Star Trek: Do temnoty

• Česko Star Trek: Do temnoty (viac)
USA, 2013, 132 min (Alternatívna 127 min)

Réžia:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho, Benedict Cumberbatch, Anton Yelchin, Bruce Greenwood, Peter Weller, Alice Eve (viac)

Posádka Enterprise je povolána domů, nalézá zde však zdemolovanou flotilu i hodnoty, které flotila hájí. Náš svět je v krizi a za veškerý teror může nezastavitelná síla, která vzešla z vlastních řad. Kapitána Kirka se události osobně dotknou a nehodlá je nechat bez odezvy. Vydává se do válečné zóny, aby polapil člověka, který má sílu zbraně hromadného ničení. Naši hrdinové jsou vehnáni do epické šachové partie, která se hraje na život a na smrt. Láska projde zkouškou, přátelství budou roztrhána na kusy, a pokud má Kirk zachránit jedinou rodinu, která mu ještě zbývá, neobejde se to bez obětí. Tou rodinou je Kirkova posádka. (oficiálny text distribútora)

movie_fan

Film je senzačný, to áno. Benedict Cumberbatch? Úžasný. Výkon ostatných hercov, hlavne trojice Quinto, Pine a Urban je výborný. Čo mi však prekáža? Slabá kreativita a originalita scénaristov, ktorí si asi povedali, že skopírujú podstatné fakty z druhého Star Treku. Niektoré scény sú doslovne okopírované. Zápletka je podobná, neprekáža mi to, len som čakal niečo originálnejšie. J. J. Abrams bol už asi na inej strane galaxie pri Star Wars. Som zvedavý, čo nám pripraví Justin Lin. ()

matkoslav1

Do temnoty rozhodně temný film není. Nejsem moc fanoušek filmů, kde jeden hrdina přežije snad všechno, aby byl padouch polapen. Ale Star Trek se velmi povedl, rozhodně za to stojí ()

Bajerys

90% Výtečně. Abrams to zase zvládl. Točit rozhodně umí a u mě má velký obdiv. Kdyby se, ale trošičku vyladil scénář tak by to bylo dokonalý jako jednička. I tak můžu o dvojce říci, že je skoro dokonalá. Skvělý zážitek. ()

Martyjoker

Parádní podívaná!! Kdyby se to nejmenovalo Star Trek, dal bych asi 5 hvězdiček. Nicméně v případě Star Treku vždy očekávám něco navíc, a to jsem zde nenašel. Holt bez Picarda to nikdy nebude ta správná Enterprise!! ()

peppita

Tri hviezdy, a to pre diabolskeho Benedicta.Inak idú tieto sci-fi bachorky dosť mimo mňa. Bez emocií, bez strachu, ani raz som nezapochybovala, že všetci krásne prežijú a budú šťastní až do ďalšieho nudného dielu. ()

Persival

Tak tohle se povedlo. Z filmu je znát, že J.J. má rád star trek/wars a stějně jako v předchozím st udělal něco mezi a opět to klape. Skupince Pegg, Cumberbatch, Pine a Urban to taky klape a je vidět, že je to bavý. Jediné co mě mrzí, je klišé na začátku - když sopka udělá bum, tak všechno pude do prde... háje, takže tam musim jít a postarat se o to. ()

Moretti

No tak sem asi degen ale mě to přijde naprosto průměrné ... I když perfektní postava Spoka je dobře zahraná a Simon Pegg zase zaválel jsou tyto dvě postavy jediné zajímavé ...Postava Kyrka je skoro až trapná a scenář hrozně moc předvídatelný... rozhodně mi to nepřijde jako film který má být nadprůměrný.... Star Wars vyhráli aspoň u mě a to o kolo...50% ()

StoneM

Ano, J. J. Abrams nezklamal, vede Star Trek do temnoty. Hrůza a běs. Dostáváme se do míst, kam Star Trek nesmí směřovat. Ztrácí směr a ničí celkový pohled na filozofii tohoto epického veledíla. ()

aurynn

Nevím jak to udělal, ale tohle je první film od Abramse, který ode mě dostal víc než 3 hvězdy. Aaaale obávám se, že stejně jako v předchozím díle většinu práce odvedli ostatní. Zase je tu film plný boom a bang, ale naštěstí bylo nutné mnoha postavám dát víc prostoru díky jinak pojatému příběhu a lepšímu scénáři než u prvního dílu. Ale bez boom a bang by to nebyl Abrams, takže film je pocitově velmi dlouhý díky opět zbytečným, nebo zbytečně dlouhým akčním nebo oomph scénám. Nicméně Benedict Cumberbatch si umí vybírat role a krásně sekunduje snahám všech ostatních a ti jsou přinejmenším stejně dobří jako v prvním díle. Akorát mi fakt začíná vadit ten superrychlowarp tohohle nového universa, respektive všechny ty fyzikální odlišnosti od původních Star Treků a zdravého rozumu. Tohle universum bylo vždycky postaveno na alespoň teoretické fyzice a nápadů vzniklých na jejích základech a byl s trochou představivosti uvěřitelný. A to je zároveň to, proč u mě asi žádný z nových Star Treků nedostane 5 hvězdiček. Ten nový vesmír pro Enterprise nebude nikdy dávat smysl. Každopádně, Star Trek: Do Temnoty je krok správným směrem. Kdyby tak ještě byl po správné cestě, zasloužil by si 5 hvězd. ()

honza.kuzel

Celkově lepší (zajímavější, chytřejší, napínavější, ...) než předchozí, ale pořád občas zbytečně naivní, předvídatelné a měkké. Fakt někomu nebylo jasné jak to dopadne? Kirk mi zatím moc k srdci nepřirostl, Spok celkem baví, hi-tech team Čechov a ten druhý ze strojovny taky, Uhura v pohodě, i když citová linka je možná trošku navíc, Khaan v podání Benedicta super (jednoznačně kraluje). ()

trawson

Jsem velkej fanoušek Star treku ale tohle se opravdu moc nepovedlo. Vidět pana -žádné emoce- Spoka jak buší do Khana jak hluchej do vrat skalního fanouška muselo bolet taky. No a tečka v podobě zmutovaných Klingonů o tom ani nemluvě. D.C. jako Khan skvělej, samozřejmě mraky akce, přestřelek, hlášek a pranice na popelářském voze. Nicméně to je pro mne málo, Star trek není jen o zábavě ale i o přesahu k vážnějším tématům. Toho zde ale moc nenajdeme. Naopak jednička vsadila na nadsázku a humor a fungovalo to. Nemůžu se zbavit dojmu, že režisérovi více sedí konkurenční Star wars. Nicméně jako jednovečerní jednohubka to zafunguje dobře. A hlavně třešnička na dortu v podání Leonarda Nimoye(R.I.P) ()

StarFsh odpad!

Z barana baranina, z ko*ota len ko*otina. Najinteligentnejšia sci-fi sága po lobotómii Džej Džejom. Za toto si Džej Džej zaslúži tiež lobotómiu - ale DEVINOU. ()

MiLuka

Úžasná podívaná - skvělé herecké obsazení (Pine, Quinto, Cumberbatch, Greenwood - nemůžu se rozhodnout, kdo byl lepší!) - Prostě klasika, která ani po letech neztrácí na lesku. Do téhle galaxie a v této společnosti si zaletím (i když jen imaginárně) vždy ráda. ()

Pedro72

Vizuál - dobrý, akce - dobrá, děj - počkat, o čem to je? Nebudu si nic nalhávat, Star Trek miluju, ale filmy nikdy nebyly zrovna festival dějové excelence. ()

honza.g

Sám sebe řadím mezi old-trekkies, takže být objektivní je pro mne obtížné. Tohle není ten můj Star Trek, ale z Abramsovy tvorby mám dobrý pocit. Starému ST se nevysmívá, a při troše tolerance mohu jeho filmy opravdu považovat za rozšíření "Kirkova světa". Nového Sherlocka mohli trochu víc zamaskovat, abych se tolik neobával, že na povrchu jiných postav vyskočí ty digitální značky, ozřejmující jeho počítačový styl pozorování. Jinak nové postavy i efekty beru, prohřešky proti ST encyklopediím pomíjím, jen ti Klngoni jsou odfláknutí, a to i scénářem, na nějaké závěrečné politické jednání v klingonštině jsem se těšil. Apropos scénář - Scottyho pohyb prostorem i časem raději nezkoumejte. ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

11.04.2018

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle

10.04.2017

Dwayne Johnson se nefláká. Letos ho uvidíme v Rychle a zběsile 8, Pobřežní hlídce a Jumanji, tedy ve třech docela velkých filmech, a do budoucna to s ním bude podobné. V roce 2018 nám naservíruje… (viac)

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel

20.12.2016

V minulých letech platilo, že si zhruba polovinu filmových a seriálových géniů zahrál Benedict Cumberbatch. Britská hvězda se objevila v Hawkingovi, Sherlockovi, Kódu Enigmy, Doctoru Strangeovi nebo… (viac)