Nad malebnou dedinkou, kde vládne chamtivý starosta Lakota (Miroslav Donutil) sa zmráka. Nebo sa ale jasní a polia vysychajú, životodarná voda sa vytráca z okolitých príbytkov. Dažďová víla (Lenka Vlasáková) bola prosiť za ľudstvo u samotného Slnka (Marián Labuda), a to mu dáva  poslednú šancu na nápravu. Jedny z posledných čistých duší - Kvetuška (Vica Kerekes) a Ondra (Jakub Gottwald) - musia svojou láskou prekonať lakomosť a egoizmus okolia a presvedčiť štyri vládnuce zemské živly Vzduch, Oheň, Zem a Vodu o tom, že všetci ľudia nie sú zlí a zaslúžia si na Zemi žiť. Kvetuška ide hľadať Dažďovú vílu, no jej úloha je ťažká, preťažká... (TV JOJ)

trigan

Po dlouhé době jsem viděl film, na který bych se nebál vzít malé děti. Je pravda, jak zde píšou jiní, že ději by se dalo lecos vytknout, ale pokud děti v kině hlasitě reagují na děj filmu ("Dej si pozor!", "Neřekni ano", ...), tak ten film zjevně splnil co měl a zaobešlo se to bez zbytečných "akčních" scén. Prostě pohodový film, ze kterého děti neodejdou s hrůzou v očích. Hudba a výtvarné zpracování by si zasloužili samostatnou hvězdičku. Komu nestačil děj, tak si aspoň mohl užít krásných záběrů z Islandu. ()

paniColombova

A já na to chtěla jít do kina, ještě že jsme nakonec nešli. Proč to ty lidi točí? To radči žádnou pohádku než takovouhle!! Konec nebyl k zahození, ale jinak ve srovnání s klasickýma pohádkama, ostuda. ()

saillor

Poprvé mi zatrnulo už v úvodních titulcích, když jsem si u jména scénáristy přečetla Jan Míka a pak už se mé obavy jen potvrzovaly. Nuda od začátku do konce, příběh vůbec nedával smysl, víla chtěla potrestat obyvatele vesnice a jedinou trestanou byla chuděra Květuška (jediná hodná a spravedlivá), nikdo se nenapravil, nepoučil.Lidem jen chvíli netekla voda, tak poslali Květušku na vandr a pak už si zas žili jak prase v žitě. Ondrovu honičku se zloději, kteří mu chtěli vzít koně, jsem taky nepochopila - spal, přišli k němu a místo, aby koně prostě odvedli, zatímco spí, tak ho vzbudili, aby mu o tom mohli říct. A tak by se dalo pokračovat do nekonečna. Na tricích se očividně nešetřilo, ale proč zrovna u takového paskvilu... Rozhodně největší utrpení letošních Vánoc. ()

jirkahodr

Já myslím, že z toho je jasně vidět, že né každý se může pustit do natáčení pohádky. Je to celé takové natahované. Bez Donutila by to bylo těžce nekoukatelný. ()

Vairon

Buď jsem tu pohádku absolutně nepochopil, nebo je fakt taková nijaká s nepřesvědčivými pohádkoidními živlobytostmi. Jestli se dívám na televizi a přistihnu se, že mě nejvíc ze všech postav baví Donutil a vzápětí se dívám do programu, jestli je to zase 3+1 s Donutilem, tak je něco špatně. ()

honeysuckle

Začátek slušný, ale od momentu ztráty vody to s touhle pohádkou začalo jít z kopce. Nejhůře překvapivě vyznívá nejednoznačnost samotné Dešťové víly (v podání Lenky Vlasákové) – na začátku se na radě živlů rozčilovala, že se Květuška s Ondrou nemohou vzít, i když se mají rádi, ale posléze nic nenasvědčovalo tomu, že by jim chtěla aktivně pomoci. Naopak. Projevuje se krutě (vodu nabídne jen Květušce, ne její hodné rodině nebo dětem; Květušku nechává plnit těžké úkoly, třebaže se Květuška neprovinila), cynicky (protože sama lásku prý ztratila najednou vykládá, jak to vlastně nemá cenu) a sobecky (Květušku si chce sama nechat jako novou nej kámošku, proto jí nechce dovolit vrátit se domů). Květuška se nejvíce projevuje fňukáním, pláčem a rozmazanou řasenkou, není to rázná holka z vesnice, kterou by člověk v úloze hrdinky české pohádky očekával. Celé Ondrovo putování je zbytečný zabíječ stopáže a nepřispívá ani Ondrovu charakterovému vývoji, ani příběhu jako celku. Nemluvě o tom, že Gottwald je opravdu neuvěřitelné dřevo a Ondra jako postava je non-stop v módu „mouchy snězte si mě". Ústřednímu páru ani tu lásku příliš nevěříte – Květuška váhá jestli obětovat svůj nebo Ondrův život a on se místo hledání své lásky radši vrátí domů. Zbytečného je toho ale v této pohádce více, třeba celá epizodka s kouzelnými bylinkami (která stejně sloužila jenom jako záminka pro „humorný" výstup Nárožného a Skořepové), loupežníci (kteří svoji oběť probudí, aby se s ní mohli poprat) nebo scéna s vesnickým holičem (proč se šel Ondra nechat oholit před tím než šel domů? to se bál, že by ho rodiče nepoznali?). Ani hudbou se mi Dešťová víla nezavděčí – Hapka většinu soundtracku zrecykloval ze Snu o krásné panně (1995) a Sněhurky (1992) a celému hudebnímu podkresu chyběl nějaký veselý motiv. Ke kladům tohoto filmu bych zařadila kostýmy Evženie Rážové, krásné exteriérové lokace (i když byly trestuhodně nevyužité), herecké výkony několika málo jednotlivců (Skořepová, Nárožný, Zindulka, Kubánková, Skopeček, Krejčíková...) a fakt, že Troškovy uječenosti jsou přece jenom ještě o třídu níž. Cieslarovým nejlepším přispěním žánru tak zůstává jeho dvacet let stará televizní pohádka O Šedivákovi. ()

Eygam

No, dost průměrná pohádka, je celkem jasný, jak se budou věci vyvíjet, herecké výkony jsou dost nevyrovnané. Zasloužilo by si to dvě hvězdy, ale jedna ze závěrečných scén, kdy Slunce a živly sledují svatbu hlavního hrdiny a vypadají u toho jak obyvatelky domova důchodců při posledním díle Manuely, tomu za mě vysloužila další hvězdičku. ()

Desmi

Krásná a sympatická Vica Kerekes a fantastický Miroslav Donutil v pohádce s příjemnou atmosférou a tradičním tématem. ()

TheKLF

Mě se pohádka líbila ztvárněním, lokalitami a kostýmy, ale 5tou hvězdu sem dal za neskutečnou dojemnou hudbu P.Hapky !!! ()

doriana.g

Asi takhle. První minuty, titulky jak z televizní pohádky z osmdesátek, osoba v hadrech se potuluje zřejmě po Islandu, pak titulek "DEŠŤOVÁ VÍLA" a je vyveden v barvách, které by slušely pohádce "OHNIVÝ SKŘÍTEK". Už tady jsem se smála. Pak moře, osoba se rozplyne a objeví se v pohádkově typizované české vesnici. Zlý zlý hostinský, zlý zlý sedlák. Navíc Donutil, který mě donutil se dál netrápit. Pokud je celá pohádka jako její začátek, dala bych -3*. Ale neviděla jsem, Mám se ráda. ()

kolly13

Na českou pohádku kupodivu koukatelné. Nebýt nesympatického Gottwalda a špatně dabující Kerekes sama sebe, šlo by se dostat výše. ()

Kozlowski8

Pohádka o víle, která přivodila lidem odplatu za jejich zlo a hamižnost, které vytlačily lásku a dobro. Vše napravit může jedině hodná a čistá Květuška, která se vydává za vílou...Tuto pohádku vnímám velice rozporuplně a shrnul bych to asi takto: žáci třetí třídy základní školy dostali za úkol vymyslet pohádkový příběh. Kluci a holčičky dali hlavičky dohromady a příběh vymysleli. Pak se toho ujal pan režisér Cieslar a příběh - tak, jak byl vymyšlen těma děckama - převedl do filmové podoby. K tomu si vybral ty nejlepší herce, šikovného kameramana, zkušenou a rovněž velmi šikovnou kostymérku, oceňované maskéry a legendárního hudebního génia a s těmito úžasnými profíky, kteří svoji práci odvedli nadstandardně dobře, vytvořil film, odehrávající se v krásných interiérech. Bohužel zůstal ten - místy hloupě, nelogicky, iracionálně, nekompaktně a odfláknutě působící příběh, který mohl režisér, společně se scénáristou, trochu upravit a dát mu trochu řád, což se bohužel nestalo a tím se všechna ta ostatní pozitiva značně znehodnotila. Škoda. U mně hodnocení na rozhraní dvou a tří hvězd. 50 %. ()

Karbos

Hele vona to byla docela legrace :) příběh teda delší než bych čekal a nebo jen neutíkal ale celkem to zachraňuje obsazení, které bylo u nízkorozpočtové pohádky dost nadstandardní, navíc ta pihatá Maďarka je asi jediná herečka u které musím objektivně přiznat že pro ni mám slabost, obvykle tyhle věci nevedu :)) ()

v.indruchova

mif mof. Má to takový jistý komediální přesah, rodiče mládence dobře vybráni. Hlavní mládenec mi tam jaksi nesedl. Pěkná pohádka co se týče že není kulisová, ale venkovní. Kostýmy pěkné až na bytosti živlů, to mi přišlo podivné. Chápu myšlenku pohádky, ale takové nemastné neslané. ()

R.Drson

Poctivě odvedené řemeslo. To je ale u pohádky zatraceně málo. Chtělo by to více prostoru pro vtip viz například scéna kde živly pozorují osud hlavní hrdinky jako diváci v kině. Pohádkám chybí humor a nemyslím tím pitvoření. ()