Transformers - Temná strana Mesiaca

• Slovensko Transformers 3 (viac)
USA, 2011, 148 min

Réžia:

Michael Bay

Scenár:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (viac)

Pred mnohými rokmi posádka prvej americkej mesačnej expedície Apollo 11 objavila na Mesiaci mimozemské vesmírne plavidlo a múdro si to nechala len a len pre seba, respektíve pre tajné služby. Podľa Autobotov, ktorí už dvakrát dokázali ochrániť pozemšťanov pred ničivou inváziou ich zlých konkurentov Deceptikonov, to ale bola zásadná chyba. Chyba, ktorá by mohla zničiť celú našu civilizáciu, ak nám Autoboti znovu nepomôžu. Okrem starých známych plecháčov vedených Optimom Primeom a Bumblebeem sa na scénu vracia ich najväčší ľudský spojenec Sam Witwicky (Shia LaBeouf), životom a bojom s robotmi ostrieľaný mladý muž, ktorý chce zo všetkého najviac konečne začať žiť normálny život – podľa možností so svojou novou, mimoriadne atraktívnou priateľkou Carly (Rosie Huntington-Whiteley). Tá sa, nanešťastie, stane príčinou Samova ďalšieho angažmánu v nekonečnom súboji medzi Autobotmi a Deceptikonmi. Tí sa totiž rozhodli zlikvidovať celé Chicago, v ktorom sa Carly práve nachádza, a tak sa Sam chtiac-nechtiac musí do tohto mesta vydať, aby sa ju pokúsil zachrániť. A popritom, ako malý bonus, i celú ľudskú rasu! (TV Markíza)

fixaman

Na Transformers 3 jsem se těšil opravdu hodně. Všechno se ale pokazilo ve chvíli, kdy bylo oznámeno, že Megan Fox vypadává z kola ven.. V tu chvíli jsem si řekl, že s touhle sérií končím. Neskončil jsem. Do kina jsem nakonec zašel, a to i přes to, že český distributor opět zvolil vyděračskou hru - buď si zajdeš na dabované 3D či na titulkované 2D.. Po pochvalných komentářích ohledně využití 3D jsem se rozhodl pro IMAX.. A byla to chyba.. Dabing nových autobotů je totiž totální fiasko, nejhrůznější tragédie z pekel.. Kvalita odpovídá zážitkům, jež jsem si odnesl z videokazet béčkových filmů počátku devadesátých let.. Hlasy jsou zvoleny vyloženě nevhodně, spousta hlášek přeložena špatně.. Prostě mizérie.. A já to nedokázal přestat vnímat cca prvních 90 minut filmu, kdy jsem se musel přesvědčovat, abych neodešel ze sálu, jak moc mě to deptalo.. Stejně tak jsem opravdu velmi dlouho přicházel na chuť Rosie Huntington-Whiteley, jelikož Megan Fox je jen jedna.. Nakonec se jí ale podařilo dostat se mi pod kůži, cca po 120 minutách.. Bylo by ale nefér hodnotit film podle kvality dabingu, takže se snažím být co možná nejobjektivnější.. Příběh nebyl vůbec špatný, kvalitou někde mezi prvním a druhým dílem. 3D bylo využito na výbornou, audiovizuálnímu zpracování není co vytknout. Celkově se jednalo o skvělou jízdu, jakou jsem očekával.. Zkrátka ideální film, když chcete po náročném dni prostě vypnout a kochat se :o) Do kvalit jedničky kus chybí, proto musím dát hvězdy jen čtyři. Návštěvu kina rozhodně doporučuji, jen PROSÍM jděte na originální znění.. Ten dabing si prostě nikdo nezaslouží. PS: Souhlas s jedním z komentářů níže, OST těžce vykrádá Inception.. Pokud jste ten snímek viděli, nemůže vám to prostě uniknout ;) ()

Gediman

Tenhle film je akční nářez. První polovina se dá stíhat vcelku normálně, druhá polovina vás ale kompletně zahltí finální velko-bitvou se vším všudy, skoro ani nemáte čas vnímat všechny ty detaily. V tomhle ohledu se Transformerům vyrovná máloco z poslední doby. Bay je mistr. PS: Malkovichova postava je správně vyšinutá :) ()

montongery

Michael Bay celkem zklamal, zbytečně dlouhý a naprosto jednoduchý, monotónní příběh se spousty filmových cliché, kdy jsem ke konci už skoro usínal. Ani komické situace mi nepřišly moc dobré. Jediné plus byly efekty, které suprově vynikly ve 3D kině, ale byly vidět hlavně až ke konci a to už jak jsem byl otrávenej, že jsem je ani tolik nevnímal. Za ty a za celkovou temnou atmosféru snímku dávám tři hvězdičky. ()

Pitaya

To že Bay umí dělat rozkládací auta a bombový efekty už víme nějakou dobu, takže po této stránce je film v pořádku. Bohužel děj je každý díl horší a horší, furt to samé dokola, akorát vyměnil hlavní ženskou roli. ()

lasonic

Ach, ten Bay ... Viem si ho predstavit ako rezisera akcnych scen v restarte Terminatora od tretej casti, zvysok by som zveril Christopherovi Nolanovi. Zial toto je len moja predstava, ako aj restart Terminatora 3. Ale vratme sa k Transformerom. Tato cast je urcite lepsia ako dvojka, co ma velmi potesilo. Audiovizualna stranka je zvladnuta na jednotku, proste nadhera, akurat ta prehladnost, kto je kto pri bojoch, sa podla mna vobec nezlepsila. Rosie zaujala miesto po Megan dostojne. Neviem, ako tu mozu niektori uzivatelia pisat o nej take zle veci, ja si myslim, ze to co mala splnit, tak splnila dokonale. Ako mozete od nej cakat nejake herecke vykony v tomto druhu filmu. Robila snad Megan nejake ine veci lepsie ako Rosie, okrem ukazovania svojich nadhernych kriviek tela!? Jablonskeho hudba je tiez skvela, zda sa mi, ze pouzil aj nove hudobne motivy, ktore mi trosku pripominali aj hudbu z Terminatora. Pre mna je to niekde medzi 3 az 4*. ()

merigieren

ptákovina na níž sem byl v kině ve 3D, tak trochu z donucení :-) No film o mlácení se a střelbě divných robotů. Sme si z toho spíš dělali srandu, když tam nebyl rachot, který se pokoušel zničit divákům bubínky v uších. Asi nejtrefnější poznámka, která tento film charakterizuje byla: vypadá to jako Pokémoni :-), ale dokoukal sem to v celku a moc sem u toho netrpěl. Z kina by se blbě utíkalo. Na PC bych to určitě nedokoukal... ()

Mary19

Co si o tom všem myslet... Je fakt moc vtipné pozorovat, jak je "temný" motiv filmu prolínán s WTF momenty a scénami, které na plátně předvádí někteří roboti, Malkovich, Turturro či Jeong... Ne, nebavil jsem se. A ne, nebylo to vtipné, a už vůbec ne temné... Bylo to jen dlouhé, nudné a bez jakékoliv Bayovy tvůrčí invence... Co mohu za sebe pochválit? Určitě honičku na dálnici (kterou už jsme ale viděli), Optimovu finální sólo akci (kterou nám ale trailery ukázaly) a hudbu Steva Jablonského (kterou už jsme sice také slyšely, ale jako jedna z mála věcí ve filmu skutečně funguje)... To bylo řečí, že třetí díl půjde ve stopách prvního filmu... Bay se neutrhl ze řetězu, pouze se schoval za pisálka Krugera a Spielberg nad tím vším očividně žádnou kontrolu nemá... (P.S: nic od Lenova a Mercedesu si kupovat nehodlám)... 35% ()

DETTO1976

Komu sa ľúbi 1 a 2 tak 3 sa mu bude ľúbiť určíte. Začiatok s Mesiacom je úžasný, trošku rozťahané, ale kde je akcia a humor tak je to dobre. Hviezdička naviac za 3D. ()

Luk Skywalker

Třetí Bayformers měli evidentně problém s příběhem, nakonec to nějak slepili dohromady, ale příběh byl pro malé děti, kteří byli v kině, dost složitý a prostřední část filmu byla díky množství dialogů nudná. Dále se neubráním srovnání Rosie Huntington-Whiteley s její předchůdkyní Megan Fox - postava Megan byla "lidovější" (automechanička je lidem bližší než bývalá diplomatická pracovnice, která přešla k boháčovi a dělá mu asistentku) a navíc Rosie neskutečně ječí, to je fakt děs poslouchat, naštěstí to není ve filmu často. Jinak efekty jsou na úrovni na jakou jsme zvyklí a jsou tu i ony zpomalené 3D záběry. Hudební doprovod je hozen do vážné polohy. Herecké výkony standardní. Na čtyřku už nikdo ze záporáků nezbyl, tak nejspíš další pokračování nebude. ()

clump

Asi se na to budu muset podivat jeste jednou, ale z nejakeho duvodu jsem si vic uzil dvojku. Ta byla tak fantasmagoricka, ze jsem z kina vylezl v uplnem deliriu. Ale celkove OK, byli tam roboti a proto jsme na to sli. Kupodivu me bavila i uvodni satiricka hodina a pul. I kdyz scenar dvojky mi i pres svoji rozsypanost a nesmyslnost prisel fikanejsi. (Ze by za to mohli Orci & Kurtzman, scenariste Star Treku a Fringe? Nebo jsem byl tehdy moc zhulenej?) Kazdopadne jednicku dodnes povazuju za svym zpusobem genialni; a scenu s prvni transformaci a naslednou destrukci zakladny nebo roboskopiona v Kataru radim do zlatyho fondu kinematografie! ()

raud

Michal Bay trpí nemocí jménem megalomanie, která se mu zle začíná vymykat z rukou. Už dlouho jsem nebyl z nějakýho filmu takhle nasranej. Všechno špatně! ()

Wargoo

Nebyť pre mňa dokonalého 3D zážitku, idem s hodnotením určite nižšie. ALE !!! 3D bolo, a ja som si ho užil tak, že ešte teraz spomínam na skvelé zábery chvostu vrtulníka, ktorý letel "okolo mojej hlavy". Steve Jablonsky ako tvorca Soundtracku sa podľa mojich názorov viac inšpiroval Zimmerovskou tvorbou, ako by mal, a tak nenastal ohromujúci pocit, ako keď som prvýkrát počul OST z Transformers 1. Ale, do filmu sa to krásne hodilo, skupina Linkin Park opäť dostala priestoru ako maku a ostatné hudnobno-zvukové efekty boli orgasmom pre uši. Čo sa vyzuálu týka, nemám absolútne čo vytknúť, U pána režiséra asi zalobovali politici a vojaci, aby tak zasa raz poukázal na ničivú silu americkým vojenských zložiek a pýchu vesmírneho programu USA. Nevravím, že mi to prekážalo, len to trochu bilo do očí... :) (reklama na CISCO bola nepriehľadnuteľná). Preobsadenie ženskej hviezdy FOX prišlo v pravú chvíľu, už v dvojke mi vadila. Jej následníčka je krásna ako bábika a bola takým pekným doplnkom na plátne. Nechápem, čo tam robil Dempsey, mohol tam byť hocikto iný... Budiš. Neviem, čo ešte napísať, asi len toľko, že na 3D filmy už budem chodiť len do tých nižších rád v kine, je to oveľa lepší zážitok ako sedieť hore (Avatar). Z kina som si odniesol úplne naplnenú dušu diváka, ktorý očakával Blockbuster tohto leta. Dostal som všetko, čo som chcel. A to predsa ide v prvom rade. Scenár stál v úzadi za efektmi (bol prijateľnejší než v dvojke) a celkovo 3ka mi sadla takmer rovnako ako jednotka. Na dvojku radšej zabudnem. 5***** za enormný nával akcie, dokonalých efektov a konečne prehľadných bojov. 85,822% Po HD projekcii (bez 3D) stojím stále za 5*****. DOKONALÝ VIZUÁLNY ORGAZMUS !!!! ()

Radek.SCH

Nezajímá mě, že je to 3D, nezajímá mě dabing, nezajimají mě předchozí díly. Prostě a jednoduše to nefunguje jako film. 2 a 1/2 hodiny je na letní popcorn moc, dějově je to slepené dohromady, ale co asi nejvíc štve, jsou dialogy. Nefungují. - 60 % ()

Hapretor

Fíha, to byl zase úlet. O něco lepší než dvojka. O dost horší než jednička. Jedničkou to mělo skončit, leč Bay z tohoto konceptu musel vydolovat za každou cenu hromadu zlata, a tak tu máme další seriózní příklad sestupující tendence kvality děje, charakterů postav a celkové zábavnosti všech trilogií, jak to tak obyčejně bývá. První půlka filmu o ničem. Suché strojené dialogy, nudící až hrůza. Ve druhé půlce se začínám probírat a docela si libuji v atmosféře invaze Decepticonů (Světová invaze ať se jde vycpat), ale ke konci mi zase spadla čelist, jak to ten Bay přehání. Je to tupý moneygainer, nic pro fanoušky. Trojka nemá nic z toho, čím disponuje jednička. To je ta největší chyba. Chybí tomu ten nadhled, vtip, který by hezky dokreslil již tak dramatickou atmosféru a odstup od sprostě drahé, tupé, okázale nenápadité akce. Nejsem ten typ diváka, co chce dokonalou ukázky logiky a reálnosti ve filmu - to bych se nesměl dívat vůbec na nic - jen mi zde přišlo opravdu debilní - SPOILER: jak Optimus se rve se Sentinelem, příde o paži. Pak se se Sentinelem rve Megatron a sejme ho během pár vteřin. Pak Optimus sejme Megatrona ve dvou vteřinách. Vše je zakončeno obvyklým filozofickým, etickým a dechberoucím proslovem Optima, který má nejspíš v divákovi probudit nějaké emoce, ale mě spíš jěště více unudil. Nebo je to myšleno jako odkaz na Transformers 4, což už, doufám, natočeno nebude, protože by to bylo úplně stejně debilní jako v případě "ságy" Terminátora. Viděno ze zvědavosti, z úcty k jedničce protrpěno. ()

bulbasaur

Keby to nebolo nadupane hutnými efektami a 3D zobrazenim..ani by som o to nezakopol... Vcelku vsak RAZ kuknutelna zalezitost...mozek vypnut a nehat sa umlatit milionmi polygonmi v akcii Co sa hercov tyka..silna bieda..dej to obsahuje ale nestoji za reč... videl som to len s ceskym dabingom ktory to cele zaklincoval a poslal 6 stôp pod zem.... 2,5 star ... aj to len tak tak ()

optimus0s

95% JOOOOOOOO!!!!!!! JÍZDA JAKO PRASE, SPLNĚNÍ MÝCH SNŮ A 3D? KONEČNĚ POŘÁDNÝ 3D PO AVATAROVI. DOKONALÝ ZAKONČENÍ SÉRIE, KTERÝ BUDU V HD V ORIGINÁLE SJÍŽDĚT POŘÁD! ()

misa_laska

Nejslabší z Transformers... Docela zklamání. Těšila jsem se na autoboty a vlastně jsem si jich vůbec neužila. Místo toho se tam řeší pletky s lidmi.. Nuda. ()

Pr4d3d

Mokrý sen Michaela Baye dotažený do konce aneb dvě hodiny totální nudy a blbých vtípků. Poslední půlhodina, ve které se zničí celé Chicago během (otřesných) dvou scén, se sice snažila zapomenout na ten patos z první poloviny filmu, ale bohužel se jí to moc nepodařilo. Ani herci moc ke zvýšení kvality nepomohli, John Malkovich a Rosie Huntington-Whiteley tam vůbec nemuseli být a bylo by to asi dobře. Celkem zklamání. ()

SidneyP

Když Bay říkal, že se má trojka víc věnovat mytologii a rozvojem charakterů, tak to teda pěkně kecal, jelikož to na filmu nebylo ani trochu poznat. Přestože to ale bylo už potřetí prakticky to samý, já si film užil, podle mě rozhodně lepší než první dva díly... Akorát to vzkříšení robotů nějakým šutrem nebo světlem nebo co to do háje bylo si mohli páni producenti odpustit, to už je trošku trapný, jak vždycky maj robůtci nějakej ten plán B v kapse. A co si budem nalhávat - Megan Fox tomu fakt chyběla, místo ní tam hraje nějaká modelka, co neumí ani hrát, oh kam ón. Závěrečný dialog toho -jakže se jmenuje?- robota jako vždycky klišovitý, ale na to už jsme u Transformers zvyklí, že jo. Ok, přimhouřím oči a vpálím čtyři hvězdy, kterému k tomuto hodnocení napomáhá skladba Iridescent od Linkinů, která je vážně úžasná. 75%. ()

Quipido

To, že je to film kde převažuje forma nad obsahem je jasné od začátku, počítá se s tím. Ale to, že to Bay přetáhne do takového utahaného extrému bych nečekal. Za solidní akci bych ale stále rád udělil dvě hvězdy - bohužel ale z tohoto hodnocení musím ještě jednu ubrat za katastrofálně zpackanou hudbu, která se pohybuje mezi tou nejohranější "americkou hrdninskou" (s prominutím) sračkou, popovou (bez prominutí) sračkou a nepovedenou vykrádačkou soundtracku Inception. Když už dělám film s důrazem na audio-vizuální formu, nemůžu takhle zacházet s hudbou. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Server Car Scrap Comparison teď zveřejnil studii, ve které se zabýval počtem dopravních nehod ve filmech u jednotlivých herců. Asi nikoho pak nepřekvapí, že za nejnebezpečnějšího filmového řidiče byl… (viac)

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (viac)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

Připravte se na novou Transformeří trilogii

Připravte se na novou Transformeří trilogii

13.04.2014

Michaelu Bayovi (Skála, Mizerové) původně přišli roboti, kteří se v hraném filmu skládají na auta, jako velice hloupý nápad. Nakonec se ale Transformers přeci jen ujal a započal tak velkou… (viac)