Čeněk Dobešek (Jaroslav Šmíd) je síce svedomitý lekár, no nedokáže svoje povolanie či poslanie využiť vo svoj prospech ako iní jeho kolegovia zo štúdií alebo z nemocnice. Spokojný so svojím životom po boku peknej manželky Zuzany (Tereza Bebarová) a, žiaľ, aj otrasnej svokry Marie Košvancovej (Eva Holubová) v panelákovom byte ochotne vyhovie prosbám všetkých, ktorí zazvonia pri ich dverách a domáhajú sa jeho služieb. Svojou pokornou skromnosťou a ochotou neuveriteľne poburuje svoju svokru, ktorá by rada mala za zaťa doktora s veľkým D – teda niekoho, kto je predovšetkým uznávanou osobnosťou, zarábajúcou veľké peniaze! A neslúžiť komukoľvek a zadarmo, ako to robí Čeněk! A tak sa úbohý Čeněk na radu svojho úspešného kolegu Dr. Karla Pištěláka (Jiří Langmajer) vydá do Afriky, aby uspokojil chamtivosť „pekelného tandemu“ manželka – svokra. (TV Markíza)

Dr. Hawkeye odpad!

Když jsem před lety viděl poprvé Kameňák, brečel jsem po celou dobu smíchy. Pravda, byl Silvestr který jsme slavili na chalupě s kamarády, měl jsem v sobě asi deset piv a nemálo panáků (a něco THC), ale stálo to za to. Tady mi ale došlo, že ani takto silná intoxikace by Doktorovi od jezera hrochů nepomohla. Uchechtl jsem se jednou... ()

Nach

Přiznejme si, že v české kinematografii existují jak filmy vynikající, dobré, tak filmy průměrné, špatné a dokonce i nekoukatelné. Osobně bych pak ještě k této kategorii přiřadil speciální skupinu, filmy Troškovské. Zdeněk Troška je totiž dobrý režisér. Ví, co má natáčet, jak to natáčet a hezky se na to kouká. Jenže, je to strašně blbé. Nahaté a… sexuálně morbidní. Tím však neříkám, že je to špatné. Je to prostě jiné. Nezvyklé. Do kina bych na to určitě nešel, ale v televizi se na to rád podívám, pokud zrovna nedávají nic lepšího. Protože se občas i zasměji. Jestli se mě někteří z vás teď chtějí zeptat, co tedy považuji za strašné, odkáži vás na tvorbu Tomáše Magnuska nebo Vlado Štancela. Díky těmhle dvěma a celé řadě jiných si mohu být jist, že Zdeněk Troška, ať přijde s čímkoli sebeblbějším, vždy to bude alespoň vypadat jako řemeslně zvládnutý film. A to už si samo o sobě nějakou tu hvězdičku zaslouží. 55% ()

B!shop

Svandrlikovo knizka je pro me jedna z jeho nej a tak jsem se filmu trochu bal, minimalne proto, ze trailer vypadal dost lacine. Ale nakonec prijemny prekvapeni. Solidne natoceny, sice takova klasicka ceska tragikomedie, ale nastesti to nevypada nejak televizne. Herci sice nic moc nehrajou, ale nikdo vylozene nerusi, ani ten Smid neni tak hroznej a Holubova je naprosto nehorazne neprijemna tchyne. No a co je hlavni, fory fungujou. Nejsou tu za kazdou cenu, ale vetsina jich dokaze pobavit. Takze nevim, proc nedat slusny hodnoceni. ()

BoredSeal

Po technické stránce profi, s pestrým obsazením, ale jako celek komedie pokulhává, minimální děj prakticky proplouvá od začátku ke konci s pár zábavnými scénami, které jsou zábavné spíš díky hercům - Gondíková a Slavíková svými psycho výstupy pobaví, zbytek je ale ztělesnění obyčejnosti. Radši bych si dal Kameňák 4, tahle série totiž bavila díky složení ze samých vtipů a dějem se nikdo nezabýval. ()

Gilmour93

V souvislosti s jinými filmy z Černého kontinentu mě napadají pro toto dílo názvy jako: "Vzpomínky na vejlet do Afriky", "Hotel Sranda" a hlavně "Producenti musejí být šílení".. Bakelitová komedie plná úmyslně obludných hereckých nevýkonů, uhýkaná jak hyperaktivní osel v říji a s jednou drobnou ošmatávací rolí, kterou si autor evidentně napsal na tělo, aby ji mohl úmyslně kazit a následně opakovat. Tetsuo konstatuje, že v Troškově lidové tvorbě nevystupuje žádná normální postava, jen karikovaní idioti a/nebo kurvy. Má naprostou pravdu, ale když se tak člověk rozhlídne, vidí jich kolem sebe plno, tak proč vlastně nezacílit na obsáhle spektrum zvýrazněním jeho povahových rysů? Nebude nakonec Zdenda nepochopený filmařský génius..? Ještěže jsem si na jiném kanále s trefným přídomkem "Cinema" spravil chuť poslední čtvrthodinou The Last of the Mohicans, jinak bych měl noční můry, kde by mě naháněl nahý se svou mambou obtočenou kolem pasu.. ()

• V záběru s bábovkou je ještě jedna chyba. MUDr. Karel Pištělák (Jiří Langmajer) dostane jen jeden kousek bábovky, po pár snímcích má ale na talířku kousky dva. (Chundys)
  • Ve filmu si zahrála i pěvkyně Hana Křížková. Ztvárnila cestující v letadle. (M.B)
  • Film je natočen podle stejnojmenné knihy Miloslava Švandrlíka. (M.B)