Učitelka Gabriela (Melania Urbina) je snoubenkou soudce Guida Pazos (Darío Abad). Ten je ale jednoho dne zavražděn. Gabriela se seznámí s novinářkou Angelou (Magdyel Ugaz), která jí pomůže objasnit podivné okolnosti jeho smrti. Pátrání je zavede až k nejvyšším institucím peruánské politiky. Film „Černý motýl“ byl natočen na motivy románu Alonse Cueta „Grandes miradas“. (therescka)

zette

Hodne povedene drama, kteremu chybi k dokonalosti jen poradna atmosfera a o poznani vice napeti. Scenar je mozna trosku naivnejsi, to vsak vyrovnaji vyborne herecke vykony dvou hlavnich predstavitelek. Nekolik zajimavych zaberu a pekna hudba. ()

kareen

Příběh osudové pomsty má sice své silné okamžiky, disponuje dobrými herečkami v hlavních rolích a nepodbízivým zakončením, jenže dějová linie, v níž se Gabriela dostává ke svému cíli především přes postel mně dvakrát nebrala a navíc jsem od peruánské kriminálky čekala tak nějak víc syrovosti, tohle bylo na můj vkus trochu uhlazené. Přesto bych lhala, kdybych nepřiznala, že mně to svým způsobem i zaujalo a být dnes v jiném rozpoložení, možná bych šla s hodnocením i výš. ()

pevico

Peruánská variace na švédskou trilogii Millénium, alespoň tak na mne snímek začal v průběhu působit..ačkoli na člověka peruánské prostředí ani nedýchne.. ()