Po ztřeštěných komediích plných pubertálních úletů (Snowboarďáci, Rafťáci, Ro(c)k podvraťáků) natočil jeden z nejúspěšnějších a nejzábavnějších režisérů současnosti Karel Janák dobrodružnou komedii pro celou rodinu... Příběh dobrodružné komedie Ať žijí rytíři nás zavede do temných zákoutí mohutného hradu a nedaleké tvrze, které se vyzývavě tyčí v těsném sousedství, obklopeny hlubokým lesem. Vcelku poklidné soužití naruší nečekaná událost. Martin z Vamberka, čestný rytíř a starostlivý otec pěti dětí, je nařčen z čarodějnictví a loupeživých výprav. Odjíždí proto na královský dvůr hájit svoji čest a nechává tvrz v rukou svého nejstaršího syna Petra a jeho sourozenců. Netuší, že ono udání je dílem závistivého, hrabivého a dokonale slizkého souseda Albrechta z Krvenos, který netouží po ničem jiném, než se panství zmocnit. Zdá se, že zlo už má vyhráno. Albrecht ovšem brzy zjistí, že vyzrát nad partou malých rytířů je někdy těžší, než porazit armádu Saracénů… Podaří se dětem zvítězit nad mnohem silnějším nepřítelem? Toto tajemství budou diváci s hrdiny rozplétat v příběhu plném alchymie, rytířů a katapultů. (oficiálny text distribútora)

Skunkiee

Film ať žijí rytíři je příjemnou humornou a hezkou dobrodružnou pohádku s poměrně svěžím dějem která neurazí ani dospělé. Pánové sedněte si se slečnou a podívejte se na to, holce uděláte radost a sami se taky celkem pobavíte.80% ()

maarr odpad!

Opět další paskvil z produkce ČT, která se v kvalitě své tvorby především v posledních několika málo letech nebezpečně blíží kvalitě seriálů na komerčních stanicích. Katastrofální scénář, herecké výkony velmi špatné (zejména Martin Písařík, který vůbec neumí hrát). Současná televizní tvorba ČT oproti té dřívější je k pláči. To, že se seriál má odehrávat ve středověku, lze poznat pouze z dobových kostýmů, mluva je v podstatě moderní z dnešní doby a především chování dětí je chováním dnešních puberťáků, navíc tak špatně vybrané a zrežírované hlavní dětské postavy jsem už také dlouho neviděl. ()

savra

Parádní zábava po celých sedm večerů u televize. Pavel Kříž jako záporák je super. A závěrečná bitva v posledním díle vypadala opravdu dobře. ()

Spike86

Tato "pohádka", nebo cokoliv to mělo být, je opravdu hodně těžko uchopitelná. Je to takový kočkopes, všechno a nic. Komedie to není, protože tam není ani špetka vtipu, pohádka taky moc ne, protože zde není žádné nadpřirozeno ani jiné aspekty pohádek, no a historický film to není už vůbec, jelikož zde nejsou žádné historické reálie. Takže spíše nic než všechno. Je to škoda, protože výprava vypadala vcelku dobře, herci také, ale scénář to pohřbil. Takhle to působí jen jako když si parta dětí hraje. 60% ()

schindler

Na rovinu říkám, že kdyby to byl americký film, rozhoduji se mezi jednou hvězdou a odpadem, ale vzhledem tomu, že se jedná o náš film, pokusím se na to kouknout z jiné stránky. Dokážu ocenit například to, že jsou v jednom záběru více než dva koně a k tomu s jezdcema v sedlech, je mi fuk, že to celé vypadá zpomaleně a těžkopádně. Ocením také to, že tam jsou zřejmě opravdové záběry nějaké tvrze a je mi fuk, že zbytek filmu se odehrává v chodbách, kobkách či místnostech, které si jsou podobné jako vejce vejci. Ocením i to, že dětské zastoupení ve filmu je celkem sympatické a je mi fuk, že vůbec nemají co hrát a tudíž jsou nezapamatovatelné. ANO!!! KDYBY MĚL PÁN PRSTENŮ PŘIBLIŽNĚ MILONKRÁT NIŽŠÍ ROZPOČET VYPADALO BY TO ASI TAKHLE. Pavel Kříž se snáží být uplně nejvíc nejzlejší záporák, ale já mu to nějak nevěřil. Takže suma sumárum s notnou dávkou patriotismu za 3. ()

ajlonka

Tenhle pohádkový příběh je fantastický! Celou dobu jsem se bavila a byla jsem napnutá, nechápu, že to má tak malé hodnocení. Myslím, že šermířských klání a ukázek novodobých šermířů jsou české pohádky přesycené (viz pohádky Zkřížené meče, Zvonící meče a Zázračné meče). Herecké obsazení bylo perfektní, no a královna!!!! ta prostě neměla chybu! Tenhle film se tvůrcům vážně povedl a já bych ho jedině všem doporučila, aby ho shlédli. ()

misuleee

Vážené dámy a vážení pánové, stěžujte si jak chcete, ale tady jde o průměrný český pohádkový počin. Je jasné, že češi se mají stále hodně co učit o filmování (nejen) pohádek. Bráška byl spokojený a já to vydržela od začátku až do konce bez větších křečí. Tak špatné, jak se tu tvrdí, to vážně nebylo. Ráda bych věřila tomu, že češi jednou natočí parádní rytířskou pohádku, která nebude mít stupidní děj a haldu nedostatků, ale obávám se, že k tomu nikdy nedojde. Nedostatky tu nebudu rozepisovat, hnůj už na tenhle film naházeli jiní. Já jen pochválím kostýmy a dodám, že každý, kdo NENÍ !Zdeněk Troška! má u mě alespoň půl hvězdičky za snahu. ()

Lusy44

Trošku horší film, ale takový roztomilý. Většina herců přehrává, což ale u mladých herců působí právě roztomile a nevadí to. U starších jako je například Prachař už mi to docela vadí. Některé scény jsou přilišné a takové nedotažené. Pointa je docela dobrá, ale pohrát by se sní dalo daleko lépe. Hudba je výborná. ()

NiennaTasart odpad!

Ano, tak toto je hodně špatný film. Když vynechám historické nepřesnosti (kostýmy, chlorovaná voda, kachličky), pak jsou tu ty logické - šípy zabalené v kožených pouzdrech létají, jako by je vypustila armáda lučištníků, ovšem oplátované rytíře úplně pobijí; jedna ze závěrečných scén-správný zlosyn by nedbal vyrušování, nejdřív by dal povel pal, pak až se zabýval okolnostmi...no prostě odpad jak má vypadat! ()

Zix.

Příběh to neni úplně nejhorší, ale je hodně naivní. Nemusím moc tyhle typy, kde se z pár vyvolených dělají největší chytráci a ze soupeřů akorát blbci. O to naivnější tady je, že by pár dětí takhle vícekrát přechytračilo nebo dokonce vystrašilo více rytířů. Navíc je to zbytečně dlouhý, hromada scén mohla být úplně v pohodě vynechána a ubralo by to na otravosti. ()

Moco

Velmi dobrá kvalita díky 4K Red Cam - hloubka a ostrost filmu. Námět trošku nešťastně připomíná Robina Hooda. Jinak Kříž skutečně překvapil a potěšil svým odlehčeným krutým záporákem. Děti hrály tyké skvěle. Škoda že sestříháním filmu z původního seriálu zmizel vývoj postav a některé charaktery a postavy stojí trochu ve vzduchu. Ale co, je to nakonec hlavně pro děti. Ještě je dobré dodat, že i když jsem se zhrozil u posledního záběru v traileru - jestli nejde o pokus kopírovat záběry ve stylu snímků Letopisy Narnie nebo Pán prstenů - zůstalo nakonec jen u toho jednoho záběru. Film je opravdu konečně český - jak humorem tak příběhem a parádním překvapením na konci. Užil jsem si to jako malé dítě. ()

FireFox

Opravdu jsem chtěla dát tři, ale to bych před všemi těmi dobrými filmy se třema hvězdama těžko obhájila. Nápad a námět úplně v pořádku, děti si to užívaj, ale to zpracování (vleklý děj, divná moderní mluva...). A ty "herecký" výkony... že jsou některý dětský herci dost toporný, to by se dalo ještě přehlídnout, ostatně nemaj na to školu, že. Ale všichni záporáci děsně přehrávaj. A klaďasi zase hrajou, jako by si odskočili z "Ulice". Nejlíp ze všech mi vychází Prachař a malej Krtička, ten kluk má talent. ()

cartouche

Taky vám to připádá, jako když se partička pražských teenagerů převleče do historických kostýmů a hraje ochotnické divadlo? Dotaz na produkční oddělení ČT: Kolik tahle taškařice nás plátce TV poplatků dohromady stála? ()

corax8

Mě se povedlo u filmu si odpočinout. Je to trochu přitažené za vlasy, a některé herecké výkony stojí za nic. Ale dokážu si představit, že to pustím synovi a nebudu se stydět. ()

k.rakonos

Trochu promrhaná šance, jak natočit rodinnou dobrodružnou komedii . Pavel Kříž coby zloduch vypadal směšně, příběh je vhodný tak pro předškolní děti a maximálně do 8 let, přitom bojové scény nevypadaly tak zle, ale pak to přebijí naivní scény, jak několik dětí zlikvidují ozbrojenou armádu. 2 hvězdy za prostředí, kostýmy a Terezu Voříškovou, a to, že děti se jakž takž bavily, i když ani ony ne moc extra. ()