Vrana 2: Mesto anjelov

• Česko Vrána: Město andělů (viac)

Stali se nepohodlnými svědky rituální vraždy futuristického gangu, a tak museli Ashe Corvin se synem zemřít. Okolnosti jejich smrti se donekonečna záhadně zjevují dvacetileté dívce Sarah. Až jednoho večera ji odvede Vrána do opuštěných doků, kde došlo k celé tragédii. Sarah je svědkem toho, jak Vrána znovu oživuje duši mrtvého Ashe. V den oslav Svátku mrtvých se znovuzrozený Ashe vydává do ulic, aby pomstil smrt svého syna a ochránil Sarah, která má být další obětí nelítostného gangu. (oficiálny text distribútora)

CheeseFigure

Ta to jedného večera klikám v telke na rôzne programy a zrazu vidím, že ide tento počin. A keďže som doteraz nemal s Vranou žiadne skúsenosti, tak som si povedal, že to skúsim, aj keď som vďaka ČSFD vedel, že diely, ktoré natočili po jednotke, za veľa nestály. Ale aby som pravdu napísal, tak ma dvojka celkom bavila. Páčila sa mi atmosféra tmavého mesta stále zahaleného v dyme, prehrávajúci hlavný hrdina a aj záporák ma bavil. Čo som ale nepobral, bola ta tatérka, ktorej pointa v tomto snímku mi uteká. A koniec tomu celému podkopal nohy. Nepíšem, že film bol dovtedy nejak kvalitný, ale bavil. Ale ten koniec bol fakt divný. On príde o moc, henten získa moc, tamten začne kričať a záporák umrie. Divné. Ale ináč to bol celkom pozerateľný film. ()

bocy

Tak takúto somarinu som už dlho nevidel...z jedného nápadu chceme veľa peňazí...ale ani ten nápad sa mi nepáčil, nalíčenie hercov už ani toľko a celkovo to bol blud, ktorý sa len tak každý deň nevidí...ani si nechcem predstaviť, aké bude pokračovanie :-( ()

KingBoss

Některé záběry mají fakt styl, navíc i po 16. letech působí film svěže. Vincent Perez svou roli zahrál výborně. Hlavně nesrovnávejte tento film s jedničkou, protože tento snímek má úplně jiný přístup k budování atmosféry, navíc už není tak gothický, je spíše punkový. Za tuhle punkovou vránu dávám 4 hvězdy. Dal bych i 5, ale za záporáka a členy gangu,1 hvězdu srážím. ()

Kaucukovnik

Očividný vývar z prvního dílu, leč vývar neobyčejnì hutný. Neparazituje na vizuálním stylu předchůdce, ale buduje si na něm svůj vlastní. Už jen proto se příznivci první Vrány vyplatí toto volné pokračování shlédnout. Role oběti i mstitele se Vincent Perez zhostil skvěle, a gauneři, které postupně likviduje, jsou z většiny opět krásně divná individua. Nevýrazný hlavní padouch a slabá cca závěrečná třetina film sráží, ale přesto pod čtyři hvězdy nemůžu. ()

Rattlanake

Další zbytečné pokračování povedené jedničky se zesnulým Brandonem Lee. Hvězdičku dávám za snahu, ale jinak je to špatné a velmi hloupé. ()