Sovětský Svaz nekrvavě a bez boje obsadil USA. Očima tří hlavních hrdinů se seznamujeme s tím, jak by vypadalo USA v područí SSSR. Devin Milford měl před okupací reálnou šanci stát se prezidentem USA. Po okupaci, se kterou nesouhlasil, byl uvězněn v zajateckém táboře. Andrej Denisov z KGB je správcem pro americkou centrální administrativní oblast. Jeho pravou rukou je generál Samanov, který řídil operaci vedoucí k obsazení USA. Peter Bradford má na starosti Nebrasku a spolupracuje s okupanty z důvodu lepších podmínek pro občany státu Nebraska. Je však pod drobnohledem tajné služby SSSR, protože je nezávislý a lidmi velmi respektovaný, čímž může být potencionální hrozbou spojenou se vznikem hnutí odporu. (oficiálny text distribútora)

Kajuga odpad!

Seriál jsem poprvé viděl ještě koncem osmdesátých let. Neskutečný, zoufalý brak, nezajímavé zápletky. "Zlí" Rusové se chovají, jak dementi. Jediný klad byl ten, že se podařilo nastavit a udržovat ponurou a zlověstnou atmosféru s pocity beznaděje. Situace plné emocí patosu (viz např. scéna, jak se strhával z kafeterie nápis "Cafe" a majitelka vyšilovala) se táhly celým filmem, byly dlouhé, aby si tu hrůzu a beznaděj každý vychutnal. Škoda špatného řemeslného zpracování a nepřesvědčivých hereckých výkonů (hlavně sovětských vojáků). Musím přiznat, že výborným tahem bylo angažování Krise Kristoffersona, protože hlavně v USA díky tomu dosáhnul seriál toho, kvůli čemu byl zamýšlen. P.S. Zajímavé je to, že tento seriál se vysílal i v SSSR. ()

• Niektoré scény sa natáčali aj na jednej funkčnej železničnej stanici v meste Hamilton. Po skončení natáčania sa Kris Kristofferson zamestnancom poďakoval a odmenil ich troma krabicami šampanského Mumm's. (Real Tom Hardy)
  • V scéne recitovania sľubu vernosti davom sa ho museli komparzisti naučiť naspamäť, nakoľko sa natáčalo v Kanade. (Real Tom Hardy)