Navždy v mojom srdci

• Česko Smrt a život Charlieho St. Clouda (viac)

Pri tragickej nehode neďaleko cintorína zahynú 15-ročný Charlie (Zac Efron) a jeho mladší braček Sam (Charlie Tahan). V momente, keď vstúpia „na druhú stranu" si prisahajú, že spolu ostanú navždy. Lenže... Vďaka oživovaniu záchranára Floria (Ray Liotta) sa Charlie opäť vráti medzi živých, pre Sama už však akákoľvek pomoc príde neskoro... Ani o päť rokov neskôr sa jeho hlboko otrasený starší brat s tým, čo sa stalo, nedokáže vyrovnať, pracuje na cintoríne a zo všetkých síl sa snaží dodržať daný sľub – nikdy Sama neopustiť. Vďaka daru vidieť duchov a môcť s nimi komunikovať temer každý deň „navštevuje" svojho brata a hrá sa s ním. No keď do jeho života vstúpi živé striebro menom Tess (Amanda Crew), Charlie akoby sa po prvý raz od tej prekliatej nehody prebudil zo stereotypu, ku ktorému sa sám dobrovoľne odsúdil. Keď však odvážna dievčina, ktorá je talentovanou jachtárkou, po strašnej búrke zmizne na mori, Charlie sa bude musieť rozhodnúť, či dokáže konečne nechať za sebou minulosť - a začať veriť v budúcnosť... (TV Doma)

Lamiczka

Vcelku příjemná romantická podívaná, v jejíž hlavní roli se představí známý idol dívčích srdcí – Zac Efron. Zac se drží zajetého standardu hodného hezounka s upřímným kukučem. Docela by mě zajímalo, zda-li umí zahrát i něco jiného. Na druhou stranu jeho herecký výkon není vůbec špatný, musí přece utáhnout celý film, jen už je lehce stereotypní. Ráda bych ho pro změnu viděla v jiném žánru. Trochu mi vadí malý prostor pro další herecké role. Více prostoru dostává pouze dívka, do které se Charlie zamiloval a která je mi velice sympatická; a jeho zesnulý bratr, který mi ke konci začal už dost pít krev. Zbytek vyplňuje rádoby kreativní kamera. Bohužel i vcelku zajímavý nápad na to, že někdo vidí mrtvé lidi, dost nevyužitý a promarněný. Rozhodně to z ruk scénáristů nebyl dobrý a domyšlený tah. Pokud se přenesete přes stigma Muzikálu ze střední, které si Zac celou dobu sebou táhne a zdá se, že se jen tak neodlepí a rozhodnete se podívat na romantiku k nedělnímu kafíčku, směle do toho. Pokud ovšem očekáváte kvalitní dialogy a inteligentní scénář, tak to musíte šáhnout do jiné poličky. ()

Ryuuhei

Efrona jsem si donedávna spojoval akorát s jeho dřívějšími rolemi ve filmech, které mu zrovna nedělaly ten nejlepší obrázek. No, ale jsem tak nějak už 10 let pozadu, protože zde dokázal, že není vůbec špatný herec - naopak. Film jako takový má svá pro i proti. Děj je dojemný a dokáže ohromně překvapit, stejně tak i napnout. Na druhé straně toho všeho je to zkrátka jeden velký nesmysl - vůbec si neláme hlavu s tím, co je a není fyzicky možné. Duchové jsou jen představou, ne něčím hmotným, s čím by se dalo házet míčkem, či dokonce dělat všelijaké nekalosti. A v těchto blbostech se děj plácá v jednom kuse a člověk občas neví, zda jen o výplod hrdinovy choré... pardon, obdarované mysli, nebo nějakou pokroucenou realitu (viz plavba na jinak nefunkční lodi). Ale tak nějak chápu, že na realističnosti film nestavěl a naopak tu druhou, fantastickou stránku, vystavěl nejlépe, jak mohl. Takže ano - doják dobrý, ale logiku v tom nehledat! ()

KOZEL84

Zacova milá a jeho pubofanynky sou z tohodle určitě vlhké až na chodidlech a i vemě asi někde hluboko,zašlapaný a zadupaný dříme romantik.Já si tohle občas dám rád a že tohle je hodně,-II-,hodně,-II- a ještě jednou hodně romantický filmec.Zac jako herec mi nepřipadá úplně ztracený a něco by v něm i mohlo být.Taky asi pomohlo to,že Amanda Crew se mi -II-,-II- (;)) líbí. ()

LuciusWlk

Toto je snímek pro deštivé nedělní odpoledne. Pokud máte rádi romantické snímky, nebude vás nudit. Ono je to spíš pro dívky a ženy, ale co, koukatelné to bylo. Nádherné prostředí, jachty ( má slabost ), a především příběh, který mě nenapadlo s něčím srovnávat ( bráno jako celek ). Dialogy jednoduché, někdy až moc jednoduché. Do kina bych zrovna neutíkal, ale na nějaký ten blátivý den podpořený sentimentální náladou to ujde. ()

Ant

Nic nového nepřinášející a předvídatelný film, který měl pro Efrona znamenat přesun k dospělým rolím. To je ale trochu silné slovo, protože tak velké ambice tenhle film nemá. Ale je třeba říct, že to není vůbec herec k zahození a pořádná vážná role na něj možná někde čeká. Samotný film není žádné mistrovské dílo, ale jako oddechovka na víkendové odpoledne je to akorát. ()

• Zac Efron sa zriekol úlohy vo filme Footloose (2011) a krátko nato prijal úlohu vo filme Charlie St. Cloud. Svoje účinkovanie potvrdil počas udeľovania ocenení Kid´s Choice Awards 2009. (ThomasCrown)
  • Na rolu Sama St. Clouda sa uskutočnil otvorený internetový kasting. (ThomasCrown)
  • Diváci pred testovacím premietaním obdržali lístky s názvom filmu Radio Prom. (ThomasCrown)