Až na dno

Nejvýznamnější film Abela Ferrary je příběhem o poručíkovi (Harvey Keitel) který chlastá, znásilňuje, prohrává velké částky v sázkách na baseball a bere heroin. Během vyšetřování znásilnění jedné jeptišky začne reflektovat svůj život. Film byl natočen za osmnáct dní a někdy se natáčelo i skrytou kamerou, kvůli tomu, že produkce nezajistila povolení. (dr.Orlok)

Aere

Taková porce deprese a zahořklosti se jen tak nevidí. Myslete si o mě, co chcete, ale hltal jsem každou minutu. Naprosto fenomenální Keitel! ()

Everyone

Za hlavní roli měl Harvey Keitel dostat cenu nejprestižnější. To, co ve filmu předvádí, bere dech. Postava dekadentního poručíka je napsána (a zahrána) báječně a do kontextu filmu se hodí jako prdel na hrnec, až mám pocit, že je to napsáno dle skutečnosti. A to už je fakt síla, jestli se někdo takto spustí v reálu. ()

agassi68

Harvey Keitel vynikajúci ako vždy, ale sám to celé neutiahol. Sračky, v ktorých žil, šli nejako mimo mňa. Asi pozerám príliš veľa depresívnych filmov... ()

dainio

Jeden z nejlepších výkonů Harveyeho Keitela. Právě na něm stojí celý film. Stává se tahounem celé stopáže a dává snímku nový rozměr. Abel Ferrara natočil opravdu hodně negativní film. Drogy, sex, sázení = sebedestrukce. Asi takhle nějak, bych to shrnul. Příběh totiž není moc valný, není vlastně ani moc propracovaný. Spíše je to vše zaměřené na psychologické analýze drogově závislého poručíka, který se vědomě ničí. Scény, kdy je mu vpichován heroin, masturbuje na veřejnosti, neúspěšně sází a nadává do zkurvených hajzlů, zjevu Ježíše Krista, se mi navždy zapsali do paměti. Zde opravdu není debat, ohledně věkové přístupnosti. "18"ka je jasná. Hodinu a půl trvající deprese opravdu stojí za to. I proto se z tohoto filmu, stal takový kult. ()

longercz

Budu asi jeden z mála lidí kterým se celkově líbil asi více remake, ale uznávám i tento první díl a obzvlášť herecký výkon hlavní postavy. ()

Slavomír

Policajt, ktorý si to za volantom vráža do nosa každú chvíľu, fajčí crack, stávkuje a prehráva, je odporný a veľmi ZLÝ. Proste pošahaný neurotický magor...v Keitelovom podaní na nezaplatenie. ()

papri

Docela hodinová a půl pěkně natočená deprese. Keitel je policajt jakýho bych nikdy nechtěl potkat či ještě hůř od něj pomoc. Zvlášť on je hlavním tahounem filmu, vubec nezmizí ze záběru,nejvíc se mi líbilo snímaní kamery ze zadu na Keitela. Jeho vynikajícně zahraná role mě tak nachtla že bych ji zařadil do mých nejoblíbenějších filmových rolí v mé desítce.Jediným záporem filmu je slaboulinkatý scénář, ale vzhledem k hereckému výkonu Harveyho a zneklidňujicí atmosféře, výborný kameře mi to ani moc nevadilo. Chvílema mi to připomínalo Taxikáře či Špinavé ulice. A jsem velice rád že jsem si tento nedostupný film,který snad ani nebudou dávat nikdy v televizi sehnal, protože se na něj rád ještě podívám. ()

crjules

Mistrovske herectvi Harveye Keitela ve filmu jenz sedne malo komu. A ja jsem zvedavy jak dopadne pripravovany remake teto oldschoolovky a zvedavy dvakrat jsem, jak si s tim poradi Nicolas Cage... ()

Rodin

Nevím tedy, zda byl film natočen za 18 dní, nicméně Harvey hraje, jako by to natočil v kuse v jednom záběru a v jednom drajvu, který je ovšem vynikající. Ostatní mírně vázne, ale za sebe dávám poctivých 80%. ()

Indyi

Uvědomuji si, že jsem hodnocení trochu přestřelil, ale nešlo jinak. Harvey Keitel sám o sobě si zaslouží 5* a film tak 3*, z čehož mi vycházejí 4* (Abele Ferraro poděkujuj Keitelovi...) ()

john.h

Takový hodně drsný, špinavý, ale jen lehce nadprůměrný. Harvey Keitel je skvělej, zvlášť v honicí scéně je vážně super odpornej, a hlavně díky němu je film nad průměrem a udržuje diváka u sledování. Jinak to je celkem o ničem. Mít to trošku ucelenější děj a hlavně děj s nějakou hlavní zápletkou, tak by to mohlo být skvělé. Potenciál v tom je. Takhle to je jen takové nemastné neslané nahlédnutí do posledního tažení policajta, kterej fetuje, honí si ptáka při kontrole občanky a do toho sází těžký prachy na zápasy baseballu, který samozřejmě prohrává a nemá je jak vracet. Vedlejší postavy a jejich rozvoj veškeré žádné. Keitel občas s někým vede dialog, ale kdyby ve filmu žádný dialog nebyl, dopadlo by to stejně. Koho to šukal na začátku ve trojce? Co to bylo za štětku co s ním pořád fetovala? Proč mu nějaká domácnost plná černochů dá krabici plnou peněz? Jak přišel na ty dva násilníky? Nějak jsem se v tom ztrácel, protože vedlejší postavy byly totálně nevýrazné a maximálně upozaděné. Je to taková one man show s minimálním náznakem děje, která by zasloužila lepší scénář a propracovanější režii. Takhle to působí i na pouhou hodinu a půl jako moc dlouhá podívaná. Na všechny ty zvrácenosti a gradaci problému hlavního hrdiny (což je jakože děj celého filmu) by stačilo tak dvacet minut. ()

Brooks

Chabučkou dejovou vrstvou obalená a všedným TV vizuálom nakrútená historka o amorálnom, skrz-naskrz prehnitom policajtovi prežívajúcom peklo v žumpe New Yorku. Zaujímavou a historicky hodnotnou ju robí len Keitelova odpudivá kreácia, zasluhujúca nejaké ocenenie. ()

Stanix

Harveyho veřejné filmové obnažování těla i duše aneb prezentace fízla v totálním rozkladu. Na one man show se celkem dobře dívá, ale dějově je to takové poloprázdné. ()

Pauliee

Moje druhé stretnutie s Abelom Ferrarom nedopadlo podľa mojich predstáv a bol som sklamaný. Bad Lieutenant je príbeh o policajtovi, ktorého život je v troskách. To vnímame my ako diváci a Harvey si to začne uvedomovať až neskôr. Má rodinu, ktorá ale preňho nieje vôbec dôležitá, preto ju vo filme vidno len veľmi málo. Dôležité sú pre nášho policajta hlavne drogy a peniaze, ktoré stávkovaním prehráva jedna radosť. Pre mňa je jednoznačne najlepšia scéna z filmu keď príde k autu, v ktorom sedia 2 mladé krásne slečny. Začne sa ich nepríjemne vypytovať a zistí, že dievčatá nemajú vodičák a zobrali otcovi auto, ktorý o tom nevie. A Harvey namiesto toho aby ich pokutoval si začne na nich masturbovať. Alebo vezie svoje malé deti do školy a v pohode pri nich fuckuje a keď vystúpia si šňupne. Taký je poručík, ktorý nemá zábrany. Čo ma najviac štvalo je príšerne pomalé tempo najmä v druhej polovici. Možno som len nebol dobre naladený na tento film, ale bohužiaľ som sa pri tom nudil. Avšak tento film stojí za pozretie ak nie kvôli niečomu inému tak určite kvôli famóznemu výkonu Harveyho Keitela. ()

pestak

Harvey Kaitel tu hraje policistu,který je infikován vším proti, čemu má bojovat. Realistický pohled do bohem opuštěného světa prostituce,drog,hazardu,kde naděje na spásu je takřka nemožná. ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Kdysi dávno existovaly plány učinit z drsné krimi Bad Lieutenant/Poručík s Harvey Keitelem v hl. roli filmovou sérii. Snímek z roku 1992 měl sice přísný mládeži nepřístupný rating, diváky si však… (viac)

Zlý polda a hodný lupič

Zlý polda a hodný lupič

18.05.2008

Bod zlomu 2 a nová verze téměř zapomenuté hardcore pornografické kriminálky? Ano, v dnešní novince se dvě klasiky ze začátku 90. let dočkají remaku a pokračování. Nic s tím nenaděláte, už se začínají… (viac)