Skupina mladých Američanov bráni svoju krajinu pred útokom severokórejských vojakov a snaží sa ukoristiť ich novú tajnú zbraň, ktorou zaútočili na Spojené štáty. Príbeh sa inšpiroval filmom Červený úsvit z roku 1984 s Patrickom Swayzem v hlavnej úlohe... Počas jedného pokojného dňa zasiahne malé americké mestečko v štáte Washington absolútne nečakaná severokórejská vojenská invázia. Akcia agresora sa odohrá tak bleskurýchlo, že obyvatelia nemajú čas zistiť, čo sa vlastne odohráva. Pozorujú len surrealistické obrazy vojenského výsadku nepriateľa, ako ozbrojení vojaci na padákoch klesajú z oblohy na ich mesto. Nevedia, že je to okamžitá odveta za americkú inváziu v Severnej Kórei, ktorá sa odohráva v tom istom čase. Bez varovania sa tak Američania stanú zajatcami a väzňami nepriateľa vo vlastnej krajine. Malej skupinke študentov - patriotov sa však podarí zachrániť pred internáciou. Rozhodnú sa, že si svoju slobodu nedajú len tak vziať a okupačným jednotkám sa odvážne postavia na odpor. Ukryjú sa v okolitých lesoch, trénujú a pripravujú sa na partizánsku vojnu. Ich cieľom je získať novú tajnú zbraň, ktorou Severná Kórea zaútočila na Spojené štáty, oslobodiť svoje mesto a získať späť slobodu. (oficiálny text distribútora)

Dzejar

Scifi pičárna ! ! ! USA přepapadne Severní Korea . . . Úplně v poho tam udělá výsadek pár šikmookých pičusů kteří se tam začnou roztahovat. . . . To opravdu mozek ač prochlastaný jako ho mám já nebere . . . Raději si pustím pořad RADY PTÁKA ROSOMÁKA ()

Kolda.o

Original mi prijde zabavnejsi. Mozna s vetsi dusi ikdyz vetsim patosem. Remake je proste akcnak na jedno pouziti. Palec nahoru za obsazeni. ()

Filmyx

Nemůžu dat odpad, jelikož jsem kvůli trapnosti předchozí scény film nekolikrat prepla a vrátila se k němu az po chvili, jen z masochisticke zvědavosti jak tu stupiditu tvurci ukončí, tudíž je možné že mi vsechny ty dobre scény kvuli tomu unikly. ()

Pollini

Amerických filmů, kde samozvaný hrdina zachraňuje svět, už natočili snad tisíc. Už je to ale tak ohrané, že to divákovi způsobuje hroznou nudu. Hlavní hrdina ma ke svým partyzánům patetický úvod o vlasteneckém boji proti utlačovatelum, který na konci zopakuje jeho bratr. A konec, nic víc. ()

neo101

každý film, kde hrdina američan odpraví komunistu je dobrý :-) Původní snímek byl geniální v tom, jak nesmyslně celá ta invaze probíhala a toto je kopie jen s korejcema a i ti rusáci se tu blísknou. Akce je plno, studenti se snaží a upřímně, kdo by nechtěl tý holce z céčka ukázat, že dokáže vykosit okupující armádu a ještě ji vysvobodit se zajetí. ()

xyran odpad!

Stejně tupé "dílo" jako budovatelské filmy za totáče. Agitka o neohroženosti, nepřekonatelnosti a dobrých úmyslech - zkrátka na zvracení... ()

DarkSikorski

Žádné představy o tom, že by původní snímek, byl nějakým perfektním klenotem. Ale vzhledem k době, proč ne. Ale tohle? Trapný obšleh, postrádající kouska originality. Aspoň, že akční scény jsou obstojné. ()

d-nao odpad!

Na čo je toto dobré? To sa dnešný Hollywood nezmôže na niečo nové, originálne a stále musí kopírovať staré klasiky? ()

aneta105

Zdálo se mi to a nebo ne: Bez nápadu, bez dobré akce, herecké výkony podprůměrné a dějově slabé. Řečeno ve zkratce, ale úplně vážně. Zkrátka jsem očekávala víc a ono to bylo prostě naopak, 40% ()

roabe

Zajímavé sledovat to v protikladu se skutečností, že my jsme se nebránili v roce 1938 ani 1968... Bylo to sice naivní, ale mělo to slušný spád i akci a mně se to prostě líbilo. Divný, že to u nás nebylo v kinodistribuci, dostanou se sem horší věci... ()

freddy_k

Partizánsku vojnu vedú študenti zo štátu Washington, ktorá je liahňou ľavičiarov v USA. To si tvorcovia tohto paškvilu snáď robia srandu. ()

iggy_pop

Nová verzia 80.- kovej klasiky pre diváka nového milénia. Miera naivity je ešte vyššia ako v pôvodnej verzii, zato pribudlo krvi, násilia a nový útočníci, tenokrát zo Severnej Kórey. Z hereckej zostavy má potenciál zaujať iba Hermsworth a namachrovaný Dean Morgan. Zvyšok partie mladých rebelov sú len milé tváričky do počtu. Film tak zaujme asi len diváka "nepoškvrneného" originálom, alebo fanúšikov/-čky Chrisa Hermswortha. ()

milos.bradik odpad!

Pokud někdo miluje střílení a výbuchy, tak prosím, ale kdo čeká nějaký logicky se odvíjející děj, tak nenajde nic. Ten film jsou totiž pouze střílení a výbuchy. Už ten začátek, kdy severokorejská armáda obsadí USA a na odpor se jí postaví pouze několik teenagerů, to je naprostý nesmysl. ()