považují Harveyho Kietela za jednoho z nejlepších herců současnosti je povinnost vidět jak masturbuje na ulici před náctiletémými dívkami, aplikuje drogy na všechny způsoby nebo fuckuje Boha. Ale nemyslete si! Toto není osa filmu. Ač se to někomu může zdát tak šokovat není hlavní náplní snímku. Zkaženost a hanebné scény, v čele se znásilněním jeptišky v kostele, zapadají do filmu velmi nanásilně. Film ukazuje spíše zkaženost amerických velkoměst a společnosti, která jedince jako je náš poručík produkuje. Nicméně, film má jednu obrovskou nevýhodu a to, že ho asi jen tak neseženete v české verzi resp. titulky. ()

kaladze77

Samotný film pre mňa v čase zhliadnutia bol o niečo lepší od stredu, nemá ani story ako takú, hneď sa ponoríme do života policajta, koho ledva zaujíma jeho rodina, nevedno prečo je závislý na drogách, pije, iné charaktery nepredstavia vo filme (rodina, žena od ktorej dostáva drogy Zoe Lund atď.) ale Harvey Keitel ako to vedel zahrať a jeho hra urobí unikátnym tento tzv one man show film. Režisér a scenárista cez jediného človeka ukáže ten trpký osud, ktorým špinavé mesto urobilo z toho chlapa špinavého policajta (príklad "špinavosť" veľkomesta je dobre znázornená aj v Scorseseho Taxikárovi, aj keď toto je trocha iná kategória filmu) SPOILER: tento poliš nectí nikoho a nič, len na tom mu chodí rozum ako si môže zašukať s prostitútkami, ako sa napiť, vo veľkom tipovať a ako sa môže napichať a zdrogovať hoci aj z fotky svojej malej dcérky, je síce katolik nectí ani cirkev KÝM sa nezapletie do prípadu, kde znásilnia jednu mníšku, na začiatku aj toto berie skepticky oproti kolegovcom, ale ako začuje ako sa mníška spovedá kňazovi, akoby sa v ňom dačo pohlo a otočilo, najpr nechápe ako im môže mníška odpustiť a aj pri samotnom osobnom stretnutí iba vtedy zistí aké veľké slovo je odpustenie a pykanie, samozrejme pritom že sa mu zrúcal úplne život keď v halucináciách uvidí Ježiša. Keď sa dozvie ktorí boli páchatelia ktorí znásilnili mníšku, ukáže im aké je páchať niečo voči bezbrannému, myslím nato keď sú spútaní a mieri na nich zbraňou, ALE namiesto toho akoby to urobil ukážkový policajt že by ich zobral dnu na políciu, alebo ako špinavý policajt ktorý prejde aj cez zákony a zabil by ich ako psov, namiesto toho ich zaženie na autobus aby nepáchali viac zločinu v meste a nech sa zbavia "špinavosti" mesta (ak ich už tej kliatby nevie vyslobodiť - niečo sa obráti v hlavnej postave). To či to bude dlhotrvajúca zmena na správnu cestu sa už nedozvieme...To bol jeho osud, možno preto lebo sám si to zapríčinil a možno aj preto lebo keď sa už aj chcel zmeniť už bolo neskoro KONIEC SPOILERU. Samotný film je zaujímavý na začiatku, ale opakuje sa čertové kolo sex, alkohol, tipovanie, drogy takto by som hodnotil film možno na 3 *** ale kvôli tomu že Keitelova hra je fantastická 5 *****, celkovo za film dávam 4 ****. ZAUJÍMAVOSŤ: Tá kočka Zoe ktorá mu dodáva heroín, bola aj v skutočnom živote závislá a stála pri heroíne celý život. Herečka umrela na predávkovanie v Paríži v roku 1999, 7 rokov po filme. Po rokoch som prehodnotil film stále mi to ostalo niekde v hlave, hlavne záver, takže 5 ***** ()

freebob

Na tento nezávislý prý skvost jsem se těšil,ale nakonec mě film docela dost zklamal.Uz jen protože ho sehnat byla opravdu fuška.Tolik velebený výkon jindy výtečného Harveyho Keitela mi přišel takový... divný.A málo využitý potencionál amorálního poldy.Škoda.Namět by to byl dobrý,kdyby byl pevněji uchopený.Ale ona i verze s Nicolasem Cagem byla nic moc. ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Kdysi dávno existovaly plány učinit z drsné krimi Bad Lieutenant/Poručík s Harvey Keitelem v hl. roli filmovou sérii. Snímek z roku 1992 měl sice přísný mládeži nepřístupný rating, diváky si však… (viac)

Zlý polda a hodný lupič

Zlý polda a hodný lupič

18.05.2008

Bod zlomu 2 a nová verze téměř zapomenuté hardcore pornografické kriminálky? Ano, v dnešní novince se dvě klasiky ze začátku 90. let dočkají remaku a pokračování. Nic s tím nenaděláte, už se začínají… (viac)