Nad malebnou dedinkou, kde vládne chamtivý starosta Lakota (Miroslav Donutil) sa zmráka. Nebo sa ale jasní a polia vysychajú, životodarná voda sa vytráca z okolitých príbytkov. Dažďová víla (Lenka Vlasáková) bola prosiť za ľudstvo u samotného Slnka (Marián Labuda), a to mu dáva  poslednú šancu na nápravu. Jedny z posledných čistých duší - Kvetuška (Vica Kerekes) a Ondra (Jakub Gottwald) - musia svojou láskou prekonať lakomosť a egoizmus okolia a presvedčiť štyri vládnuce zemské živly Vzduch, Oheň, Zem a Vodu o tom, že všetci ľudia nie sú zlí a zaslúžia si na Zemi žiť. Kvetuška ide hľadať Dažďovú vílu, no jej úloha je ťažká, preťažká... (TV JOJ)

Not4boredom

Nemá to logiku, děj ani humor. Herecké výkony až na pár vyjímek stojí za starou belu. Zbytečně natahováno a tak se hodinový film natahuje na dvě hodiny. Chybí tomu omáčka okolo, je to prostě suchý knedlík bez chuti, který nenasytí a pořád máte hlad. Pro děti je to možná dějově skvělá pohádka, ale když se na to kouknete jako starší svobodně smýšlející jedinec oči vám krvácející. 2 hvězdičky ()

Jimmy73

Dívatelná pohádka, určitě jedna z těch lepších nových a konečně i hlavní hrdinové koukatelní, ne jako předchozí výtvory s pitvořícím Mádlem. Výprava pěkná, herecké výkony slušně, k vyzvednutí Lakota a Lakotová. Rád se podívám i opakovaně. ()

milos.bradik

Původně jsem chtěl dát tři hvězdičky, ale pak jsem si uvědomil, že je to jen za Vicu, která se mi moc líbí i když je pravda, že třeba v Četnících z Luhačovic jí to sedlo víc, ale i v Andělu Páně 2 byla výborná. Jinak tato pohádka je o ničem, Donutil šíleně přeřvává, to není překlep, ale fakt, ostatní jsou jen do počtu a ještě mne zaujali Zindulka jako senilní ponocný a Nárožný jako potrhlý doktor. Potom stojí za zmínku už jen červené oči Martina Dejdara. Nejlepší vtip z celé pohádky byl však až na konci "Osobo, vy jste mi nějaká povědomá. Já vás budu muset předvést". To mi až zatrnulo, jak mi to připomnělo ty "ponocné" z dob komančů, říkali si Pomocná stráž VB a taky rádi lidi předváděli. Tady naštěstí šlo jen o předvedení k hostině. ()

Forrestovi

Vizuální stránka snímku mě nadchla, příběh už o krapet míň. Pohádka sama sebe bere moc vážně a přitom vlastně nemá důvod. Nejvíc mě bavily scény s panem Donutilem, kdy mu skvěle sekundovali vtipní "poskoci", kteří mu hasili oheň ze zad, popíjeli džbánky a celkově zkrátka byla legrace (jeden je mi dost povědomý, kde já ho viděla?!). Ti jediní byli opravdu uvěřitelní. A to je škoda, námět to není špatný. ()

boosterx

Hrozna nelogicka slatanina a vykradacka. 1 * za herecke vykony nekterych panu hercu a herecek a za kostymy a prostredi a efekty a nekterou hudbu ()