Polovica 18. storočia. Ľud sladkého Francúzska zamestnáva jeho kráľ Ľudovít XV. (Didier Bourdon) vojnami, čo však neznamená, že by ženy boli menej krásne, žiaduce a roztúžené – a že by doma ešte nezostalo dosť mužov na to, aby ich milovali a zvádzali. Jedným z nich je aj Fanfán (Vincent Perez), romantický rojko a dobyvateľ sŕdc vidieckych krások. Práve jemu však hrozí, že ak neskončí v armáde kráľa, ocitne sa už čoskoro v tesnom manželskom chomúte. Fanfán sa však cíti hoden veľkých dobrodružstiev, mimoriadnych pôct a priazne najvznešenejších žien. K tomu, aby o svoj sen začal usilovať, mu dodá odvahu dcéra kráľovského verbovača (Jacques Frantz), krásna Adeline La Franchiseová (Penélope Cruzová). Tá totiž Fanfánovi rozmarne prorokuje, že získa slávu na vojnovom poli a navyše srdce a ruku kráľovskej dcéry. Sen sa priblíži na dosah, keď sa mladíkovi náhodou podarí zahnať zlodejov prenasledujúcich elegantný koč, a zachrániť tak krásnu kráľovu milenku, markízu de Pompadour (Heléne de Fougerollesová) a jej pyšnú spoločníčku – vladárovu dcéru Henriette (Magdalena Mielcarzová). Od zbabelého lupiča v maske dokonca dostane prsteň, ktorý mu muž dá, aby si zachránil život. Od markízy dostane brošňu v tvare tulipána. Nadšený mladík razom získa pocit, že Adelinina predpoveď sa napĺňa. Netuší, že vinou svojej naivity sa práve zaplietol do siete neprehľadných dvorských intríg a vystavuje svoj život nebezpečenstvu: smrti uprostred nezmyselnej vojenskej vravy. Navyše ignoruje, že kamarát Tranche Montagne (Michel Muller) potrebuje jeho priateľstvo a nie princezná, ale skromná Adeline miluje čistou a skutočnou láskou... (TV JOJ)

Hopper

Už dlho som nemal takú chuť vraziť hlavnému hrdinovi jednu do držky ako pri sledovaní tohoto filmu. Neskutočne stupídny dej, neherectvo všetkých zúčastnených, tupé gagy, čo má za následok paškvil, ktorý svojmu staršiemu aďaleko lepšiemu bratovi robí len hanbu. Penélope je nudná, Perez otravný, takže jediné plus predstavujú muzikanti, ktorí sú rovnakí ako film v ktorom vystupujú - nuloví. ()

DocBrown odpad!

PROC ???? Jediny duvod jsou penize. Ale nechapu, ze si svoji klasiku nici sami Francouzi. Kdyz se zde objevily poprve prvky kung-fu, tak jsem to hned vypnul. ()

wosho

Originál je klasika a Gérard Philipe je nepřekonatelný. Tato novodobá verze z továrny Luca Bessona na ní rozhodně nemá. Původní byla romantickým dobrodružstvím s něčím navíc (talent a šarm hlavního představitele). Za to tato verze má jen výpravu a akční scénky, kde romantický duch zcela chybí. Fanfán je zde spíše floutek a děvkař, než opravdový romantický hrdina. Navíc humor je tady silně naroubany a zcela okoukaný z jiných Bessonových filmů. Ale abych jen nehanil, rozhodně se dá na tuto verzi dívat a opravdu znechucen můžou být jen milovníci původní verze. ()

mirkaaa

Je to spíše nepovedený remake slavného dobrodružného filmu s Gepardem Phillipem a Ginou Lollobrigidou. Starý klasický Fanfár je nepřekonatelný. Novodobý Fanfár Tulipán postrádá jakékoliv kouzlo. ()

mira007

Fanfán Tulipán je francouzská hravá, zábavná, dobrodružná, kostýmová věc .... jenže ta z roku 1952 a ne tohle zoufalý parazitování na legendě z roku 2003. Hodně smutná záležitost, ikdyž dobře obsazená. ()

Greg25

No, to se opravdu, ale opravdu nepovedlo. Celkově to je nepovedený remake, starého dobrého Fanfána Tulipána. Přesto mi utkvěl (tak trochu proti mé vůli) v mysli jeden vtip a to: Prstem se neukazuje! No, jinak to je hodně slabých 40%. :-( ()

Kratoc odpad!

Pokud znáte některé (jakýkoliv) z předchozích adaptací tohoto lupiče - gentlemana, tak uděláte lépe, když se podívat na ně. Tady to nezachrání ani taková kočka jakou je Penélope Cruz. ()

Uškudasket

Takovíhle film jsem dlouho nezažil.Námět je sice skvělý, ale zpracování ubohé.Ani ,,výzdoba” v podání Penélope Cruz nezachránila tuhle chatrnou podprůměrnou podívanou.Kam se hrabe na starého Tulipána od Christiana Jaqueho. ()

Bozvav

Vtipné, plné akce a reakce. Nesmí se to brát jako remake, ale spíše povedená komedie. Francouzský humor ustoupil romantice a eleganci. Bavila jsem se dobře. ()

Radek.SCH

Neviděl jsem původní verzi, takže nemůžu být rozčílený jako většina zde přítomných, ale já jsem se u toho bavil. Nemůžu si pomoct. ()

MarleyCZ

Na starší verzi tohoto celkem úspěšného a známého filmu tento film rozhodně nemá, ale kdo se u tohoto remake nezasmál? ovšem tou komedialitou tento film končí. Příběh je takřka nezměněn ovšem má menší švih. Celkově nepovedený remake 15% ()

Ydrosten

Děs, běs, hrůza. Vyděl jsem tenhle film před nějakou dobou a už předtím vyděl starého Fanfána. Čekal jsem že to bude něco lepšího nebo alespoň podobného ale zklamal. Nějaké hlášky z původního filmu tam jsou ale připadají mi překroucené a už né tak vtipné herci... ušli ale v tom starším vydáním byli lepší, dále ještě výcvik vojáků se mi zdál jak z nějakého amerického filmu z dnešní doby prostě o tom by se dalo mluvit hodiny. Mě osobně se tento film moc nelíbil ale zas tak moc špatný není ale doporučiji všem aby se podívali na původní vydání. ()

Leoric

To byla ale blbost. Film s nulovým dějem, ničím poutavým v sobě, a ještě víc jak hodinou nudy navrch. Obě 2 hvězdičky patří Penelopé Cruz:) ()

fandalehy

Jelikož srovnávám s dokonalým původním zpracování z 50. let, nemohu tomu dát véc jak 20%. Nevím proč se do toho tvůrci vůbec pouštěli. každému je přeci jasné, že Gerarda Phillipa nelze překonat. ()