Volné pokračování pohádky JABLÍČKO SE DOKOULELO - opět s Magdalenou Bičíkovou coby "průvodkyní" a známou babkou Grešličkou na téma známé písně, tentokrát "Šly panenky silnicí". Vypráví o Markýtce a Josefce, které místo aby doma pomáhaly mámě, pořád by jen tancovaly u muziky. Právě ve chvíli, kdy si je tam jako své manželky vyhlídnou myslivci Matěj a Mates, je babka Grešlička začaruje ve víly, což oběma párům znepříjemní jejich novomanželský život. Teprve až děvčata přestane bavit tancování a začnou se starat o domácnost, je všechno tak, jak má být. (wictoria)

Jezinka.Jezinka

Proti vytváření uvědomění o důležitosti toho, řádně se zařadit do procesu a nebýt příživníkem, bych neměla námitky. Obsah mě nepohoršuje, ale ta forma, to byla snůška blafů. Nechci být víla, víly jsou debilní, už z podstaty věci, kdo v zácloně v noci tančí po louce, má jen velmi omezený intelekt, o špatném vkusu nemluvě. Naši myslivci byli tedy taky veljupci, žena má být hezká a hlavně na ně pracovat. Schválně, kdy dospěli k poznání, že v domácnosti bez tekoucí vody, elektřiny a ústředního topení, se na ně po celodenní dřině ta líbezná žínka nebude usmívat jako slečna z titulní stránky Vogue? Ale tohle všechno ještě nebylo tak strašné, strašné byly ty divné kostky z dětské stavebnice v jinak vcelku pěkných kulisách a úplně nejhorší byla na jazyk si šlapající Magdalena Bičíková, která nás svým ušišlaným pipinkovským projevem mučila ještě v nejedné pohádce. Pokud tady vyjádřila přání nebýt víla, mohla rovnou dodat, že si přeje být terč. ()

Mykhaluu

Tentokráte jsem si nebyl jako dítě jistý ani babičkou Grešličkou a jejími úmysly! Ale jo - myslela to dobře! A svým projevem ty kulisy trochu pozvedla... ()

Pitryx

Volné pokračování jablíčka bylo o třídu horší. Chyběl mi tam asi ten oblbující hudební motiv. Ale musím uznat, že stejně jak v předešlém díle zde byl dobře zahraný ten nejvýše postavený. Předtím král, nyní kníže. Dvacku dám. ()